678666-2025 - Wettbewerb
Polen – Überwachungsdienste – Świadczenie usługi dozoru ekspozycji muzealnych w siedzibie głównej Muzeum Narodowego w Lublinie i jego Oddziałach w roku 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usługi dozoru ekspozycji muzealnych w siedzibie głównej Muzeum Narodowego w Lublinie i jego Oddziałach w roku 2026
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dozoru ekspozycji muzealnych w siedzibie głównej Muzeum Narodowego w Lublinie i jego Oddziałach w roku 2026. 2. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dozoru ekspozycji muzealnych oraz bieżącego utrzymania sal ekspozycyjnych w czystości w siedzibie głównej Muzeum Narodowego w Lublinie oraz jego Oddziałach w ilości 30 000 roboczogodzin (podstawowy zakres usługi): 2.1. Muzeum Historii Miasta Lublina, ul. Plac Łokietka 3, 20-109 Lublin; 2.2. Muzeum Literackie, Filia Muzeum Józefa Czechowicza, ul. Złota 3, 20-112 Lublin, 2.3. Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”, ul. Uniwersytecka 1 i ul. Radziszewskiego 4, 20-029 Lublin; 2.4. Muzeum Literackie w Lublinie, Filia Muzeum Dworek Wincentego Pola, ul. Kalinowszczyzna 13, 20-129 Lublin. 3. Usługa będzie wykonywana przez maksymalnie 25 pracowników Wykonawcy, przez co najmniej 5 dni w tygodniu, w tym w soboty, niedziele i dni świąteczne, zgodnie z kalendarzem zwiedzania i przez minimum 8 godzin dziennie, z wyjątkiem dni, w które Muzeum jest zamknięte dla Zwiedzających. 4. Szczegółowy harmonogram prac na dany miesiąc dostarczony będzie przez Zamawiającego do 20. dnia miesiąca poprzedzającego. Dopuszcza się niewielkie modyfikacje harmonogramu w trakcie realizacji umowy. Harmonogram na styczeń 2026 r. zostanie przekazany w dniu podpisania umowy. 5. Zamawiający ma prawo wnioskować o uruchomienie dyżurów dodatkowych poza harmonogramem miesięcznym w przypadku wzmożonego ruchu Zwiedzających, wydarzeń specjalnych, wystaw czasowych lub innych okoliczności wymagających zwiększonego dozoru. 6. Wniosek o dyżur dodatkowy Zamawiający zgłasza Wykonawcy z minimalnym wyprzedzeniem 2 dni roboczych od planowanego terminu dyżuru dodatkowego. 7. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia kadry na dyżury dodatkowe, w liczbie nie większej niż 6 pracowników i w czasie określonym przez Zamawiającego, zgodnie z warunkami umowy, jeżeli wniosek został zgłoszony w terminie. 8. Wynagrodzenie za dyżury dodatkowe rozliczane będzie na podstawie stawki za jedną roboczogodzinę wskazaną w ofercie Wykonawcy; wynagrodzenie nie stanowi odrębnej płatności dodatkowej. 9. Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia określa zał. nr 1 do SWZ oraz wzór umowy (zał. Nr 6 do SWZ).
Interne KennungDZP.26.1.12.2025.PW
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensArt. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79714000 Überwachungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 92521200 Konservierung von Exponaten und Ausstellungsobjekten
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenPrawo opcji: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania w zależności od potrzeb, z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp. 2. Podstawowy (minimalny) zakres zamówienia obejmuje usługi opisane w załączniku nr 1 w wymiarze 30 000 roboczogodzin. Dodatkowy – opcjonalny zakres nie może przekroczyć 15 000 roboczogodzin. 3. Realizacja prawa opcji będzie polegała na zwiększeniu przewidywanych w opisie przedmiotu zamówienia (zał. nr 1 do SWZ) ilości zamawianych usług. 4. Zakres usługi przewidziany prawem opcji będzie polegał na: 4.1. świadczeniu usługi dozoru przez opiekunów ekspozycji w siedzibie głównej Muzeum Narodowego w Lublinie i jego Oddziałach w zakresie dozorowania ekspozycji muzealnych i bieżącego utrzymania sal ekspozycyjnych oraz obsługi szatni w wybrane dni lub we wskazanym okresie, o dodatkowe osoby w ilości maksymalnie do 15 000 dodatkowych (opcjonalnych) roboczogodzin w całym okresie obowiązywania umowy, w miarę potrzeb Zamawiającego wg zamówienia w formie pisemnej zgłaszanej najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem jej realizacji. Liczbę godzin, o której mowa powyżej, należy uwzględnić przy kalkulowaniu ceny ofertowej. 4.2. Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji w okresie nie przekraczającym czasu trwania umowy, na takich samych warunkach jak w zamówieniu podstawowym ze stawką za jedną roboczogodzinę objętą opcją taką samą jak w ofercie. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji stosownie do własnego zapotrzebowania. Decyzja o realizacji lub rezygnacji z opcjonalnej części zamówienia jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 4.3. W przypadku nie skorzystania z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu.