678672-2023 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Wartung von Straßenbeleuchtungen – Konserwacja i obsługa oświetlenia drogowego miasta Lublin na okres 4 lat, tj. od 01.01.2024 r. do 31.12.2027 r.
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konserwacja i obsługa oświetlenia drogowego miasta Lublin na okres 4 lat, tj. od 01.01.2024 r. do 31.12.2027 r.
Beschreibung: 1. Zakres zamówienia obejmuje: 1) prowadzenie, aktualizację i archiwizowanie dokumentacji technicznej, powykonawczej i eksploatacyjnej sieci oświetlenia drogowego miasta Lublin, oraz jej udostępnianie Zamawiającemu, 2) wykonywanie oględzin i przeglądów oświetlenia w terminach określonych przepisami, 3) wydawanie technicznych warunków przyłączania (lub zaleceń technicznych przyłączenia urządzeń) dla inwestycji i przebudów w zakresie oświetlenia, oraz sprawdzania dokumentacji projektowych, z uwzględnieniem wcześniejszych opinii i uzgodnień Zamawiającego, 4) dokonywanie (wspólnie z upoważnionymi przedstawicielami Zamawiającego): a) sprawdzeń stanu technicznego dla będących własnością Zamawiającego elementów sieci oświetlenia drogowego nowowybudowanych, po przebudowie, remoncie lub po modernizacji, b) odbiorów technicznych dla będących własnością Wykonawcy urządzeń i sieci nowowybudowanych, po przebudowie, remoncie lub po modernizacji, 5) dokonywanie odbiorów technicznych robót zanikowych dla inwestycji lub przebudów dotyczących oświetlenia drogowego w zakresie nowobudowanych kabli oświetlenia drogowego, 6) załączanie i wyłączanie oświetlenia w ustalonych godzinach - zgodnie z tabelą świecenia ustaloną przez Zamawiającego, 7) całodobowe przyjmowanie i rejestrowanie zgłoszeń dot. funkcjonowania oświetlenia, 8) wykonywanie codziennej kontroli świecenia głównych ciągów oświetleniowych, 9) zapewnienie sprawnego usuwania stanów awaryjnych powodujących zakłócenia w funkcjonowaniu urządzeń oświetlenia drogowego. Awarie zasilania które powodują przerwy eksploatacyjne dłuższe niż 24 godziny powinny być zgłaszane Zamawiającemu, 10) utrzymywanie urządzeń we właściwym stanie technicznym i estetycznym, w tym m. in. regulacja przekrzywionych opraw i wysięgników, mycie słupów, usuwanie nielegalnych reklam, plakatów, tabliczek, obejm, drutów, sznurów itp., 11) wymianę uszkodzonych kompletnych opraw, 12) wymianę uszkodzonych elementów opraw (lamp, kloszy, układów zapłonowych, dławików itp.) w maksymalnym terminie do 3 dni roboczych od daty stwierdzenia ich niesprawności lub daty zgłoszenia, 13) wymianę uszkodzonych wysięgników, 14) wymianę uszkodzonych tabliczek słupowych, bezpieczników, wyłączników instalacyjnych przewodów zasilających oprawy, elementów osłonowych, zamknięć drzwiczek itp. w terminie do 3 dni roboczych od daty stwierdzenia ich niesprawności, lub daty zgłoszenia usterki, 15) wymianę obudów, wyposażenia bądź całych szaf oświetleniowych w zależności od ich stanu technicznego, 16) wymianę uszkodzonych słupów w terminie do 30 dni roboczych od daty: a) stwierdzenia uszkodzenia - dla słupów które są własnością Wykonawcy, b) otrzymania zlecenia wymiany/naprawy - dla słupów które są własnością Zamawiającego, W przypadku uzasadnionego braku możliwości dotrzymania powyższego terminu ze względu na wydłużone terminy dostawy słupów Wykonawca zapewni ustawienie i uruchomienie tymczasowych słupów oświetleniowych (mogących różnić się kształtem lub kolorem) informując o każdorazowym takim fakcie Zamawiającego podając jednocześnie planowane nieprzekraczalne terminy docelowej realizacji prac. Wymiana słupów tymczasowych na właściwe winna zostać zgłoszona Zamawiającemu, 17) usuwanie uszkodzonych słupów w terminie do 3 dni roboczych od daty stwierdzenia uszkodzenia, 18) miejscowe naprawy uszkodzonych linii kablowych i napowietrznych, 19) naprawę uszkodzeń urządzeń oświetlenia drogowego, spowodowanych dewastacją osób trzecich, kolizjami lub wypadkami komunikacyjnymi oraz zjawiskami losowymi, 20) zagospodarowanie oraz utylizację materiałów pochodzących z demontażu (w tym uszkodzonych źródeł światła) z poszanowaniem przepisów określonych ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.), 21) malowanie słupów stalowych, 22) prostowanie (pionowanie) słupów, 23) odtwarzanie zdewastowanych (skradzionych) elementów oświetlenia - linie kablowe, słupy, wysięgniki, oprawy, osłony wnęk słupowych, tabliczki bezpiecznikowe, 24) wnioskowanie do Zamawiającego o konieczności : a) wykonania przebudowy lub modernizacji będącej w złym stanie technicznym sieci oświetleniowej będącej własnością Zamawiającego, b) wykonania podcinki gałęzi drzew zagrażających prawidłowemu funkcjonowaniu urządzeń oświetlenia drogowego, 25) udostępnianie terenu Wykonawcy w celu umożliwienia złożenia w depozycie materiałów pochodzących z demontażu stanowiących własność Zamawiającego, w maksymalnych ilościach do 10 kompletów oświetleniowych (tj. słup, wysięgnik, oprawa, fundament) oraz dodatkowo do 20 sztuk opraw oświetleniowych i przedstawianie Zamawiającemu na jego wniosek aktualnego wykazu złożonych materiałów oraz umożliwianie Zamawiającemu dostępu i korzystania z w/w materiałów, 26) zgłaszanie na bieżąco Zamawiającemu uszkodzeń, wyeksploatowania bądź kradzieży, elementów infrastruktury oświetleniowej będącej własnością Zamawiającego, sporządzanie i udostępnianie dokumentacji fotograficznej obrazującej ww. zdarzenia oraz ich naprawę. 2.Wykonywanie prac: 1) na urządzeniach Zamawiającego określonych w ust. 1 pkt. 11), 13), 15), 16), 21), 22) i 23), 2) o charakterze interwencyjnym tj. niewymagających wszczęcia procedury formalno – prawnej w zakresie remontów, rozbudowy, modernizacji oraz odbudowy uszkodzonych, zdewastowanych lub skradzionych elementów oświetlenia drogowego, następować będzie w oparciu o każdorazowe uzgadniane odrębne zlecenie, natomiast ich rozliczenie będzie odbywać się w oparciu o jednostkowe stawki określone w załączniku nr 3 do umowy. 3. Realizacja prac o których mowa w ust. 2 następować będzie we wzajemnie uzgadnianych zakresach i terminach, określanych każdorazowo w pisemnych zleceniach wystawianych przez Zamawiającego
Interne Kennung: ZP-PS.221.1.54.2023
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Zakres zamówienia obejmuje: 1) prowadzenie, aktualizację i archiwizowanie dokumentacji technicznej, powykonawczej i eksploatacyjnej sieci oświetlenia drogowego miasta Lublin, oraz jej udostępnianie Zamawiającemu, 2) wykonywanie oględzin i przeglądów oświetlenia w terminach określonych przepisami, 3) wydawanie technicznych warunków przyłączania (lub zaleceń technicznych przyłączenia urządzeń) dla inwestycji i przebudów w zakresie oświetlenia, oraz sprawdzania dokumentacji projektowych, z uwzględnieniem wcześniejszych opinii i uzgodnień Zamawiającego, 4) dokonywanie (wspólnie z upoważnionymi przedstawicielami Zamawiającego): a) sprawdzeń stanu technicznego dla będących własnością Zamawiającego elementów sieci oświetlenia drogowego nowowybudowanych, po przebudowie, remoncie lub po modernizacji, b) odbiorów technicznych dla będących własnością Wykonawcy urządzeń i sieci nowowybudowanych, po przebudowie, remoncie lub po modernizacji, 5) dokonywanie odbiorów technicznych robót zanikowych dla inwestycji lub przebudów dotyczących oświetlenia drogowego w zakresie nowobudowanych kabli oświetlenia drogowego, 6) załączanie i wyłączanie oświetlenia w ustalonych godzinach - zgodnie z tabelą świecenia ustaloną przez Zamawiającego, 7) całodobowe przyjmowanie i rejestrowanie zgłoszeń dot. funkcjonowania oświetlenia, 8) wykonywanie codziennej kontroli świecenia głównych ciągów oświetleniowych, 9) zapewnienie sprawnego usuwania stanów awaryjnych powodujących zakłócenia w funkcjonowaniu urządzeń oświetlenia drogowego. Awarie zasilania które powodują przerwy eksploatacyjne dłuższe niż 24 godziny powinny być zgłaszane Zamawiającemu, 10) utrzymywanie urządzeń we właściwym stanie technicznym i estetycznym, w tym m. in. regulacja przekrzywionych opraw i wysięgników, mycie słupów, usuwanie nielegalnych reklam, plakatów, tabliczek, obejm, drutów, sznurów itp., 11) wymianę uszkodzonych kompletnych opraw, 12) wymianę uszkodzonych elementów opraw (lamp, kloszy, układów zapłonowych, dławików itp.) w maksymalnym terminie do 3 dni roboczych od daty stwierdzenia ich niesprawności lub daty zgłoszenia, 13) wymianę uszkodzonych wysięgników, 14) wymianę uszkodzonych tabliczek słupowych, bezpieczników, wyłączników instalacyjnych przewodów zasilających oprawy, elementów osłonowych, zamknięć drzwiczek itp. w terminie do 3 dni roboczych od daty stwierdzenia ich niesprawności, lub daty zgłoszenia usterki, 15) wymianę obudów, wyposażenia bądź całych szaf oświetleniowych w zależności od ich stanu technicznego, 16) wymianę uszkodzonych słupów w terminie do 30 dni roboczych od daty: a) stwierdzenia uszkodzenia - dla słupów które są własnością Wykonawcy, b) otrzymania zlecenia wymiany/naprawy - dla słupów które są własnością Zamawiającego, W przypadku uzasadnionego braku możliwości dotrzymania powyższego terminu ze względu na wydłużone terminy dostawy słupów Wykonawca zapewni ustawienie i uruchomienie tymczasowych słupów oświetleniowych (mogących różnić się kształtem lub kolorem) informując o każdorazowym takim fakcie Zamawiającego podając jednocześnie planowane nieprzekraczalne terminy docelowej realizacji prac. Wymiana słupów tymczasowych na właściwe winna zostać zgłoszona Zamawiającemu, 17) usuwanie uszkodzonych słupów w terminie do 3 dni roboczych od daty stwierdzenia uszkodzenia, 18) miejscowe naprawy uszkodzonych linii kablowych i napowietrznych, 19) naprawę uszkodzeń urządzeń oświetlenia drogowego, spowodowanych dewastacją osób trzecich, kolizjami lub wypadkami komunikacyjnymi oraz zjawiskami losowymi, 20) zagospodarowanie oraz utylizację materiałów pochodzących z demontażu (w tym uszkodzonych źródeł światła) z poszanowaniem przepisów określonych ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.), 21) malowanie słupów stalowych, 22) prostowanie (pionowanie) słupów, 23) odtwarzanie zdewastowanych (skradzionych) elementów oświetlenia - linie kablowe, słupy, wysięgniki, oprawy, osłony wnęk słupowych, tabliczki bezpiecznikowe, 24) wnioskowanie do Zamawiającego o konieczności : a) wykonania przebudowy lub modernizacji będącej w złym stanie technicznym sieci oświetleniowej będącej własnością Zamawiającego, b) wykonania podcinki gałęzi drzew zagrażających prawidłowemu funkcjonowaniu urządzeń oświetlenia drogowego, 25) udostępnianie terenu Wykonawcy w celu umożliwienia złożenia w depozycie materiałów pochodzących z demontażu stanowiących własność Zamawiającego, w maksymalnych ilościach do 10 kompletów oświetleniowych (tj. słup, wysięgnik, oprawa, fundament) oraz dodatkowo do 20 sztuk opraw oświetleniowych i przedstawianie Zamawiającemu na jego wniosek aktualnego wykazu złożonych materiałów oraz umożliwianie Zamawiającemu dostępu i korzystania z w/w materiałów, 26) zgłaszanie na bieżąco Zamawiającemu uszkodzeń, wyeksploatowania bądź kradzieży, elementów infrastruktury oświetleniowej będącej własnością Zamawiającego, sporządzanie i udostępnianie dokumentacji fotograficznej obrazującej ww. zdarzenia oraz ich naprawę. 2.Wykonywanie prac: 1) na urządzeniach Zamawiającego określonych w ust. 1 pkt. 11), 13), 15), 16), 21), 22) i 23), 2) o charakterze interwencyjnym tj. niewymagających wszczęcia procedury formalno – prawnej w zakresie remontów, rozbudowy, modernizacji oraz odbudowy uszkodzonych, zdewastowanych lub skradzionych elementów oświetlenia drogowego, następować będzie w oparciu o każdorazowe uzgadniane odrębne zlecenie, natomiast ich rozliczenie będzie odbywać się w oparciu o jednostkowe stawki określone w załączniku nr 3 do umowy. 3. Realizacja prac o których mowa w ust. 2 następować będzie we wzajemnie uzgadnianych zakresach i terminach, określanych każdorazowo w pisemnych zleceniach wystawianych przez Zamawiającego.