678784-2023 - Wettbewerb
Polen – Erdgas – Sprzedaż i dostawa paliwa gazowego dla szkół i placówek oświatowych w Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprzedaż i dostawa paliwa gazowego dla szkół i placówek oświatowych w Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy
Beschreibung: Sprzedaż i dostawa paliwa gazowego dla szkół i placówek oświatowych w Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy
Interne Kennung: DBFO.RE.6.262.23
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: UZASADNIENIE Skrócenia terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego Dzielnicowe biuro Finansów Oświaty Rembertów m. st. Warszawy z siedzibą przy Al. Gen. A. Chruściela 28, 04-401 Warszawa, zwany dalej Zamawiającym, wszczęło postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na Sprzedaż i dostawę paliwa gazowego dla szkół i placówek oświatowych w Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy w roku 2024. Znak postępowania DBFO.RE.6.262.2023. Wartość przedmiotowego zamówienia przekracza tzw. „próg unijny”, tj. kwotę określoną w przepisach art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp - 214 000,00 EURO dla dostaw. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na realizację w/w zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Dotychczasowa umowa na sprzedaż i dostawę paliwa gazowego wygasa z dniem 31 grudnia 2023r. Ogłoszenie o zamówieniu zostanie przekazane Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej w dniu 7 listopada 2023r. Termin składania ofert w w/w postępowaniu został wyznaczony na dzień 27 listopada 2023. godz. 11.00; otwarcie ofert ma odbyć się w tym samym dniu o godz. 11.30. Tym samym, przywołany termin został wyznaczony w sposób zgodny z ogólną regułą ustalania minimalnych terminów składania ofert w przypadku zamówień, których wartość osiąga lub przekracza wskazany „próg unijny”. Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy Pzp termin składania ofert w przetargu nieograniczonym nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Tym niemniej, możliwość skrócenia terminu składania ofert do minimum 15 dni wprowadził ustawodawca w treści art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, zgodnie z dyspozycją którego: 2. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: [ ….] 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postepowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem pełnego 35-dniowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Wobec powyższego, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składania ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione, przez co za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie przedmiotowego zamówienia. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości dostaw paliwa gazowego niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania placówek oświatowych w dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy. Należy zaznaczyć, że brak paliwa gazowego może doprowadzić do zamknięcia tych placówek. Skrócenie przez Zamawiającego terminu składania ofert w tym postępowaniu ma na celu dokonanie pilnego zakupu paliwa gazowego, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielenia zamówienia publicznego. Opisany wyżej stan faktyczny, a także uwarunkowania związane z koniecznością zapewnienia ciągłości dostaw paliwa gazowego wyczerpują zdaniem Zamawiającego przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, co pozwala na skrócenie terminu składania ofert do dnia 27 listopada 2023r. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w odnośnym p
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65210000 Gasversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Sprzedaż i dostawa paliwa gazowego dla 8 szkół i placówek oświatowych w Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy w roku 2024 w ilości 3203000kWh.
Interne Kennung: DBFO.RE.6.262.2023