67889-2024 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i transport odpadów
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonywanie usługi polegającej na odbiorze odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Miasta Zgorzelec oraz ich transport do Instalacji komunalnej, zgodnie z poniższymi zapisami: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania, odpady wielkogabarytowe i opony - do instalacji komunalnej do mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, zlokalizowanej przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu, prowadzonej przez Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu;2) odpady komunalne biodegradowalne - do instalacji komunalnej zlokalizowanej w Jędrzychowicach (kompostownia), prowadzonej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zgorzelcu;3) selektywnie zebrane odpady komunalne, tj.: papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne oraz odpady remontowe stanowiące odpady komunalne - do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych Nr 2 w Jędrzychowicach, prowadzonej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zgorzelcu.2. Szczegółowe zasady odbioru odpadów komunalnych zostały określone w obowiązującym regulaminie utrzymania czystości i porządku w Gminie Miejskiej Zgorzelec oraz w obowiązującej uchwale Rady Miasta Zgorzelec w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.
Interne Kennung: WZP.271.1.44.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiot zamówienia obejmuje wykonywanie usługi polegającej na odbiorze odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Miasta Zgorzelec oraz ich transport do Instalacji komunalnej, zgodnie z poniższymi zapisami:1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania, odpady wielkogabarytowe i opony - do instalacji komunalnej do mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, zlokalizowanej przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu, prowadzonej przez Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu;2) odpady komunalne biodegradowalne - do instalacji komunalnej zlokalizowanej w Jędrzychowicach (kompostownia), prowadzonej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zgorzelcu;3) selektywnie zebrane odpady komunalne, tj.: papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne oraz odpady remontowe stanowiące odpady komunalne - do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych Nr 2 w Jędrzychowicach, prowadzonej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zgorzelcu. 2.Szczegółowe zasady odbioru odpadów komunalnych zostały określone w obowiązującym regulaminie utrzymania czystości i porządku w Gminie Miejskiej Zgorzelec oraz w obowiązującej uchwale Rady Miasta Zgorzelec w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. 3. Przedmiot niniejszego zamówienia nie obejmuje odbioru odpadów powstających w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej, w tym odpadów niebezpiecznych powstających w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej, które podlegają odrębnym przepisom dotyczącym ich zagospodarowania oraz odpadów z nieruchomości niezamieszkałych. 4. W ramach przedmiotu zamówienia oraz zaoferowanego wynagrodzenia, Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru przeterminowanych leków z terenu aptek wskazanych przez Zamawiającego, powstających w gospodarstwach domowych i dostarczonych do aptek przez mieszkańców Zgorzelca. Aktualny wykaz aptek znajduje się na stronie internetowej bip Urzędu Miasta Zgorzelec:https://zgorzelec.bip.info.pl/dokument,iddok,11940,idmp, 617,r,r .5. W okresie realizacji zamówienia podstawowego szacuje się ilość ok. 52.000 Mg (13.000 Mg /rok) i nie mniej niż 48.000 Mg (12.000 Mg/rok) wszystkich odpadów komunalnych przewidywanych do odebrania od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Zgorzelec, proporcjonalnie do ilości wskazanych w SOPZ (część opisowa - tabela w pkt. 1.3 ww. Załącznika), w tym:1) ok. 35.200 Mg (8.800 Mg/rok) niesegregowanych odpadów komunalnych (zmieszanych),wielkogabarytowych i opon, nie mniej niż 32.000 Mg (8.000 Mg/rok),2) ok. 8.200 Mg (2.050 Mg/rok) odpadów komunalnych biodegradowalnych, nie mniej niż 8.000 Mg (2.000 Mg/rok),3) ok. 8.600 Mg (2.150 Mg/rok) zebranych selektywnie odpadów komunalnych (tj. papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne) i odpadów remontowych stanowiących odpady komunalne, nie mniej niż 8.000 Mg (2.000 Mg/rok).6. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru odpadów i transportu odpadów przy użyciu pojazdów wskazanych w złożonej ofercie oraz wykazanych w ramach warunku udziału w postępowaniu, określonym w Rozdziale VIII SWZ, spełniających wymagania określone w SOPZ (część opisowa). Zamawiający wymaga aby pojazdy były trwale i czytelnie oznakowane w widocznym miejscu nazwą lub logo firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu, posiadały światła ostrzegawcze koloru pomarańczowego oraz światła cofania wraz z sygnałem dźwiękowym. 7. Wszystkie pojazdy Wykonawcy winny spełniać wymogi normy emisji spalin EURO 5 lub wyższej, zgodnie z treścią Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 czerwca 2007 r. i Rozporządzenia (WE) nr 595/2009 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 czerwca 2019 r., z zastrzeżeniem zapisów ust. 8. W przypadku zaoferowania pojazdów spełniających normę emisji spalin EURO 6 Wykonawca otrzyma dodatkowe punkty, zgodnie z zasadami określonymi w Rozdziale XVIII SWZ.8. Zgodnie z art. 68a ust. 1 pkt. 2) lit. a w związku z art. 68b pkt 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, udział pojazdów kategorii N2 i N3, o których mowa w art. 4 ust. 1 lit. b rozporządzenia 2018/858, napędzanych paliwami alternatywnymi w całkowitej liczbie pojazdów tych kategorii objętych zamówieniem, zgodnie z art. 68b, musi wynosić co najmniej: 7% – do dnia 31 grudnia 2025 r. (minimum 1 pojazd zeroemisyjny) oraz 9% – od dnia 1 stycznia 2026 r. Pojazd zeroemisyjny powinien zastąpić inny pojazd świadczący usługę odbioru i transportu odpadów, stanowiącą przedmiot zamówienia oraz powinien posiadać parametry techniczne nie gorsze niż pojazd zastępowany. Wykonawca w terminie nie później niż do dnia 31.12.2025 r. zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu oświadczenie o dostosowaniu floty pojazdów użytkowanych przy realizacji zamówienia do wymagań ustawy, o której mowa w zdaniu pierwszym niniejszego ustępu. Kolejne oświadczenie Wykonawca zobowiązany będzie składać zgodnie z postanowieniami określonymi w projekcie umowy – Załączniku nr 5 do SWZ.9. Szczegółowy opis, zakres obowiązków oraz sposób realizacji zamówienia został zawarty w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp, na zasadach określonych poniżej: 1) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia ilości odpadów komunalnych przewidywanych do odebrania i transportu, w wysokości do 20% względem łącznej ilości wszystkich odpadów, określonej w Rozdziale IV ust. 5 SWZ (zamówienie podstawowe), tj. maksymalnie o 10.400 Mg (2.600 Mg/rok) dla nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Zgorzelec; 2) Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji będzie związane z bieżącymi potrzebami Zamawiającego dotyczącymi konieczności odbioru i transportu większej ilości odpadów niż ilości odpadów przewidziane w Rozdziale IV ust. 5 SWZ, wynikającej z ilości odpadów wytworzonych przez mieszkańców; 3) W celu uruchomienia opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie, w którym wyrazi wolę skorzystania z prawa opcji oraz określi, w jakim zakresie korzysta z prawa opcji. Złożenie oświadczenia nastąpi nie później niż 14 dni przed terminem realizacji usługi objętej prawem opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie, o którym mowa w zdaniu pierwszym, najpóźniej 30 dni przed zakończeniem realizacji umowy obejmującej zakres podstawowy zamówienia; 4) W zakresie zamówienia opcjonalnego, Wykonawca jest zobowiązany do rozpoczęcia świadczenia usługi na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji; 5) Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania maksymalnego zakresu wynikającego z prawa opcji; 6) Zamawiający zastrzega, że zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na warunkach zamówienia podstawowego, zgodnie z postanowieniami niniejszej SWZ, projektu umowy, stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ oraz ofertą Wykonawcy; 7) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości odebranych odpadów komunalnych danego rodzaju (frakcji). Wynagrodzenie Wykonawcy za realizację usługi objętej prawem opcji zostanie wyliczone na zasadach przewidzianych umową oraz na podstawie cen jednostkowych wskazanych przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – Załączniku nr 1 do SWZ; 8) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu; 9) Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy.