2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa długoterminowego złotówkowego kredytu bankowego w kwocie 4 614 012,80 zł dla Gminy i Miasta Witkowo z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu na 2025 rok
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Udzielenie i obsługa długoterminowego złotówkowego kredytu bankowego w kwocie 4 614 012,80 zł dla Gminy i Miasta Witkowo z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu na 2025 rok. 1) Złotówkowy kredyt bankowy w kwocie 4 614 012,80 zł z możliwością wykorzystania niepełnej kwoty bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów i odsetek z tym związanych i bez wymaganej zgody wykonawcy oraz konieczności sporządzenia aneksu do zawartej umowy. 2) Okres kredytowania – od zawarcia umowy kredytowej do 31.12.2035 r. 3) Realizacja kredytu (wypłata) – w transzach (terminy szacunkowe – do wyliczenia ceny ofertowej) - 1 transza do dnia 28.11.2025 r. w kwocie 2 000 000,00 zł, - 2 transza do dnia 15.12.2025 r. w kwocie 2 614 012,80 zł. W przypadku zmiany terminu wypłaty kredytu w transzach, ostatecznym terminem wypłaty będzie 23.12.2025 r. W uzasadnionych przypadkach, np. przedłużająca się procedura przetargowa, Zamawiający może zmienić terminy określone w tiret jeden i dwa powyżej. 4) Uruchomienie transz następować będzie na podstawie pisemnego wystąpienia zamawiającego do Banku. 5) Spłata kredytu od zaciągnięcia kredytu do 31.12.2035 r. 6) Spłata odsetek od kredytu wykorzystanego w okresach miesięcznych (do ostatniego roboczego dnia danego miesiąca za miesiąc, w którym zostały naliczone odsetki) po zawarciu umowy kredytowej. 7) Karencja spłaty pierwszej raty kredytowej do 30.03.2031 r. 8) Spłata kapitału na koniec każdego kwartału - 2031 r. • 31.03.2031 r. 250 000,00 zł • 30.06.2031 r. 250 000,00 zł • 30.09.2031 r. 250 000,00 zł • 31.12.2031 r. 250 000,00 zł - 2032 r. • 31.03.2032 r. 250 000,00 zł • 30.06.2032 r. 250 000,00 zł • 30.09.2032 r. 250 000,00 zł • 31.12.2032 r. 250 000,00 zł - 2033 r. • 31.03.2033 r. 250 000,00 zł • 30.06.2033 r. 250 000,00 zł • 30.09.2033 r. 250 000,00 zł • 31.12.2033 r. 250 000,00 zł - 2034 r. • 31.03.2034 r. 250 000,00 zł • 30.06.2034 r. 250 000,00 zł • 30.09.2034 r. 250 000,00 zł • 31.12.2034 r. 250 000,00 zł - 2035 r. • 31.03.2035 r. 153 503,20 zł • 30.06.2035 r. 153 503,20 zł • 30.09.2035 r. 153 503,20 zł • 31.12.2035 r. 153 503,20 zł (Jeżeli termin spłaty kapitału kredytu przypadnie w dniu wolnym od pracy, spłata następować będzie w ostatnim dniu roboczym przed tym terminem). 8) Spłata całości kredytu może ulec skróceniu, przy czym w takim wypadku: - odsetki naliczone zostaną do momentu spłaty kredytu, - nie będzie to miało wpływu na zmianę warunków umowy, jak również bank z tego powodu nie będzie pobierał żadnych opłat/prowizji. 9) Jednorazowa prowizja bankowa, opłata wstępna itp. – przygotowawcza od przyznanego kredytu = 0,00 %. 10) Formę zabezpieczenia spłaty kredytu wraz z należnymi odsetkami stanowi weksel „in blanco” wraz z deklaracją wekslową równą wielkości wnioskowanego kredytu. W razie potrzeby weksel „in blanco” stanowiący zabezpieczenie spłaty kredytu zostanie opatrzony kontrasygnatą Skarbnika Gminy i Miasta. 11) Oprocentowanie kredytu należy ustalić na podstawie stawki WIBOR dla depozytów 1M (należy ustalać zgodnie z kwotowaniem z poprzedniego miesiąca - ostatni dzień roboczy z poprzedniego miesiąca), powiększonej o marżę Banku, która w całym okresie kredytowania nie może być większa niż w dniu podpisania umowy. Sposób obliczania stawki WIBOR 1M na potrzeby sporządzenia oferty – zgodnie z kwotowaniem z dnia 15 września 2025 r. 4,82%). 12) Do obliczenia ceny oferty wykonawca winien przyjąć kalendarz rzeczywisty. 13) Do wyliczenia kosztów usługi (zamówienia) przyjęta zostanie przez Zamawiającego teoretyczna daty uruchomienia transz kredytu w dniach 28.11.2025 r. w kwocie 2 000 000,00 zł oraz 15.12.2025 r. w kwocie 2 614 012,80 zł. 14) Zamawiający może zrezygnować z części zamówienia – gwarantowana kwota do wypłaty wynosi: 2 000 000,00 zł. 2. Zamawiający wymaga, by wykonawca lub podwykonawca zatrudnił na umowę o pracę osoby wykonujące czynności zgodnie z art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.) – zgodnie z art. 95 ustawy Pzp: Osoby wykonujące czynności związane z obsługą kredytu.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: ITz.271.29.2025