See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wybór Pośrednika Finansowego w celu wdrożenia i zarządzania instrumentem finansowym „Fundusz inwestycji w młode talenty”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu przez wybranego w niniejszym postępowaniu Wykonawcę (zwanego również „Pośrednikiem Finansowym” lub „PF”) instrumentem finansowym „Fundusz inwestycji w młode talenty”, w ramach którego Wykonawca udzielać będzie Jednostkowych Pożyczek Odbiorcom Ostatecznym oraz udzielać bezpłatnego wsparcia merytorycznego w procesie ubiegania się o Jednostkową Pożyczkę, w szczególności w zakresie zakładania działalności gospodarczej i przygotowania wniosku o pożyczkę, a także w okresie trwania umowy pożyczki w formie bezpłatnych konsultacji w przedmiocie prawnych uwarunkowań prowadzenia przedsiębiorstwa, zasad rachunkowości, strategii rozwoju i pozyskiwania dodatkowych źródeł finansowania. Podstawowe parametry instrumentu finansowego opisane są w Metryce produktu finansowego „Fundusz inwestycji w młode talenty” stanowiącej załącznik nr 1 do PPU. Szczegółowe informacje na temat kryteriów oceny ofert oraz podstaw wykluczenia znajdują się w dokumentach zamówienia na stronie https://sfr-slaskie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
Interne Kennung: ZP/1/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego klasycznego o wartości przekraczającej progi unijne prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie, a następnie Zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę. 2. Zamawiający nie dopuszcza złożenia oferty w postaci katalogu elektronicznego. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, niejasności, błędów, Wykonawca winien przyjąć, że w pierwszej kolejności mają zastosowanie przepisy ustawy Pzp i aktów wykonawczych, a w drugiej kolejności zapisy niniejszej SWZ oraz treść ogłoszenia. W zakresie nieuregulowanym przez ww. akty prawne stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny. 3. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w za-kresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający żąda złożenia JEDZ od wszystkich Wykonawców wraz z ofertą. 4. Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona (przed wyborem najkorzystniejszej oferty), w celu wykazania braku podstaw (przesłanek) wykluczenia z postępowania wskazanych w SWZ, na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp zostanie wezwany do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: A) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego (KRK) w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp – sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. B) Oświadczenie o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp) z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego to tej samej grupy kapitałowej C) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, e) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu przez wybranego w niniejszym postępowaniu Wykonawcę (zwanego również „Pośrednikiem Finansowym” lub „PF”) instrumentem finansowym „Fundusz inwestycji w młode talenty”, w ramach którego Wykonawca udzielać będzie Jednostkowych Pożyczek Odbiorcom Ostatecznym oraz udzielać bezpłatnego wsparcia merytorycznego w procesie ubiegania się o Jednostkową Pożyczkę, w szczególności w zakresie zakładania działalności gospodarczej i przygotowania wniosku o pożyczkę, a także w okresie trwania umowy pożyczki w formie bezpłatnych konsultacji w przedmiocie prawnych uwarunkowań prowadzenia przedsiębiorstwa, zasad rachunkowości, strategii rozwoju i pozyskiwania dodatkowych źródeł finansowania. Podstawowe parametry instrumentu finansowego opisane są w Metryce produktu finansowego „Fundusz inwestycji w młode talenty” stanowiącej załącznik nr 1 do PPU.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym poniżej: 1. Zamawiający może z prawa opcji skorzystać w całości lub w części przez zwiększenie Wkładu Zamawiającego maksymalnie do 100% wysokości zamówienia podstawowego. 2. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim doręczeniu Wykonawcy oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w czasie trwania Okresu Budowy Portfela. 3. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same, jak dla zamówienia podstawowego z zastrzeżeniem, że Okres Budowy Portfela ulegnie odpowiedniemu wydłużeniu proporcjonalnie do zwiększenia Wkładu Zamawiającego, maksymalnie do 96 miesięcy licząc od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego, który nastąpi po podpisaniu Umowy. 4. Zamówienie realizowane w ramach prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego.