2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Nysa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Nysa i pozostających w systemie odbioru odpadów komunalnych zapewnianym przez Gminę Nysa, a następnie ich transport i przekazanie w celu zagospodarowania do instalacji wskazanej przez Zamawiającego, którą aktualnie jest Zakład Unieszkodliwiania i Odzysku Odpadów RCGO w Domaszkowicach 156, 48-303 Nysa (dalej również: „RCGO”) oraz realizacja innych usług określonych w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz w pozostałych dokumentach zamówienia. Wykonawca nie ponosi kosztów zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych przewiezionych do RCGO w ramach przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: BZP.271.50.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji poprzez zobowiązanie Wykonawcy do odbioru i transportu odpadów komunalnych: 1) w okresie opcyjnym, tj. na okres 12 miesięcy po okresie podstawowym realizacji zamówienia (36 miesięcy), 2) w większej ilości odpadów niż przewidziana w załączniku nr 2 do OPZ (łączna wielkość dla okresu podstawowego i opcyjnego) , jednakże niepowodującej wzrostu wysokości należnego wynagrodzenia Wykonawcy, o którym mowa w § 8 ust. 1 Umowy o więcej niż 40% względem pierwotnie ustalonej wysokości wynagrodzenia Wykonawcy (§ 8 ust. 1). 2. Zamawiający jest uprawniony do jednostronnego skorzystania osobno lub łącznie, w całości lub w części, z każdej z opcji, o których mowa w ust. 1 pkt 1-2. 3. Skorzystanie z opcji na podstawie ust. 1 pkt 1 nastąpi na następujących zasadach: 1) może dotyczyć okresu 12 miesięcy lub okresu krótszego, przy dochowaniu wymogu ciągłości realizowanych przez Wykonawcę usług, 2) Zamawiający jest uprawniony do kilkukrotnego skorzystania z prawa opcji, przy czym suma okresów objętych każdorazowym skorzystaniem z tego prawa, nie może przekroczyć 12 miesięcy, a każdy z okresów, o który wydłużony zostanie okres świadczenia usług przez Wykonawcę nie może być krótszy niż 1 miesiąc, 3) może dotyczyć okresu następującego po okresie podstawowym lub uprzednio zaktualizowanym okresie opcyjnym, 4. Skorzystanie z prawa opcji na podstawie ust. 1 pkt 2 nastąpi na następujących zasadach: 1) zwiększenie w okresie obowiązywania umowy ilości odpadów w stosunku do ilości szacunkowych, określonych załączniku nr 2 do OPZ, jednakże niepowodującego wzrostu wartości wynagrodzenia wykonawcy (§ 8 ust. 1 pkt 1 Umowy) o więcej niż o 40%. Wartość zamówienia opcjonalnego będzie odnoszona każdorazowo do wartości umowy na dzień jej zawarcia, niezależnie od zmian i aktualizacji tej wartości w toku obowiązywania umowy, 2) wysokość cen jednostkowych ustalana jest na moment skorzystania z prawa opcji (obowiązują ceny jednostkowe ujęte w ofercie po ewentualnych waloryzacjach, modyfikacjach itp.), 3) skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego, wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 5. W zakresie każdego z zamówień opcjonalnych (ust. 1 pkt 1-2), Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, które Zamawiający przekaże Wykonawcy nie później niż: 1) w zakresie ust. 1 pkt 1 - nie później niż 21 dni przed rozpoczęciem dodatkowego okresu świadczenia usług, 2) w zakresie ust. 1 pkt 2 (samoistnie) nie później niż w ostatnim dniu trwania okresu pod-stawowego lub w ostatnim dniu trwania okresu objętego prawem opcji, przy czym Zamawiający dołoży wszelkich starań, aby oświadczenie to wpłynęło do Wykonawcy przed wy-czerpaniem kwoty maksymalnego wynagrodzenia, o którym mowa w § 8 ust. 1 umowy. 6. Zamówienia opcjonalne (ust. 1 pkt 1-2) nie stanowią zobowiązania Zamawiającego do ich udzie-lenia, jak również nie stanowią podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu ich niezrealizowania. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź za-niechaniu realizacji zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym i jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy.