679297-2025 - Wettbewerb
Polen – Finanz- und Versicherungsdienstleistungen – Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Wielkopolskiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Wielkopolskiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia (zwaną dalej: Jednostkowa Pożyczka/Pożyczka) przeznaczonym na finansowanie projektów/inwestycji realizowanych na terenie województwa wielkopolskiego przez Ostatecznych Odbiorców. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwaną dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU).
Interne KennungDZPU/71/DIF/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
LosLOT-0004
TitelWybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Wielkopolskiego cz. I
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia (zwaną dalej: Jednostkowa Pożyczka/Pożyczka) przeznaczonym na finansowanie projektów/inwestycji realizowanych na terenie województwa wielkopolskiego przez Ostatecznych Odbiorców. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwaną dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o finansowaniu zawarta pomiędzy BGK a Województwem Wielkopolskim działającym jako Instytucja Zarządzająca programem Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 oraz środki stanowiące krajowe współfinansowanie. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca będzie pełnić rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r . Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową o Finansowaniu Umowy nr Numer: 2.9. FEWP.02.09-IZ.00-0001/24-00 o finansowaniu Projektu w ramach Priorytetu 2. „Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski”, Działania 2.9. „Wspieranie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym i gospodarki zasobooszczędnej - Instrumenty Finansowe” programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, zawartą w dniu 21.06.2024 r. pomiędzy Województwem Wielkopolskim (reprezentowanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego), a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: 2.9 FEWP.02.09-IZ.00-0001/24-00 5. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 6. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 7. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany do każdej z 6 części stanowi odrębną część zamówienia, tj.: Część 1 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 30 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości wymaganej na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 5%). Wykonawca zobowiązany jest wypłacić przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela co najmniej 25% Limitu Pożyczki, zgodnie z zasadami i warunkami udzielania Jednostkowych Pożyczek określonymi w PPU.
Interne Kennungcz. I DZPU/71/DIF/2025
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia: a. Prawa opcji, na zasadach określonych w PPU, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ, b. Zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Ustawa Prawo Zamówień Publicznych, Ustawa). 2. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może ulec zwiększeniu do 200% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego. 3. Pożyczki udzielane przez Wykonawcę ze środków udostępnionych na podstawie Prawa opcji będą udzielane w oparciu o zasady zawarte w PPU, stosowane do podstawowej części zamówienia. W przypadku skorzystania z Prawa opcji, Zamawiający, w uzgodnieniu z Wykonawcą, dokona aktualizacji terminów w zakresie wydatkowania środków Funduszu Szczegółowego. 4. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może wynosić do 100% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego
LosLOT-0005
TitelWybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Wielkopolskiego cz. II
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia (zwaną dalej: Jednostkowa Pożyczka/Pożyczka) przeznaczonym na finansowanie projektów/inwestycji realizowanych na terenie województwa wielkopolskiego przez Ostatecznych Odbiorców. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwaną dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o finansowaniu zawarta pomiędzy BGK a Województwem Wielkopolskim działającym jako Instytucja Zarządzająca programem Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 oraz środki stanowiące krajowe współfinansowanie. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca będzie pełnić rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r . Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową o Finansowaniu Umowy nr Numer: 2.9. FEWP.02.09-IZ.00-0001/24-00 o finansowaniu Projektu w ramach Priorytetu 2. „Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski”, Działania 2.9. „Wspieranie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym i gospodarki zasobooszczędnej - Instrumenty Finansowe” programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, zawartą w dniu 21.06.2024 r. pomiędzy Województwem Wielkopolskim (reprezentowanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego), a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: 2.9 FEWP.02.09-IZ.00-0001/24-00 5. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 6. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 7. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany do każdej z 6 części stanowi odrębną część zamówienia, tj.: Część 2 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 30 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości wymaganej na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 5%). Wykonawca zobowiązany jest wypłacić przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela co najmniej 25% Limitu Pożyczki, zgodnie z zasadami i warunkami udzielania Jednostkowych Pożyczek określonymi w PPU.
Interne Kennungcz. II DZPU/71/DIF/2025
LosLOT-0006
TitelWybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Wielkopolskiego cz. III
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia (zwaną dalej: Jednostkowa Pożyczka/Pożyczka) przeznaczonym na finansowanie projektów/inwestycji realizowanych na terenie województwa wielkopolskiego przez Ostatecznych Odbiorców. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwaną dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o finansowaniu zawarta pomiędzy BGK a Województwem Wielkopolskim działającym jako Instytucja Zarządzająca programem Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 oraz środki stanowiące krajowe współfinansowanie. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca będzie pełnić rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r . Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową o Finansowaniu Umowy nr Numer: 2.9. FEWP.02.09-IZ.00-0001/24-00 o finansowaniu Projektu w ramach Priorytetu 2. „Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski”, Działania 2.9. „Wspieranie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym i gospodarki zasobooszczędnej - Instrumenty Finansowe” programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, zawartą w dniu 21.06.2024 r. pomiędzy Województwem Wielkopolskim (reprezentowanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego), a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: 2.9 FEWP.02.09-IZ.00-0001/24-00 5. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 6. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 7. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany do każdej z 6 części stanowi odrębną część zamówienia, tj.: Część 3 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 20 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości wymaganej na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 5%). Wykonawca zobowiązany jest wypłacić przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela co najmniej 25% Limitu Pożyczki, zgodnie z zasadami i warunkami udzielania Jednostkowych Pożyczek określonymi w PPU.
Interne Kennungcz. III DZPU/71/DIF/2025
LosLOT-0007
TitelWybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Wielkopolskiego cz. IV
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia (zwaną dalej: Jednostkowa Pożyczka/Pożyczka) przeznaczonym na finansowanie projektów/inwestycji realizowanych na terenie województwa wielkopolskiego przez Ostatecznych Odbiorców. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwaną dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o finansowaniu zawarta pomiędzy BGK a Województwem Wielkopolskim działającym jako Instytucja Zarządzająca programem Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 oraz środki stanowiące krajowe współfinansowanie. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca będzie pełnić rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r . Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową o Finansowaniu Umowy nr Numer: 2.9. FEWP.02.09-IZ.00-0001/24-00 o finansowaniu Projektu w ramach Priorytetu 2. „Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski”, Działania 2.9. „Wspieranie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym i gospodarki zasobooszczędnej - Instrumenty Finansowe” programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, zawartą w dniu 21.06.2024 r. pomiędzy Województwem Wielkopolskim (reprezentowanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego), a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: 2.9 FEWP.02.09-IZ.00-0001/24-00 5. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 6. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 7. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany do każdej z 6 części stanowi odrębną część zamówienia, tj.: Część 4 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 20 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości wymaganej na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 5%). Wykonawca zobowiązany jest wypłacić przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela co najmniej 25% Limitu Pożyczki, zgodnie z zasadami i warunkami udzielania Jednostkowych Pożyczek określonymi w PPU.
Interne Kennungcz. IV DZPU/71/DIF/2025
LosLOT-0008
TitelWybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Wielkopolskiego cz. V
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia (zwaną dalej: Jednostkowa Pożyczka/Pożyczka) przeznaczonym na finansowanie projektów/inwestycji realizowanych na terenie województwa wielkopolskiego przez Ostatecznych Odbiorców. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwaną dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o finansowaniu zawarta pomiędzy BGK a Województwem Wielkopolskim działającym jako Instytucja Zarządzająca programem Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 oraz środki stanowiące krajowe współfinansowanie. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca będzie pełnić rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r . Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową o Finansowaniu Umowy nr Numer: 2.9. FEWP.02.09-IZ.00-0001/24-00 o finansowaniu Projektu w ramach Priorytetu 2. „Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski”, Działania 2.9. „Wspieranie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym i gospodarki zasobooszczędnej - Instrumenty Finansowe” programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, zawartą w dniu 21.06.2024 r. pomiędzy Województwem Wielkopolskim (reprezentowanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego), a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: 2.9 FEWP.02.09-IZ.00-0001/24-00 5. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 6. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 7. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany do każdej z 6 części stanowi odrębną część zamówienia, tj.: Część 5 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 10 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości wymaganej na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 5%). Wykonawca zobowiązany jest wypłacić przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela co najmniej 25% Limitu Pożyczki, zgodnie z zasadami i warunkami udzielania Jednostkowych Pożyczek określonymi w PPU.
Interne Kennungcz. V DZPU/71/DIF/2025
LosLOT-0009
TitelWybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Wielkopolskiego cz. VI
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia (zwaną dalej: Jednostkowa Pożyczka/Pożyczka) przeznaczonym na finansowanie projektów/inwestycji realizowanych na terenie województwa wielkopolskiego przez Ostatecznych Odbiorców. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwaną dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o finansowaniu zawarta pomiędzy BGK a Województwem Wielkopolskim działającym jako Instytucja Zarządzająca programem Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 oraz środki stanowiące krajowe współfinansowanie. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca będzie pełnić rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r . Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową o Finansowaniu Umowy nr Numer: 2.9. FEWP.02.09-IZ.00-0001/24-00 o finansowaniu Projektu w ramach Priorytetu 2. „Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski”, Działania 2.9. „Wspieranie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym i gospodarki zasobooszczędnej - Instrumenty Finansowe” programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, zawartą w dniu 21.06.2024 r. pomiędzy Województwem Wielkopolskim (reprezentowanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego), a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: 2.9 FEWP.02.09-IZ.00-0001/24-00 5. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 6. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 7. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany do każdej z 6 części stanowi odrębną część zamówienia, tj.: Część 6 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka GOZ z dotacją w formie umorzenia”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 10 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości wymaganej na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 5%). Wykonawca zobowiązany jest wypłacić przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela co najmniej 25% Limitu Pożyczki, zgodnie z zasadami i warunkami udzielania Jednostkowych Pożyczek określonymi w PPU.
Interne Kennungcz. VI DZPU/71/DIF/2025