679598-2023 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu”. 1.1. Zamówienie obejmuje udzielenie kredytu długoterminowego złotówkowego w wysokości: 7.343.840,00 zł (słownie: siedem milionów trzysta czterdzieści trzy tysiące osiemset czterdzieści złotych) na sfinansowanie spłaty planowanego deficytu budżetu. 1.2. Charakterystyka kredytu: - Kwota kredytu: Udzielenie kredytu złotówkowego w wysokości: 7.343.840,00 zł (słownie: siedem milionów trzysta czterdzieści trzy tysiące osiemset czterdzieści złotych) - zawarcie umowy na okres 27.12.2023 r., - spłaty odsetek – kwartalnie tak jak spłaty kapitału, - spłaty kredytu – wg propozycji kredytobiorcy (Rozdział II do SWZ), - spłaty kapitału w latach 2026 – 2032 wg propozycji zamawiającego: rok 2026 – 338.824,00 zł, rok 2027 – 355.588,00 zł, rok 2028 - 1.100.588,00 zł, rok 2029 – 1.200.000,00 zł, rok 2030 - 1.650.000,00 zł, rok 2031 - 1.650.000,00 zł, rok 2032 - 1.048.840,00 zł; - zabezpieczenie kredytu – weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową - oprocentowanie kredytu będzie oparte o WIBOR 1 M plus marża banku - kredyt nie może być obciążony innymi opłatami i prowizjami. 1.3. Zamawiający zastrzega zmianę wysokości spłaty rat w poszczególnych latach, możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. Bank nie będzie pobierał z tego tytułu dodatkowych opłat i prowizji. 1.4. Zamawiający nie wyraża zgody na doliczanie do ceny kredytu innych kosztów niż WIBOR i marży banku. 1.5. Dokumenty finansowo-majątkowe (tj. sprawozdania finansowo- majątkowe sporządzane do G.U.S., Ministerstwa Finansów i Regionalnej Izby Obrachunkowej (Rb -NDS, Rb-Z, Rb-N, Rb 28-S, Rb 27-S) dostępne są na stronie internetowej: https://radomyslwielki.pl/informacje-o-gminie/budzet-gminy.html
Interne Kennung: BI.I.271.15.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001