See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Sobibór w roku 2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz szkółkarstwa, nasiennictwa, utrzymania infrastruktury turystycznej i edukacyjnej, pozostałych prac związanych z gospodarką leśną oraz gospodarką łąkowo-rolną, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sobibór w roku 2026.
Vorherige Bekanntmachung: 740261-2025
Interne Kennung: SA.270.11.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1- P01.L03 - leśnictwo Adamki
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz szkółkarstwa, nasiennictwa, utrzymania infrastruktury turystycznej i edukacyjnej, pozostałych prac związanych z gospodarką leśną oraz gospodarką łąkowo-rolną wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, oprócz przepisów prawa obowiązujących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca będzie obowiązany do stosowania i przestrzegania obowiązków i zasad wynikających z niżej wymienionych dokumentów: - „Zasady hodowli lasu” – wprowadzone zarządzeniem nr 108 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 5 grudnia 2023 r., - „Instrukcja ochrony lasu” – wprowadzona zarządzeniem nr 109 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 5 grudnia 2023 r., - „Instrukcja bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu podstawowych prac z zakresu gospodarki leśnej” – wprowadzona zarządzeniem nr 36 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 20 kwietnia 2012 r., - „Instrukcja ochrony przeciwpożarowej lasu” - wprowadzona zarządzeniem nr 81 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 grudnia 2019 r., - zarządzenie nr 40 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 6 października 2011 r. w sprawie wprowadzenia ramowego wykazu prac wykonywanych przez co najmniej dwie osoby (zn. spr. GB-021-2/2011), - zarządzenie nr 66 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 7 listopada 2019 r. w sprawie wprowadzenia wytycznych pod nazwą „Zasady Użytkowania Lasu” w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (znak: ZM.7603.13.2019), - Zasady, kryteria i standardy zrównoważonej gospodarki leśnej FSC (Forest Stewardship Council) oraz PEFC Council (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes). Wykonawca obowiązany będzie przestrzegać przy realizacji przedmiotu zamówienia warunki techniczne na surowiec drzewny zgodnie z zarządzeniem nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 września 2019 r. w sprawie wprowadzenia warunków technicznych stosowanych w obrocie surowcem drzewnym w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe (znak: ZM.800.8.2019) z uwzględnieniem zmian wynikających z Zarządzenie nr 69 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 lipca 2025 r. w sprawie zmiany zarządzenia nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 września 2019r. w sprawie wprowadzenia warunków technicznych stosowanych w obrocie surowcem drzewnym w PGLLP.
Interne Kennung: Część nr 1- P01.L03 - leśnictwo Adamki
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2- P02.L04 - leśnictwo Żdżarka
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz szkółkarstwa, nasiennictwa, utrzymania infrastruktury turystycznej i edukacyjnej, pozostałych prac związanych z gospodarką leśną oraz gospodarką łąkowo-rolną wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, oprócz przepisów prawa obowiązujących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca będzie obowiązany do stosowania i przestrzegania obowiązków i zasad wynikających z niżej wymienionych dokumentów: - „Zasady hodowli lasu” – wprowadzone zarządzeniem nr 108 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 5 grudnia 2023 r., - „Instrukcja ochrony lasu” – wprowadzona zarządzeniem nr 109 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 5 grudnia 2023 r., - „Instrukcja bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu podstawowych prac z zakresu gospodarki leśnej” – wprowadzona zarządzeniem nr 36 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 20 kwietnia 2012 r., - „Instrukcja ochrony przeciwpożarowej lasu” - wprowadzona zarządzeniem nr 81 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 grudnia 2019 r., - zarządzenie nr 40 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 6 października 2011 r. w sprawie wprowadzenia ramowego wykazu prac wykonywanych przez co najmniej dwie osoby (zn. spr. GB-021-2/2011), - zarządzenie nr 66 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 7 listopada 2019 r. w sprawie wprowadzenia wytycznych pod nazwą „Zasady Użytkowania Lasu” w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (znak: ZM.7603.13.2019), - Zasady, kryteria i standardy zrównoważonej gospodarki leśnej FSC (Forest Stewardship Council) oraz PEFC Council (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes). Wykonawca obowiązany będzie przestrzegać przy realizacji przedmiotu zamówienia warunki techniczne na surowiec drzewny zgodnie z zarządzeniem nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 września 2019 r. w sprawie wprowadzenia warunków technicznych stosowanych w obrocie surowcem drzewnym w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe (znak: ZM.800.8.2019) z uwzględnieniem zmian wynikających z Zarządzenie nr 69 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 lipca 2025 r. w sprawie zmiany zarządzenia nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 września 2019r. w sprawie wprowadzenia warunków technicznych stosowanych w obrocie surowcem drzewnym w PGLLP.
Interne Kennung: Część nr 2- P02.L04 - leśnictwo Żdżarka
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3- P03.L05 - leśnictwo Dekowina
Interne Kennung: Część nr 3- P03.L05 - leśnictwo Dekowina
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4- P04.L06 - leśnictwo Podlaski
Interne Kennung: Część nr 4- P04.L06 - leśnictwo Podlaski
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5- P05.L07 - leśnictwo Macoszyn
Interne Kennung: Część nr 5- P05.L07 - leśnictwo Macoszyn
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6- P06.L08 - leśnictwo Petryłów
Interne Kennung: Część nr 6- P06.L08 - leśnictwo Petryłów
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 7- P07.L09 - leśnictwo Dubnik
Interne Kennung: Część nr 7- P07.L09 - leśnictwo Dubnik
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 8- P08.L10 - leśnictwo Żłobek
Interne Kennung: Część nr 8- P08.L10 - leśnictwo Żłobek
Los: LOT-0009
Titel: Część nr 9- P09.L11 - leśnictwo Wołczyny (w tym Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny)
Interne Kennung: Część nr 9- P09.L11 - leśnictwo Wołczyny (w tym Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny)
Los: LOT-0010
Titel: Część nr 10- P10.L12 - leśnictwo Osowa
Interne Kennung: Część nr 10- P10.L12 - leśnictwo Osowa
Los: LOT-0011
Titel: Część nr 11- P11.L14 - leśnictwo Stulno
Interne Kennung: Część nr 11- P11.L14 - leśnictwo Stulno
Los: LOT-0012
Titel: Część nr 12- P12.L15 - leśnictwo Kosyń (w tym prace z zakresu szkółkarstwa i nasiennictwa)
Interne Kennung: Część nr 12- P12.L15 - leśnictwo Kosyń (w tym prace z zakresu szkółkarstwa i nasiennictwa)
Los: LOT-0013
Titel: Część nr 13- P13.L16 - leśnictwo Uhrusk
Interne Kennung: Część nr 13- P13.L16 - leśnictwo Uhrusk