See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę urządzeń laboratoryjnych dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń laboratoryjnych, szczegółowo określonych w Arkuszu informacji technicznej, załącznik nr 1/1-1/10 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia musi odpowiadać wszelkim obowiązującym normom oraz posiadać certyfikaty dopuszczające do obrotu i używania, jeżeli takie są wymagane. 3. Nazwa i kod przedmiotu zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień: 38000000-5 Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego) Dodatkowe kody przedmiotu zamówienia: 30200000-1 Urządzenia komputerowe 50441000-2 Usługi w zakresie napraw i konserwacji aparatury badawczej i kontrolnej 51430000-5 Usługi instalowania sprzętu laboratoryjnego 4. Opisy znajdujące się w załącznikach nr 1/1-1/10 do SWZ zawierają minimalne wymagania odnośnie produktów objętych przedmiotem zamówienia, co oznacza, że wykonawca może oferować przedmiot zamówienia charakteryzujący się lepszymi parametrami technicznymi lub użytkowymi. 5. Na potwierdzenie, że oferowane produkty spełniają wymagania zamawiającego należy dołączyć do oferty dokumenty wskazane odpowiednio dla każdego zadania w załączniku nr 1/1 – 1/10 do SWZ. 6. W każdym przypadku, gdy zamawiający w SWZ powołuje się na normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, certyfikaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym. 7. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych zgodnie z art. 99 ust.5 Pzp, jednakże podane przez zamawiającego wymagania oraz parametry techniczne określające przedmiot zamówienia są warunkami minimalnymi, których spełniania zamawiający będzie oczekiwał. wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych z tym, że do każdego z poniższych zadań można złożyć tylko jedną ofertę. Przedmiot zamówienia został podzielony na 10 części: Zadanie 1 – Spektrometr mas z plazmą indukcyjnie wzbudzoną ICP-MS z wyposażeniem dodatkowym, montażem, uruchomieniem i szkoleniem pracowników Zamawiającego - 1 szt. Zadanie 2 – Chromatograf sprzężony ze spektrometrem mas typu pojedynczy kwadrupol z wyposażeniem dodatkowym, montażem, uruchomieniem i szkoleniem pracowników Zamawiającego - 1 szt, Zadanie 3 - Chromatograf cieczowy zintegrowany z detektorem dwufalowym UV/VIS i detektorem fluoroscencyjnym - 1 szt. Zadanie 4 - Urządzenie do przeprowadzania jakościowej oraz ilościowej reakcji PCR w czasie rzeczywistym wraz z zestawem startowym (blok 96-dołkowy; laptop wraz z oprogramowaniem; instrukcja obsługi systemu; zestaw startowy odczynników: kit kontrolny, SYBR Green, stripy/płytki, aplikator do folii) - 1szt. Zadanie 5 - Chromatograf cieczowy zintegrowany z detektorem dwufalowym UV/VIS, detektorem fluoroscencyjnym , fotodiodowym - 1 szt. Zadanie 6 - Zamrażarka niskotemperaturowa (kriozamrażarka) z wyposażeniem dodatkowym (stelaże metalowe szufladkowe, pudełka kriogeniczne oraz systemem awaryjnego podtrzymania temperatury wraz z butlą CO2) - 1 szt. Zadanie 7 - Spektrometr masowy MALDI TOF z bazą kliniczną (IVD) i naukową (RUO) - 1 szt. Zadanie 8 - Automatyczny system do identyfikacji drobnoustrojów i oznaczania lekowrażliwości - 1 szt. Zadanie 9 - System do Real Time PCR z termoblokiem na 96 próbek - 1 szt. Zadanie 10 - Mikrobiologiczny próbnik powietrza z wymiennymi głowicami - 1 szt. W sytuacji, gdy zamawiającemu nie zostaną przyznane środki publiczne na sfinansowanie zamówienia, postępowanie zostanie unieważnione na podstawie art. 257 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U.2024.1320 tj. ze zm.).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie, dla postępowania na dostawę urządzeń laboratoryjnych, przeprowadzenie którego zaplanowano w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Prawo zamówień publicznych, po szczegółowym przeanalizowaniu okoliczności, przewiduje skrócenie terminu składania ofert do 15 dni, czyli z zachowaniem minimalnego terminu określonego w ustawie Pzp, ze względu na pilną potrzebę realizacji zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć, a zachowanie ustawowych terminów mogłoby uniemożliwić wykonanie zamówienia, które jest bardzo istotne ze względu na interes publiczny. Postępowanie dotyczy zakupu sprzętu laboratoryjnego niezbędnego m.in. do wykrywania skażeń wody, powietrza i żywności, co w obliczu istniejącego zagrożenia m.in. atakami bioterrorystycznymi, agroterrorystycznymi jest kluczowe z punktu widzenia obronności państwa i ochrony ludności. Pilna potrzeba realizacji zamówienia wynika także z długich terminów dostaw urządzeń laboratoryjnych i konieczności odpowiednio wcześniejszego zawarcia umów, aby dostawy te mogły być zrealizowane i rozliczone do końca roku budżetowego, który upływa z dniem 31 grudnia 2025 r. Zakup urządzeń ze względów dotyczących organizacji systemu obronności państwa, niezależnych od zamawiającego, musi zostać skutecznie zrealizowany do końca bieżącego roku. Zwłoka w dostawie urządzeń skutkowałoby ryzykiem utraty środków finansowych. Finansowanie pochodzi ze środków zewnętrznych, dla których zachowanie harmonogramu jest warunkiem utrzymania finansowania. Gdyby Zamawiający posiadał wcześniej wiedzę na temat możliwości wnioskowania o środki, opublikowałby wstępne ogłoszenie informacyjne, o którym mowa w art. 89 ustawy Pzp. Niemożliwe było wcześniejsze zaplanowanie postępowania. Zamawiający podjął wszelkie możliwe działania organizacyjne w celu przygotowania i wszczęcia postępowania w takim terminie, aby dochować terminu końca roku budżetowego oraz zasady proporcjonalności, równego traktowania wykonawców i zapewnienia uczciwej konkurencji, dążąc do tego, aby wyłonienie wykonawców nastąpiło w trybie konkurencyjnym. Jednocześnie, skróceniu terminu przygotowania ofert nie stoi na przeszkodzie stopień złożoności postępowania (dostawa określonych urządzeń laboratoryjnych, nowych i aktualnie produkowanych na rynku, będących w ofercie wielu producentów, nie np. urządzeń produkowanych na miarę). Zamawiający dla niniejszego postępowania podzielił zamówienie na części, a tym samym dał możliwość ubiegania się o zamówienie większej liczbie wykonawców oraz nie postawił wygórowanych warunków udziału w postępowaniu, co dla potencjalnych wykonawców zainteresowanych uzyskaniem zamówienia, stanowi realny i możliwy do spełnienia czas, aby w skróconym terminie złożyć ważną ofertę w postępowaniu. Złożenie oferty nie wymaga od wykonawców odbycia wizji lokalnej ani specjalnych wyliczeń. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób precyzyjny za pomocą jasnych sformułowań. W ofercie Wykonawca musi wpisać jedynie jedną cenę za wykonanie przedmiotu zamówienia oraz model i typ urządzenia. Zamawiający uwzględnił więc interesy potencjalnych wykonawców, których ochrona ma zostać zapewniona, mimo skrócenia terminu.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Oferta musi zawierać: 1) wypełniony formularz oferty oddzielnie dla każdego zadania, na które wykonawca składa ofertę – załącznik nr 2 do SWZ; 2) wypełniony Arkusz informacji technicznej oddzielnie dla każdego zadania, na którą wykonawca składa ofertę – załącznik nr 1/1-1/10 do SWZ; 3) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców; 4) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy w przedmiotowym postępowaniu – w przypadku podpisania oferty przez osobę niewymienioną w dokumencie rejestracyjnym (ewidencyjnym) wykonawcy; 5) zobowiązanie innych podmiotów do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia - załącznik nr 6 do SWZ - lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów – w przypadku, gdy wykonawca będzie polegał na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów; 6) przedmiotowe środki dowodowe tj. dokumenty na potwierdzenie, że oferowane produkty spełniają wymagania zamawiającego, wskazane odpowiednio dla każdego zadania w załącznikach nr 1/1 – 1/10 do SWZ; 7) inne dokumenty przedmiotowe potwierdzające spełnienie warunków równoważności urządzenia, w przypadku gdy wykonawca zaoferuje urządzenie równoważne. 2. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. – Prawo o notariacie (Dz. U. z 2024 r. poz. 1001 z późn. zm.), które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. 3. Oferta musi być sporządzona w języku polskim, w formie elektronicznej, w szczególności formacie danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf, .xps, .odt i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym (z uwagi na wartość zamówienia przekraczającą wyrażoną w złotych równowartość kwoty 143.000,00 euro nie dopuszcza się podpisywania oferty podpisem zaufanym lub podpisem osobistym). 4. Treść złożonej oferty musi odpowiadać treści SWZ. 5. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę do każdego zadania. 6. Koszty przygotowania i złożenia oferty ponosi wykonawca. 7. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy zakupowej wsse.logintrade.net. 8. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski. 9. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi wykonawca składający ofertę. 10. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 1) przy ocenie spełniania warunków udziału w postępowaniu zamawiający będzie brał pod uwagę łączny potencjał wykonawców, z zastrzeżeniem, iż w przypadku warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej zamawiający wymaga, aby co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia spełniał wymagania dotyczące spełniania warunku zdolności technicznej i zawodowej; 2) wykonawcy zobowiązani są do ustanawiania pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, 3) wypełnione oświadczenie dotyczące niepodlegania wykluczeniu oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) - załącznik nr 8 do SWZ - składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 11. Ofertę należy sporządzić na załączonych formularzach (lub w takiej formie), zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ. Treść oferty musi odpowiadać treści Specyfikacji warunków zamówienia. 12. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która otrzyma najwyższą łączną liczbę punktów w przyjętych w postępowaniu kryteriach. Wszystkie obliczenia zostaną dokonane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. 13. Zamawiający zawrze umowę̨ w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 577 ustawy, w terminie nie krótszym niż̇ 10 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, jeżeli zawiadomienie to zostało przesłane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo 15 dni, jeżeli zostało przesłane w inny sposób. 14. Zamawiający może zawrzeć́ umowę̨ w sprawie zamówienia publicznego przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 6, jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia złożono tylko jedną ofertę̨.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1 – Spektrometr mas z plazmą indukcyjnie wzbudzoną ICP-MS z wyposażeniem dodatkowym, montażem, uruchomieniem i szkoleniem pracowników Zamawiającego - 1 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/1 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.22.2025zadanie1
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2 – Chromatograf sprzężony ze spektrometrem mas typu pojedynczy kwadrupol z wyposażeniem dodatkowym, montażem, uruchomieniem i szkoleniem pracowników Zamawiającego - 1 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/2 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.22.2025zadanie2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3 - Chromatograf cieczowy zintegrowany z detektorem dwufalowym UV/VIS i detektorem fluoroscencyjnym - 1 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/3 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.22.2025zadanie3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie 4 - Urządzenie do przeprowadzania jakościowej oraz ilościowej reakcji PCR w czasie rzeczywistym wraz z zestawem startowym (blok 96-dołkowy; laptop wraz z oprogramowaniem; instrukcja obsługi systemu; zestaw startowy odczynników: kit kontrolny, SYBR Green, stripy/płytki, aplikator do folii) - 1szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/4 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.22.2025zadanie4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie 5 - Chromatograf cieczowy zintegrowany z detektorem dwufalowym UV/VIS, detektorem fluoroscencyjnym , fotodiodowym - 1 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/5 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.22.2025zadanie5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie 6 - Zamrażarka niskotemperaturowa (kriozamrażarka) z wyposażeniem dodatkowym (stelaże metalowe szufladkowe, pudełka kriogeniczne oraz systemem awaryjnego podtrzymania temperatury wraz z butlą CO2) - 1 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/6 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.22.2025zadanie6
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie 7 - Spektrometr masowy MALDI TOF z bazą kliniczną (IVD) i naukową (RUO) - 1 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/7 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.22.2025zadanie7
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie 8 - Automatyczny system do identyfikacji drobnoustrojów i oznaczania lekowrażliwości - 1 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/8 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.22.2025zadanie8
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie 9 - System do Real Time PCR z termoblokiem na 96 próbek - 1 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/9 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.22.2025zadanie 9
Los: LOT-0010
Titel: Zadanie 10 - Mikrobiologiczny próbnik powietrza z wymiennymi głowicami - 1 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/10 do SWZ - Arkusz informacji technicznej
Interne Kennung: ZPO.272.1.22.2025zadanie10