2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych terenu Gminy Krynicy-Zdroju
Beschreibung: Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych terenu gminy Krynicy-Zdroju. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych terenu gminy Krynicy-Zdroju, objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, w tym utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie gminy Krynicy-Zdroju w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, opracowanie i dostarczenie harmonogramu w formie kalendarza komunalnego oraz zapewnienie dostępu do aplikacji mobilnej z harmonogramem odbioru odpadów dostosowanej do wymogów zawartych w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r. poz. 1411 ze zm.).
Interne Kennung: ZPiOD.271.16.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych terenu gminy Krynicy-Zdroju. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych terenu gminy Krynicy-Zdroju, objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, w tym utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie gminy Krynicy-Zdroju w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, opracowanie i dostarczenie harmonogramu w formie kalendarza komunalnego oraz zapewnienie dostępu do aplikacji mobilnej z harmonogramem odbioru odpadów dostosowanej do wymogów zawartych w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r. poz. 1411 ze zm.). Wymogi dotyczące przekazywania odebranych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych do instalacji komunalnych, rodzaje odpadów komunalnych odbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości, standard sanitarny wykonywania usług oraz ochrony środowiska, obowiązek prowadzenia dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem, szczegółowy sposób postępowania w przypadku stwierdzenia nieselektywnego zbierania odpadów, szczegółowe wymagania stawiane przedsiębiorcom odbierającym odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, obowiązek zagospodarowania odpadów komunalnych zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami zawiera opis przedmiotu zamówienia, który stanowi Załącznik Nr 7 do SWZ. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które stanowią Załącznik Nr 6 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach przedmiotowego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie w okresie obowiązywania umowy szacunkowych ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania, jednakże niepowodującego wzrostu wartości umowy więcej niż o 10% w stosunku do wartości określonej w § 5 ust. 1 umowy. Wartość zamówienia opcjonalnego będzie odnoszona każdorazowo do wartości z § 5 ust. 1 umowy na dzień zawarcia umowy, niezależnie od zmian i aktualizacji tej wartości w toku obowiązywania umowy. W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, które Zamawiający przekaże Wykonawcy nie później niż w terminie 14 dni od zrealizowania odbioru odpadów o wartości stanowiącej 80% wartości umowy, określonej w § 5 ust. 1 umowy. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź zaniechaniu zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy, wg cen jednostkowych za odbiór i zagospodarowanie poszczególnych rodzajów odpadów zawartych w ofercie Wykonawcy dla zamówienia podstawowego oraz masy faktycznie odebranych i zagospodarowanych odpadów, powiększone o należny podatek VAT do łącznej wartości określonej w § 5 ust. 2 umowy.