680505-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Mülleimer – Genudbud af byinventar til Københavns Kommune IV
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelGenudbud af byinventar til Københavns Kommune IV
BeschreibungUdbuddet omfatter levering af inventar til byrummet i København. Kunderne på aftalen er Københavns Kommune, Udviklingsselskabet By & Havn og Metroselskabet.Udbuddet er opdelt i følgende delkontrakter:Delkontrakt 1: Københavnerbænk ▪ Københavnerbænk.▪ Københavner dobbeltbænk.Delkontrakt 2: Skovbænk, -bord, A-model og Århusbænk (tremmebænk)▪ Skovbænk.▪ Skovbord.▪ A-model bordebænke sæt.▪ Århusbænk (tremmebænk).Delkontrakt 3: Borner, Cykelstativ, PQ ladcykelstativer og Cykelfodhvilere▪ Borner.▪ Cykelstativ.▪ PQ ladcykelstativer.▪ Cykelfodhvilere.Delkontrakt 4: Københavnerkurv (t5), Pizzakurv, Tårnkurv, Fuglesikring og Cylinderaskebægere▪ Københavnerkurv.▪ Pizzakurv.▪ Tårnkurv.▪ Fuglesikring.▪ Cylinderaskebægere.
Interne Kennung2025-0294270
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39224340 Mülleimer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34928400 Stadtmobiliar, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 39113600 Bänke
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelkontrakt 1: Københavnerbænke
BeschreibungDelkontrakt 1 indeholder:KøbenhavnerbænkKøbenhavner dobbeltbænk
Interne Kennung2025-0294270-0
Haupteinstufung (cpv): 39113600 Bänke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34928400 Stadtmobiliar
LosLOT-0002
TitelDelkontrakt 2: Skovbænk, -bord, A-model og Århusbænk (tremmebænk)
BeschreibungDelkontrakt 2 indeholder:SkovbænkSkovbordA-model bordebænkesætÅrhusbænk (tremmebænk)
Interne Kennung2025-0294270-1
Haupteinstufung (cpv): 34928400 Stadtmobiliar
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39113600 Bänke
LosLOT-0003
TitelDelkontrakt 3: Borner, Cykelstativ, PQ ladcykelstativer og Cykelfodhvilere
BeschreibungDelkontrakt 3 indeholder: Stålpullert/bornerCykelstativer PQ LadcykelstativCykelfodhvilere
Interne Kennung2025-0294270-2
LosLOT-0004
TitelDelkontrakt 4: Københavnerkurv (t5), Pizzakurv*, Tårnkurv, Fuglesikring og Cylinderaskebægere
BeschreibungDelkontrakt 4 indeholder:Københavnerkurv (t5)PizzakurvTårnkurven FuglesikringCylinderaskebægere
Interne Kennung2025-0294270-3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34928480 Abfallcontainer und -körbe