See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wągrowiecka Grupa Zakupowa. Kompleksowa dostawa gazu ziemnego w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2027r.
Beschreibung: 1. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp), upoważnionym Zamawiającym – Liderem Grupy Zakupowej jest Powiat Wągrowiecki. Zamówienia udzielą poszczególni zamawiający wskazani w Rozdziale I SWZ. 2. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa paliwa gazowego – dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E wraz z usługą dystrybucji. 3. Łączna prognozowana ilość paliwa gazowego objęta postępowaniem – 47 114 163 kWh. Powyższe dane mają charakter orientacyjny. Szacowana wielkość przedmiotu zamówienia ustalona została w oparciu o dane historyczne (dotychczasowe zużycie w obiektach w okresie ostatnich 12 m-cy, przy uwzględnieniu możliwych zmian w użytkowaniu obiektów). Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru np. ze względu na warunki pogodowe, których zamawiający nie jest w stanie przewidzieć. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości paliwa gazowego nie pociąga dla zamawiającego (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość gazu oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. 4. Zamówienie udzielone zostanie w czterech (4) częściach: 5. Szczegóły dotyczące zużycia paliwa gazowego, parametrów dystrybucyjnych w poszczególnych PPG opisane zostały w Załącznikach nr od 1a do 1d do SWZ. 6. Zamawiający informuje, iż standardy jakościowe dostawy gazu ziemnego odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia opisują i regulują Taryfa OSD, ustawa Pe oraz przepisy wykonawcze. 7. Jako dostawcę rezerwowego zamawiający wskazuje PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. 8. Okresy rozliczeniowe wynikają z Taryfy na świadczenie usług dystrybucji, z zastrzeżeniem zapisów zawartych w Projektowanych postanowieniach umowy. 9. Zamawiający zastosuje art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, tj., w pierwszej kolejności dokona, badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Podstawy wykluczenia: art. 108 ust. 1 Ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp, art. 7 ust.1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, art. 5k Rozporządzenia (UE ) 833/2014 (z późn.zm.) 11. Warunki udziału w postępowaniu: o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie: 1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej oraz 2) zdolności technicznej lub zawodowej. 12. Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej jeżeli posiada uprawnienia w zakresie obrotu paliwami gazowymi, tj. posiada ważną Koncesję w zakresie obrotu paliwami gazowymi wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki oraz posiada uprawnienia w zakresie dystrybucji paliw gazowych, tj. posiada Koncesję w zakresie dystrybucji paliw gazowych wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki lub (jeżeli wykonawca nie jest właścicielem sieci na obszarze, na którym znajduje się miejsce dostaw gazu ziemnego) ważną Umowę z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego na świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego, umożliwiającą realizowanie dostaw do punktów odbioru opisanych w Załączniku nr 1a i /lub 1b i/lub 1c i/lub 1d do SWZ. Zgodnie z treścią art. 117 ust. 2 Ustawy Pzp warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w pkt 2 powyżej, jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i to on zrealizuje kompleksową dostawę paliwa gazowego. W takim przypadku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, który z wykonawców realizować będzie przedmiot (część) zamówienia wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ 13. Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej i zawodowej jeżeli wykaże należyte wykonanie w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie dostaw paliwa gazowego do wymaganej liczby PPG oraz o wymaganym przez zamawiającego wolumenie. 14. Szczegółowe informacje dotyczące podstaw wykluczenia oraz dokumentów, jakie wykonawca zobowiązany będzie złożyć w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia znajdują się w SWZ Rozdział V. PODSTAWY WYKLUCZENIA oraz Rozdział VII. OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY, JAKIE WYKONAWCY ZOBOWIĄZANI SĄ ZŁOŻYĆ W CELU WYKAZANIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ BRAKU PODSTAW WYKLUCZENIA. 15. Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w postępowaniu oraz dokumentów, jakie wykonawca zobowiązany będzie złożyć w celu potwierdzenia ich spełnienia znajdują się w SWZ Rozdział VI. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU oraz Rozdział VII. OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY, JAKIE WYKONAWCY ZOBOWIĄZANI SĄ ZŁOŻYĆ W CELU WYKAZANIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ BRAKU PODSTAW WYKLUCZENIA 16. Ofertę (w szczególności Formularz oferty wraz z Formularzem cenowym ) wykonawca może złożyć wyłącznie za pośrednictwem Platformy Zakupowej w formie elektronicznej. 17. Wykonawca jest związany ofertą do dnia 02.12.2025r. (50 dni). 18. Podstawą obliczenia ceny ofertowej jest Formularz oferty wraz z Formularzem cenowym (Załącznik nr 2 wraz z Załącznikiem 2a i/lub 2b i/lub 2c i/lub 2d do SWZ). 19. Cena podana w Formularzu oferty stanowi cenę brutto, tj. cenę netto powiększoną o stawkę podatku od towarów i usług (VAT 23%). 20. Kryteria oceny ofert – cena 100%.
Interne Kennung: OR.272.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część 1 - Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2026 - ochrona taryfowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 21 860 272 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 155 szt. 3. Postępowaniem objęto PPG, w których odbiorca: 1) podlega ochronie taryfowej, tj. odbiorcy o których mowa w art. 62b ust.1 pkt 2 Ustawy Pe oraz 2) ma wolumen mieszany – w danym obiekcie tylko część wolumenu podlega ochronie taryfowej 4. W Załączniku nr 1a do SWZ zamawiający wskazał, w odniesieniu do którego PPG mają zastosowanie przepisy art. 62b i wg jakiego wskaźnika procentowego. 5. Zamawiający (odbiorcy) wraz z podpisaniem umowy z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, złożą stosowne Oświadczenia odbiorcy paliw gazowych (z art. 62ba i / lub art. 62bb Ustawy Pe) wg wzoru ustanowionego w Rozporządzeniu w sprawie ochrony odbiorców gazu. 6. Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania zamieszcza informacyjnie Oświadczenia o podleganiu ochronie, które odbiorcy złożyli do obowiązującej obecnie umowy i których treść może być odmienna od danych w Załączniku nr 1a do SWZ, co wynikać może ze zmiany kwalifikacji obiektu. 7. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 8. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Interne Kennung: Część 1 zamówienia
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65210000 Gasversorgung
Los: LOT-0002
Titel: część 2 - Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2026 - brak ochrony
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 3 309 471 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 47 szt. 3. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Interne Kennung: Część 2 zamówienia
Los: LOT-0003
Titel: część 3 - Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2027 - ochrona taryfowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 18 831 518 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 137 szt. 3. Postępowaniem objęto PPG, w których odbiorca: 1) podlega ochronie taryfowej, tj. odbiorcy o których mowa w art. 62b ust.1 pkt 2 Ustawy Pe oraz 2) ma wolumen mieszany – w danym obiekcie tylko część wolumenu podlega ochronie taryfowej 4. W Załączniku nr 1c do SWZ zamawiający wskazał, w odniesieniu do którego PPG mają zastosowanie przepisy art. 62b i wg jakiego wskaźnika procentowego. 5. Zamawiający (odbiorcy) wraz z podpisaniem umowy z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, złożą stosowne Oświadczenia odbiorcy paliw gazowych (z art. 62ba i / lub art. 62bb Ustawy Pe) wg wzoru ustanowionego w Rozporządzeniu w sprawie ochrony odbiorców gazu. 6. Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania zamieszcza informacyjnie Oświadczenia, które odbiorcy złożyli do obowiązującej obecnie umowy i których treść może być odmienna od danych w Załączniku nr 1c do SWZ, co wynikać może ze zmiany kwalifikacji. 7. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 8. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.
Interne Kennung: Część 3 zamówienia
Los: LOT-0004
Titel: część 4 - Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2027 - brak ochrony
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 3 112 902 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 42 szt. 3. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1d do SWZ. 4. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.
Interne Kennung: Część 4 zamówienia