2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af arbejdstøj og sikkerhbedssko
Beschreibung: DTU ønsker gennem dette udbud at konkurrenceudsætte det samlede behov/indkøb af arbejdstøj og sikkerhedssko. Udbuddet skal favne alle grupper på DTU, herunder bl.a.: • Forskningspersonale (på landjorden) • Forskningspersonale (på vandet) • Håndværkere • Laboratoriepersonale • Servicepersonale • Grønt personale (park og vej)
Interne Kennung: 24/1015283
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Dette offentlige udbud gennemføres efter reglerne i udbudsloven (lovbekendtgørelse. nr. 10 af 6. ja-nuar 2023). Ifølge udbudsloven er DTU forpligtet til at følge en række formelle regler og procedurer i forbindelse med udbuddet. Det indebærer bl.a., at DTU er berettiget til og kan være forpligtet til at se bort fra til-bud, der ikke lever op til kravene, der er fastsat for udbuddet. Tilbudsgiver bedes derfor være særligt opmærksom på kravene, der er fastsat for dette udbud.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18200000 Oberbekleidung, 18210000 Mäntel, 18220000 Wetterfeste Kleidung, 18310000 Unterwäsche, 18330000 T-Shirts und Hemden, 18424000 Handschuhe, 18425000 Gürtel, 18440000 Kopfbedeckungen, 18830000 Sicherheitsschuhe
5. Los
Los: LOT-0000