2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dystrybucja energii cieplnej dla obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Targówek
Beschreibung: Obiekt nr 1 – pływalnia Polonez przy ul. Łabiszyńskiej 20 - Typ węzła cieplnego: szeregowo – równoległy - Grupa taryfowa: A3/B1/C3 Zamawiający będzie wymagał aby dostawa mocy w funkcji temperatury zewnętrznej odbywała się zgodnie z poniższą tabelą Zależność zapotrzebowania na ciepło w stosunku do temperatury zewnętrznej powietrza. Temp. zewnętrzna powietrza Zapotrzebowanie na ciepło [°C] [kW] 30 300 8 432 -20 600 W związku z zmienną temperaturą czynnika, zależnie od temperatury zewnętrznej, należy zapewnić wydajność przepływu czynnika grzewczego w ilości umożliwiającej realizację dostawy energii cieplnej zgodnie z powyższym wymaganiem. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wymóg największego przepływu czynnika grzewczego wystąpi w okresie przejściowym, tj. przy tz = +8stC. W obiekcie funkcjonował będzie system optymalizacji zużycia ciepła, którego zadaniem będzie między innymi uśrednienie poboru mocy grzewczej i eliminacja krótkotrwałego jednoczesnego wstępowania poboru szczytowej mocy grzewczej przez wiele odbiorów. Do tego celu służyć będzie między innymi duża pojemność cieplna niecek basenowych, traktowana przez system jako magazyn ciepła. Dlatego nie podajemy mocy zainstalowanej z podziałem na poszczególne odbiory (ct, cwu, co), tylko powyższą tabelę. Planowane zużycie energii cieplnej – 8000 GJ/rok Warunki techniczne: Węzeł cieplny - własność Zamawiającego Układ pomiarowo-rozliczeniowy mierzący: Całkowite ciepło dostarczane do węzła – własność Wykonawcy Ciepło na potrzeby ogrzewania (c.o.) – nie dotyczy Ciepło na potrzeby ciepłej wody (c.w.) – nie dotyczy Ciepło na potrzeby c.t. – nie dotyczy Regulator Δp/V – własność Wykonawcy (własność właściwego operatora systemu ciepłowniczego (OSD)) Regulator pogodowy – własność Zamawiającego Charakterystyka budynku • Rok budowy - 2003 • Rok przyłączenia do m.s.c- 2003 • Powierzchnia całkowita budynku- jednostka m2- 4097,6 • Kubatura budynku-jednostka m3- 28886 Obiekt nr 2 – Pawilon sportowo-administracyjny przy ul. Łabiszyńskiej 20 A - Typ węzła i rodzaj wymienników: - Indywidualny węzeł cieplny trójfunkcyjny (c.o.+c.t.+c.w.) z wymiennikami płytowymi. - Ciepła woda w układzie dwustopniowym, szeregowo-równoległym bez zasobników. Dane techniczne: Qco=92,0kW Qct=71,0kW Qcw,max=85,0 kW Qcm,śr=23,0 kW - Grupa taryfowa: A3/B1/C3 Regulowany przepływ wody sieciowej; Gz- jednostka m3/h –ilość jednostek – 2,3 m3/h Gl— jednostka m3/h- ilość jednostek – 1,8 m3/h Regulowana różnica ciśnień; H = 0,056 MPa Średnica kryz; Przyłącze zasilające 7,0 mm Powrót 7,0 mm Planowane zużycie energii cieplnej- 700 GJ/ rok Warunki techniczne: Węzeł cieplny - własność Zamawiającego Układ pomiarowo-rozliczeniowy mierzący: Całkowite ciepło dostarczane do węzła – własność Wykonawcy (własność właściwego operatora systemu ciepłowniczego (OSD)) Ciepło na potrzeby ogrzewania (c.o.) – nie dotyczy Ciepło na potrzeby ciepłej wody (c.w.) – nie dotyczy Ciepło na potrzeby c.t. – nie dotyczy Regulator Δp/V – własność Wykonawcy (własność właściwego operatora systemu ciepłowniczego (OSD))Regulator pogodowy – własność Zamawiającego Charakterystyka budynku: • Rok budowy - 1974 • Rok przyłączenia do m.s.c- 1974 • Termomodernizacja budynku rok 2016 • Modernizacja węzła cieplnego rok 2017 Uzgodnienie Nr VWAW/EWT/17/1703315/1 z dnia 20.02.17 Nr ewidencyjny obiektu PS1-17-0055 • Powierzchnia całkowita budynku- jednostka m2- 2911 • Kubatura budynku-jednostka m3- 7206
Interne Kennung: 8/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09320000 Dampf, Warmwasser und zugehörige Produkte
5. Los
Los: LOT-0001