2. Verfahren
Verfahren
Titel: Obiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych na terenie Gminy Brzozie od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2028 r
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Brzozie.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Obiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych na terenie Gminy Brzozie od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2028 r.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Brzozie. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania w trakcie realizacji zamówienia przepisów prawa, w szczególności takich jak: a) ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733 ze późn. zm.); b) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587); c) ustawa z dnia 11 września 2019. Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), d) Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1530); e) rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2412); f) rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegóło wych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (t.j. Dz, U. z 2013 r. poz. 122), g) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j Dz. U. z 2025 r., poz. 647 z późn. zm.); h) Uchwała Nr 96 Rady Ministrów z dnia 12 czerwca 2023 r. w sprawie Krajowego planu gospodarki odpadami 2028 (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 702) i) Uchwała Nr XXXII/546/17 Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 29 maja 2017 r, w sprawie wykonania „Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2016-2022 z perspektywą na lata 2023-2028”; j) Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Brzozie podjęty uchwałą Nr XXXIV/252/2022 Rady Gminy Brzozie z dnia 19 grudnia 2022 r. (Dz. Urz. Woj. Kuj – Pom. 2022 poz. 7193); k) Uchwała Nr XXI/149/2021 Rady Gminy Brzozie z dnia 10 marca 2021 roku w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Kuj – Pom. 2021 poz. 1307). 4. Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób: - zapewniający osiągnięcie poziomów recyklingu określonych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r., poz. 399 ze zm.), - zapewniający osiągnięcie określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r, poz. 2412), poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, które gmina jest obowiązana osiągnąć w poszczególnych latach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku do SWZ nr 1.
Interne Kennung: IR.271.5.11.2025