See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna w 2026 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna w 2026 r. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne zadania: A. ZADANIE NR 1 TWORZYWA SZTUCZNE – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW: Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi odbioru i unieszkodliwienia odpadów z tworzyw sztucznych z selektywnej zbiórki w ilości ok. 320 Mg (ton), zgodnie z wymogami określonymi w ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. wraz z aktami wykonawczymi. B. ZADANIE NR 2 ODPADY ZMIESZANE – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW: Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi odbioru i unieszkodliwienia niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w ilości ok. 2 000 Mg (ton) na instalację mechaniczno - biologicznego przetwarzania odpadów, zgodnie z wymogami określonymi w ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. wraz z aktami wykonawczymi. C. ZADANIE NR 3 ODPADY WIELKOGABARYTOWE – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW: Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi odbioru i unieszkodliwienia odpadów wielkogabarytowych w ilości ok. 300 Mg (ton), zgodnie z wymogami określonymi w ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. wraz z aktami wykonawczymi. D. ZADANIE NR 4 PRZETERMINOWANE LEKI – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW: 1) Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie obsługi specjalistycznych pojemników do zbiórki przeterminowanych leków, odbiór, transport i unieszkodliwienie przeterminowanych leków z aptek, punktów aptecznych położonych w granicach administracyjnych Gminy Muszyna, wskazanych w załączniku nr 9 do SWZ. Przedmiot zamówienia obejmuje odpady sklasyfikowane pod kodami: 20 01 32, 20 01 31. Przewidywana ilość przeterminowanych leków do odbioru wynosi ok. 1,0 Mg (ton). E. ZADAIE NR 5 ODPADY BIODEGRADOWALNE – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i unieszkodliwienia odpadów komunalnych biodegradowalnych w ilości ok. 70 Mg (ton) do RIPOK na instalacje KOMPOSTECH w Nowym Sączu, zgodnie z wymogami określonymi w ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. wraz z aktami wykonawczymi. Przedmiot zamówienia obejmuje odpady sklasyfikowane pod kodami: 20 02 01, 20 01 08. F. ZADANIE NR 6 ODPADY ŻUŻYTE OPONY – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do odbioru odpadów zużytych opon z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna w ilości ok. 30 Mg (ton). Przedmiot zamówienia obejmuje odpady sklasyfikowane pod kodami: 16 01 03. G. ZADANIE NR 7 ZMIESZANE ODPADY Z BETONU, GRUZU CEGLANEGO, ODPADOWYCH MATERIAŁÓW CERAMICZNYCH I ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA INNE NIŻ WYMIENIONE W 17 01 06 – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW: 1) W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do odbioru zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Przedmiot zamówienia obejmuje odpady sklasyfikowane pod kodami: 17 01 07. Zamawiający zleca, a Wykonawca zobowiązuje się do zagospodarowania odpadów w ilości ok. 150 Mg (ton). H. ZADANIE NR 8 ODZIEŻ I TEKSTYLIA – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW: Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi odbioru, unieszkodliwienia lub zagospodarowania odzieży i tekstyliów z selektywnej zbiórki odpadów w ilości ok. 45 Mg (ton), zgodnie z wymogami określonymi w ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. wraz z aktami wykonawczymi.
Interne Kennung: PGK.ZP.271.9.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1320, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Do czynności podejmowanych przez Zamawiającego i Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy powołanej ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie, a w sprawach nieuregulowanych przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (tj. Dz.U. 2025 poz. 1071, z późn. zm.). W przypadku ewentualnych rozbieżności pomiędzy zapisami niniejszej SWZ, a w/w aktami prawnymi pierwszeństwo w interpretacji mają w/w akty prawne. 3. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/pl/. 4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/ oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 5. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia (dotyczy w szczególności SWZ) wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 6. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”. 7. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 8. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. 9. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/ w zakładce „Zgłoś problem”. 10. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: ewa.dudczak@pgk-muszyna.pl (nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu). 11. Ofertę w tym jednolity dokument sporządza się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 12. Oferta, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, zwane dalej „zobowiązaniem podmiotu udostępniającego zasoby”, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1557, z późn. zm.), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 13. Zasady, sposób sporządzania i przekazywania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub innych, określa SWZ oraz Rozporządzenie w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub w konkursie. 14. Dokumenty lub oświadczenia sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 15. Zamawiający nie ujawni informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzeże, że nie mogą one być udostępniane oraz wykaże, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. W przypadku gdy wykonawca nie zabezpieczy odpowiednio poufności informacji, Zamawiający nie bierze odpowiedzialności za ewentualne ujawnienie ich treści. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp. 16. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”. Wycofanie oferty jest możliwe do upłynięcia terminu składania ofert. 17. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików. 18. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. 19. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”. Wycofanie oferty jest możliwe do upłynięcia terminu składania ofert. 20. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZADANIE NR 1 TWORZYWA SZTUCZNE – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW
Beschreibung: 1) Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi odbioru i unieszkodliwienia odpadów z tworzyw sztucznych z selektywnej zbiórki w ilości ok. 320 Mg (ton), zgodnie z wymogami określonymi w ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. wraz z aktami wykonawczymi. 2) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest w szczególności do: a) dostarczenia w wyznaczone miejsce na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna min. dwóch kontenerów o pojemności min. 30-35 m3; b) odbioru odpadów sklasyfikowanych w katalogu odpadów pod kodami 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 20 01 39, 20 01 40; c) sukcesywnego odbioru dwóch zapełnionych kontenerów, w miejsce odbieranych kontenerów zawierających odpady, pozostawienia takiej samej ilość pustych kontenerów. Zamawiający telefonicznie i w systemie BDO zgłosi Wykonawcy konieczność transportu odpadów. Odbiór odbywać się będzie z miejsca wyznaczonego przez Zamawiającego na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, m.in. z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Muszynie i Powroźniku, w dni robocze w godzinach pracy Zamawiającego, tj. od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 15:00. Prace załadunkowe odpadów do kontenerów wykonuje Zamawiający; d) w ramach czynności odbioru Wykonawca zobowiązuje się do zdjęcia z samochodów służących do transportu pustych kontenerów na podmianę oraz do załadunku na te samochody kontenerów z odpadami; e) transportu i unieszkodliwienia odpadów z tworzyw sztucznych. 3) Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie: a) trwałego i czytelnego oznakowania samochodów, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu Wykonawcy; b) zabezpieczenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku i transportu; c) konstrukcji pojazdów, która będzie zabezpieczać przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożone odpady oraz minimalizować oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady; d) pojazdów służących do transportu odpadów, które spełniają szczegółowe wymagania dla pojazdów, zgodne z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. 4) Zamawiający zastrzega sobie również możliwość dostarczenia odpadów własnym transportem, po uprzednim zgłoszeniu tego faktu Wykonawcy. 5) W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, polegającego na zwiększeniu zakresu usługi odbioru i unieszkodliwiania oraz transportu odpadów w ilości określonej w formularzu cenowym. 6) Zarówno odnośnie zakresu podstawowego zamówienia, jak i zakresu opcjonalnego zamówienia Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia usług w mniejszym lub większym zakresie, a także zwiększenia lub zmniejszenia ilości oraz zmiany rodzaju usług w zależności od potrzeb Zamawiającego (w stosunku do ilości określonych w formularzu cenowym) w ramach wynagrodzenia umownego. Zamawiający w kontekście zakresu podstawowego zamówienia gwarantuje wykonanie 50% wartości tego zakresu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Menge: 400 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, polegającego na zwiększeniu zakresu usługi odbioru i unieszkodliwiania oraz transportu odpadów w ilości określonej w formularzu cenowym.
Los: LOT-0002
Titel: ZADANIE NR 2 ODPADY ZMIESZANE – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW
Beschreibung: 1) Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi odbioru i unieszkodliwienia niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w ilości ok. 2 000 Mg (ton) na instalację mechaniczno - biologicznego przetwarzania odpadów, zgodnie z wymogami określonymi w ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. wraz z aktami wykonawczymi. 2) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest w szczególności do: a) dostarczenia w wyznaczone miejsce na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna trzech kontenerów o pojemności min. 30-35 m3; b) odbioru odpadów sklasyfikowanych w katalogu odpadów pod kodami 20 03 01; c) sukcesywnego odbioru dwóch zapełnionych kontenerów, w miejsce odbieranych kontenerów zawierających odpady, pozostawienia takiej samej ilość pustych kontenerów. Zamawiający telefonicznie i w systemie BDO zgłosi Wykonawcy konieczność transportu odpadów. Odbiór odbywać się będzie z miejsca wyznaczonego przez Zamawiającego na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, m.in. z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Muszynie i Powroźniku, w dni robocze w godzinach pracy Zamawiającego, tj. od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 15:00. Prace załadunkowe odpadów do kontenerów wykonuje Zamawiający; d) Wykonawca zobowiązuje się do odebrania i transportu do miejsc odzysku lub unieszkodliwiania kontenerów zawierających odpady po otrzymaniu informacji od kierownika formie telefonicznej i w systemie BDO jeszcze w tym samym dniu od godziny 14.00 - 20.00. Ponadto, Wykonawca zobowiązuje się do odbierania odpadów i transportu tych odpadów do miejsc odzysku lub unieszkodliwiania na każdorazowe zgłoszenie Zamawiającego, w ilości kontenerów zawierających odpady wskazane w zgłoszeniu; e) w takim wypadku odbiór będzie następował w tym samym dniu po dokonaniu zgłoszenia w godzinach od 14.00-20.00, niezależnie od odbioru przewidzianego w zdaniu poprzednim; f) w ramach czynności odbioru Wykonawca zobowiązuje się do zdjęcia z samochodów służących do transportu pustych kontenerów na podmianę oraz do załadunku na te samochody kontenerów z odpadami; g) transportu odpadów do punktów odzysku lub unieszkodliwiania; h) obróbki mechanicznej odebranych odpadów; i) zagospodarowania surowców wtórnych z odebranych odpadów; j) unieszkodliwienia pozostałości z obróbki mechanicznej odebranych odpadów. 3) Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie: a) trwałego i czytelnego oznakowania samochodów, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu Wykonawcy; b) zabezpieczenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku i transportu; c) konstrukcji pojazdów, która będzie zabezpieczać przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożone odpady oraz minimalizować oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady; d) pojazdów służących do transportu odpadów, które spełniają szczegółowe wymagania dla pojazdów, zgodne z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. 4) W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, polegającego na zwiększeniu zakresu usługi odbioru i unieszkodliwiania oraz transportu odpadów w ilości określonej w formularzu cenowym. 5) Zarówno odnośnie zakresu podstawowego zamówienia, jak i zakresu opcjonalnego zamówienia Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia usług w mniejszym lub większym zakresie, a także zwiększenia lub zmniejszenia ilości oraz zmiany rodzaju usług w zależności od potrzeb Zamawiającego (w stosunku do ilości określonych w formularzu cenowym) w ramach wynagrodzenia umownego. Zamawiający w kontekście zakresu podstawowego zamówienia gwarantuje wykonanie 50% wartości tego zakresu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 2
Menge: 2 600 Tonnen
Los: LOT-0003
Titel: ZADANIE NR 3 ODPADY WIELKOGABARYTOWE – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW
Beschreibung: 1) Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi odbioru i unieszkodliwienia odpadów wielkogabarytowych w ilości ok. 300 Mg (ton), zgodnie z wymogami określonymi w ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. wraz z aktami wykonawczymi. 2) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest w szczególności do: a) dostarczenia w wyznaczone miejsce na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna min. dwóch kontenerów o pojemności min. 30-35 m3; b) odbioru odpadów sklasyfikowanych w katalogu odpadów pod kodami 20 03 07, c) sukcesywnego odbioru dwóch zapełnionych kontenerów, w miejsce odbieranych kontenerów zawierających odpady, pozostawienia takiej samej ilość pustych kontenerów. Zamawiający telefonicznie i w systemie BDO zgłosi Wykonawcy konieczność transportu odpadów. Odbiór odbywać się będzie z miejsca wyznaczonego przez Zamawiającego na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, m.in. z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Muszynie, w dni robocze w godzinach pracy Zamawiającego, tj. od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 15:00. Prace załadunkowe odpadów do kontenerów wykonuje Zamawiający; d) w ramach czynności odbioru Wykonawca zobowiązuje się do zdjęcia z samochodów służących do transportu pustych kontenerów na podmianę oraz do załadunku na te samochody kontenerów z odpadami; e) wywozu i unieszkodliwienia odpadów wielkogabarytowych. 3) Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie: a) trwałego i czytelnego oznakowania samochodów, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu Wykonawcy; b) zabezpieczenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku i transportu; c) konstrukcji pojazdów, która będzie zabezpieczać przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożone odpady oraz minimalizować oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady; d) pojazdów służących do transportu odpadów, które spełniają szczegółowe wymagania dla pojazdów, zgodne z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. 4) Zamawiający zastrzega sobie również możliwość dostarczenia odpadów własnym transportem, po uprzednim zgłoszeniu tego faktu Wykonawcy. 5) W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, polegającego na zwiększeniu zakresu usługi odbioru i unieszkodliwiania oraz transportu odpadów w ilości określonej w formularzu cenowym. 6) Zarówno odnośnie zakresu podstawowego zamówienia, jak i zakresu opcjonalnego zamówienia Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia usług w mniejszym lub większym zakresie, a także zwiększenia lub zmniejszenia ilości oraz zmiany rodzaju usług w zależności od potrzeb Zamawiającego (w stosunku do ilości określonych w formularzu cenowym) w ramach wynagrodzenia umownego. Zamawiający w kontekście zakresu podstawowego zamówienia gwarantuje wykonanie 50% wartości tego zakresu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 3
Menge: 390 Tonnen
Los: LOT-0004
Titel: ZADANIE NR 4 PRZETERMINOWANE LEKI – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW
Beschreibung: 1) Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie obsługi specjalistycznych pojemników do zbiórki przeterminowanych leków, odbiór, transport i unieszkodliwienie przeterminowanych leków z aptek, punktów aptecznych położonych w granicach administracyjnych Gminy Muszyna, wskazanych w załączniku nr 9 do SWZ. Przedmiot zamówienia obejmuje odpady sklasyfikowane pod kodami: 20 01 32, 20 01 31. 2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wskazania dodatkowych, innych niż wymienione w załączniku nr 9 do SWZ, miejsc odbioru odpadów w czasie trwania przedmiotu zamówienia, w razie zaistnienia takiej potrzeby. 3) Przewidywana ilość przeterminowanych leków do odbioru wynosi ok. 1,0 Mg (ton). 4) Przeterminowane leki będą gromadzone w specjalistycznych pojemnikach do zbiórki przeterminowanych leków. 5) Odbiór odpadów z poszczególnych aptek, punktów aptecznych nastąpi 1 raz na kwartał oraz dodatkowo w przypadku zaistnienia takiej potrzeby w terminie 7 dni od zgłoszenia przez Zamawiającego. 6) Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie: a) zabezpieczenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku i transportu; b) konstrukcji pojazdów, która będzie zabezpieczać przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożone odpady oraz minimalizować oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady. 7) W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, polegającego na zwiększeniu zakresu usługi odbioru i unieszkodliwiania odpadów w ilości określonej w formularzu cenowym. 8) Zarówno odnośnie zakresu podstawowego zamówienia, jak i zakresu opcjonalnego zamówienia Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia usług w mniejszym lub większym zakresie, a także zwiększenia lub zmniejszenia ilości oraz zmiany rodzaju usług w zależności od potrzeb Zamawiającego (w stosunku do ilości określonych w formularzu cenowym) w ramach wynagrodzenia umownego. Zamawiający w kontekście zakresu podstawowego zamówienia gwarantuje wykonanie 50% wartości tego zakresu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 4
Menge: 1,5 Tonnen
Beschreibung der Optionen: W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, polegającego na zwiększeniu zakresu usługi odbioru i unieszkodliwiania odpadów w ilości określonej w formularzu cenowym.
Los: LOT-0005
Titel: ZADANIE NR 5 ODPADY BIODEGRADOWALNE – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i unieszkodliwienia odpadów komunalnych biodegradowalnych w ilości ok. 70 Mg (ton) do RIPOK na instalacje KOMPOSTECH w Nowym Sączu, zgodnie z wymogami określonymi w ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. wraz z aktami wykonawczymi. Przedmiot zamówienia obejmuje odpady sklasyfikowane pod kodami: 20 02 01, 20 01 08. 2) W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a) odbioru odpadów komunalnych biodegradowalnych z miejsca wskazanego przez Zamawiającego na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, b) transportu odpadów komunalnych biodegradowalnych przystosowanym do tego celu transportem, c) pozostawienia do załadunku kontenerów na placu załadunkowym poprzez zdjęcie ich z nośników/pojazdów samochodowych. 3) Prace załadunkowe odpadów biodegradowalnych do kontenerów wykonuje Zamawiający. 4) Zamawiający telefonicznie i w systemie BDO zgłosi Wykonawcy konieczność transportu odpadów biodegradowalnych. Odbiór odpadów odbywać się będzie z miejsca wyznaczonego przez Zamawiającego na terenie Gminy Muszyna w dni robocze w godzinach pracy Zamawiającego, tj. od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 15:00. 5) Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie: a) trwałego i czytelnego oznakowania samochodów, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu Wykonawcy; b) zabezpieczenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku i transportu; c) konstrukcji pojazdów, która będzie zabezpieczać przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożone odpady oraz minimalizować oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady; d) pojazdów służących do transportu odpadów, które spełniają szczegółowe wymagania dla pojazdów, zgodne z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. 6) W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, polegającego na zwiększeniu zakresu usługi odbioru i unieszkodliwiania oraz transportu odpadów w ilości określonej w formularzu cenowym. 7) Zarówno odnośnie zakresu podstawowego zamówienia, jak i zakresu opcjonalnego zamówienia Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia usług w mniejszym lub większym zakresie, a także zwiększenia lub zmniejszenia ilości oraz zmiany rodzaju usług w zależności od potrzeb Zamawiającego (w stosunku do ilości określonych w formularzu cenowym) w ramach wynagrodzenia umownego. Zamawiający w kontekście zakresu podstawowego zamówienia gwarantuje wykonanie 50% wartości tego zakresu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 5
Menge: 91 Tonnen
Los: LOT-0006
Titel: ZADANIE NR 6 ODPADY ŻUŻYTE OPONY – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW
Beschreibung: 1) W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do odbioru odpadów zużytych opon z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna w ilości ok. 30 Mg (ton). Przedmiot zamówienia obejmuje odpady sklasyfikowane pod kodami: 16 01 03. 2) Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia w wyznaczone miejsce kontenera o pojemności min. 30-35 m3. Pojemnik będzie sukcesywnie po zapełnieniu odbierany. 3) W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a) Odbierania odpadów z miejsca wskazanego przez Zamawiającego, o którym mowa w ust. 1 oraz ich transportu do punktów odzysku lub unieszkodliwiania. b) Obróbki mechanicznej odebranych odpadów. c) Zagospodarowania surowców wtórnych z odebranych odpadów. d) Unieszkodliwienia pozostałości z obróbki mechanicznej odebranych odpadów. e) Postawienia do załadunku przez Wykonawcę kontenerów na placu załadunkowym poprzez zdjęcie ich z nośników/pojazdów samochodowych. 4) Prace załadunkowe odpadów do kontenerów wykonuje Zamawiający. 5) Wszelkie koszty związane z wykonaniem usług stanowiących zobowiązanie Wykonawcy, w tym koszty załadunku kontenerów zawierających odpady na samochody do transportu będzie ponosił Wykonawca. 6) Wykonawca zobowiązuje się każdorazowo odbierając odpady z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych pozostawić na miejscu odbioru, w miejsce odbieranych kontenerów zawierających odpady, taką samą ilość pustych kontenerów. 7) W ramach czynności odbioru Wykonawca zobowiązuje się do zdjęcia z samochodów służących do transportu pustych kontenerów na podmianę oraz do załadunku na te samochody kontenerów z odpadami. 8) Wykonawca zobowiązuje się do odebrania i transportu do miejsc odzysku lub unieszkodliwiania kontenerów zawierających odpady po informacji o zapełnieniu ich w jak najkrótszym czasie nie później niż jeden dzień roboczy od poniedziałku do piątku włącznie, za wyjątkiem dni wolnych od pracy u Zamawiającego. Odbiór odpadów będzie następował w godzinach od 7.00.-15.00. Ponadto, Wykonawca zobowiązuje się do odbierania odpadów i transportu tych odpadów do miejsc odzysku lub unieszkodliwiania na każdorazowe zgłoszenie Zamawiający, w ilości kontenerów zawierających odpady wskazanej w zgłoszeniu. W takim wypadku odbiór będzie następował w następnym dniu po dokonaniu zgłoszenia, w godzinach od 7.00-15.00, niezależnie od odbioru przewidzianego w zdaniu poprzednim. 9) Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie: a) zabezpieczenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku i transportu; b) konstrukcji pojazdów, która będzie zabezpieczać przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożone odpady oraz minimalizować oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady; c) pojazdów służących do transportu odpadów, które spełniają szczegółowe wymagania dla pojazdów, zgodne z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. 10) W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, polegającego na zwiększeniu zakresu usługi odbioru i unieszkodliwiania oraz transportu odpadów w ilości określonej w formularzu cenowym. 11) Zarówno odnośnie zakresu podstawowego zamówienia, jak i zakresu opcjonalnego zamówienia Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia usług w mniejszym lub większym zakresie, a także zwiększenia lub zmniejszenia ilości oraz zmiany rodzaju usług w zależności od potrzeb Zamawiającego (w stosunku do ilości określonych w formularzu cenowym) w ramach wynagrodzenia umownego. Zamawiający w kontekście zakresu podstawowego zamówienia gwarantuje wykonanie 50% wartości tego zakresu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 6
Menge: 39 Tonnen
Los: LOT-0007
Titel: ZADANIE NR 7 ZMIESZANE ODPADY Z BETONU, GRUZU CEGLANEGO, ODPADOWYCH MATERIAŁÓW CERAMICZNYCH I ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA INNE NIŻ WYMIENIONE W 17 01 06 - ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW
Beschreibung: 1) W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do odbioru zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Przedmiot zamówienia obejmuje odpady sklasyfikowane pod kodami: 17 01 07. 2) Zamawiający zleca, a Wykonawca zobowiązuje się do zagospodarowania w sposób, o którym mowa w ust. 4 odpadów w ilości ok. 150 Mg (ton). 3) Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia w wyznaczone miejsce kontenera o pojemności min. 30-35 m3. Kontener będzie sukcesywnie po zapełnieniu odbierany. 4) W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a) Odbierania odpadów z miejsca wskazanego przez Zamawiającego, o którym mowa w ust. 1 oraz ich transportu do punktów odzysku lub unieszkodliwiania. b) Obróbki mechanicznej odebranych odpadów. c) Zagospodarowania surowców wtórnych z odebranych odpadów. d) Unieszkodliwienia pozostałości z obróbki mechanicznej odebranych odpadów. e) Postawienia do załadunku przez Wykonawcę kontenerów na placu załadunkowym poprzez zdjęcie ich z nośników/pojazdów samochodowych. 5) Prace załadunkowe odpadów do kontenerów wykonuje Zamawiający. 6) Wszelkie koszty związane z wykonaniem usług stanowiących zobowiązanie Wykonawcy, w tym koszty załadunku kontenerów zawierających odpady na samochody do transportu będzie ponosił Wykonawca. 7) Wykonawca zobowiązuje się każdorazowo odbierając odpady z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych pozostawić na miejscu odbioru, w miejsce odbieranych kontenerów zawierających odpady, taką samą ilość pustych kontenerów. 8) W ramach czynności odbioru Wykonawca zobowiązuje się do zdjęcia z samochodów służących do transportu pustych kontenerów na podmianę oraz do załadunku na te samochody kontenerów z odpadami. 9) Wykonawca zobowiązuje się do odebrania i transportu do miejsc odzysku lub unieszkodliwiania kontenerów zawierających odpady po informacji o zapełnieniu ich w jak najkrótszym czasie nie później niż jeden dzień roboczy od poniedziałku do piątku włącznie, za wyjątkiem dni wolnych od pracy u Zamawiającego. Odbiór odpadów będzie następował w godzinach od 7.00.-15.00. Ponadto, Wykonawca zobowiązuje się do odbierania odpadów i transportu tych odpadów do miejsc odzysku lub unieszkodliwiania na każdorazowe zgłoszenie Zamawiający, w ilości kontenerów zawierających odpady wskazanej w zgłoszeniu. W takim wypadku odbiór będzie następował w następnym dniu po dokonaniu zgłoszenia, w godzinach od 7.00-15.00, niezależnie od odbioru przewidzianego w zdaniu poprzednim. 10) Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie: a) zabezpieczenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku i transportu; b) konstrukcji pojazdów, która będzie zabezpieczać przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożone odpady oraz minimalizować oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady; c) pojazdów służących do transportu odpadów, które spełniają szczegółowe wymagania dla pojazdów, zgodne z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. 11) W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, polegającego na zwiększeniu zakresu usługi odbioru i unieszkodliwiania odpadów w ilości określonej w formularzu cenowym. 12) Zarówno odnośnie zakresu podstawowego zamówienia, jak i zakresu opcjonalnego zamówienia Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia usług w mniejszym lub większym zakresie, a także zwiększenia lub zmniejszenia ilości oraz zmiany rodzaju usług w zależności od potrzeb Zamawiającego (w stosunku do ilości określonych w formularzu cenowym) w ramach wynagrodzenia umownego. Zamawiający w kontekście zakresu podstawowego zamówienia gwarantuje wykonanie 50% wartości tego zakresu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 7
Menge: 195 Tonnen
Los: LOT-0008
Titel: ZADANIE NR 8 ODZIEŻ I TEKSTYLIA – ODBIÓR I UNIESZKODLIWIENIE ODPADÓW
Beschreibung: 1) Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi odbioru, unieszkodliwienia lub zagospodarowania odzieży i tekstyliów z selektywnej zbiórki odpadów w ilości ok. 45 Mg (ton), zgodnie z wymogami określonymi w ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. wraz z aktami wykonawczymi. 2) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia jest zobowiązany, w szczególności do: a) dostarczenia w wyznaczone miejsce na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna kontenera o pojemności min. 15-20 m3 do transportu odpadów; b) odbioru odpadów sklasyfikowanych w katalogu odpadów pod kodami 20 01 10, 20 01 11; c) sukcesywnego odbioru zapełnionego kontenera, w miejsce odbieranego kontenera zawierającego odpady, pozostawienia pustego kontenera. Zamawiający telefonicznie i systemie BDO zgłosi Wykonawcy konieczność transportu odpadów. Odbiór odbywać się będzie z miejsca wyznaczonego przez Zamawiającego z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego na ul. Lipowej na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, w dni robocze w godzinach pracy Zamawiającego, tj. od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 15:00. Prace załadunkowe odpadów do kontenerów wykonuje Zamawiający; d) w ramach czynności odbioru Wykonawca zobowiązuje się do zdjęcia z samochodu służącego do transportu pustego kontenera na podmianę oraz załadunku na samochód kontenera z odpadami; e) unieszkodliwienia lub zagospodarowania odpadów. 3) Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie: a) trwałego i czytelnego oznakowania samochodu, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu Wykonawcy; b) zabezpieczenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich przeładunku i transportu; c) konstrukcji pojazdów, która będzie zabezpieczać przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożone odpady oraz minimalizować oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady; d) pojazdów służących do transportu odpadów, które spełniają szczegółowe wymagania dla pojazdów, zgodne z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. 4) W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, polegającego na zwiększeniu zakresu usługi odbioru i unieszkodliwiania oraz transportu odpadów w ilości określonej w formularzu cenowym. 5) Zarówno odnośnie zakresu podstawowego zamówienia, jak i zakresu opcjonalnego zamówienia Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia usług w mniejszym lub większym zakresie, a także zwiększenia lub zmniejszenia ilości oraz zmiany rodzaju usług w zależności od potrzeb Zamawiającego (w stosunku do ilości określonych w formularzu ofertowym) w ramach wynagrodzenia umownego. Zamawiający w kontekście zakresu podstawowego zamówienia gwarantuje wykonanie 50% wartości tego zakresu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 8
Menge: 54 Tonnen