2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta Ustroń od właścicieli określonych nieruchomości
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne wykonywanie usługi polegającej na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Miasta Ustroń od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (w tym nieruchomości mieszanych, czyli takich, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a prowadzona jest działalność gospodarcza) oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno – wypoczynkowe w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiedniego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, poziomu składowania odpadów komunalnych i odpadów pochodzących z przetwarzania odpadów komunalnych oraz poziomu ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Minimalne ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na frakcje wynoszą: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: 2000 Mg, - odpady wielkogabarytowe: 200 Mg, - odpady budowlane i rozbiórkowe: 100 Mg, - bioodpady: 200 Mg, - pozostałe odpady segregowane: 400 Mg, - przeterminowane leki o kodach 20 01 31*, 20 01 32: 0,2000 Mg, - popiół z palenisk domowych o kodzie ex 20 01 99: 60 Mg, - farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice o kodach 20 01 27*, 20 01 28 oraz oleje o kodach 20 01 25, 20 01 26* : 1,5000 Mg, - inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych o kodach 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 19*, 20 01 21* : 0,3000 Mg, - tekstylia i odzież: 20 Mg. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 7 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.1.31.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, iż przy realizacji przedmiotu zamówienia stosuje prawo opcji (art. 441 ustawy Pzp), co oznacza, że podane powyżej ilości są wielkościami minimalnymi, które należy wycenić w ofercie cenowej. W przypadku konieczności zabezpieczenia ciągłości świadczenia usług publicznych lub w przypadku gdy zakres usług będzie większy niż określono w formularzu cenowym Zamawiającemu przysługuje prawo opcji do przedłużenia okresu obowiązywania umowy maksymalnie do dnia 31.12.2028r. oraz zwiększenia zakresu przedmiotowego zamówienia (zarówno w ramach zakresu podstawowego jak i opcjonalnego) do maksymalnych wartości określonych poniżej, tj.: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: 18000 Mg, - odpady wielkogabarytowe: 3000 Mg, - odpady budowlane i rozbiórkowe: 4500 Mg, - bioodpady: 9000 Mg, - pozostałe odpady segregowane: 6000 Mg, - przeterminowane leki o kodach 20 01 31*, 20 01 32: 9 Mg, - popiół z palenisk domowych o kodzie ex 20 01 99: 900 Mg, -farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice o kodach 20 01 27*, 20 01 28 oraz oleje o kodach 20 01 25, 20 01 26* : 45 Mg, - inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych o kodach 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 19*, 20 01 21* : 45 Mg, - tekstylia i odzież: 600 Mg. Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) Skorzystanie z zamówienia opcjonalnego uzależnione będzie od bieżących potrzeb Zamawiającego i w celu zabezpieczenia ciągłości świadczenia usług publicznych jako uprawnienie, z którego może lecz nie musi skorzystać. 2) Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji w czasie trwania umowy dotyczącego zakresu podstawowego, pod warunkiem, że w tym okresie Wykonawca należycie, tj. zgodnie z postanowieniami umowy, świadczy usługi. 3) Zamówienia realizowane w ramach prawa opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówienia objętego prawem opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 4) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i projekcie umowy-