See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona ekosystemów Babiogórskiego Parku Narodowego w 2025 r. w O.O. Orawa - zamówienie uzupełniające
Beschreibung: : Przedmiotem zamówienia są: Usługi związane z ochroną ekosystemów leśnych w ramach realizacji planów rzeczowo – finansowych: cięcia przebudowy, pielęgnacyjne i sanitarne „C”. Prace objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie z zasadami obowiązującymi w Babiogórskim Parku Narodowym, które określają stosowne Zarządzenia Dyrektora BgPN, Instrukcja ochrony przeciwpożarowej, Instrukcja bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu podstawowych prac z zakresu gospodarki leśnej. W ramach przedmiotu zamówienia będą wykonywane następujące zadania: 1. Ścinka drzew i wyróbka sortymentów, która obejmuje: - ścinkę wyznaczonych drzew, w tym wiatrowałów i wiatrołomów z ewentualnym wykorzystaniem zaprzęgów konnych, ciągników i urządzeń technicznych do rozciągania sztuk, - okrzesanie, - ułożenie gałęzi w stosy poza uprawami i powierzchniami przeznaczonymi do odnowień oraz przy szlakach turystycznych, - manipulację i przerzynkę drewna po dokonanej zrywce zgodnie ze wskazaniami leśniczego. Rozmiar zadania: Ścinka i wyróbka sortymentów W, S1, S2, S3, S4 w ilości 300 m3. 2. Zrywka drewna obejmuje: - zrywkę drewna do drogi utwardzonej lub składnic w taki sposób by zminimalizować szkody w lesie oraz niszczenie szlaków zrywkowych z zastrzeżeniem, że po drogach przeciwpożarowych oraz innych drogach, które wskaże leśniczy danego obwodu ochronnego zrywka musi być prowadzona w sposób nasiębierny czyli całkowicie podwieszony, - przeciąganie sztuk po składnicy, mygłowanie drewna, - oczyszczenie sączków, odprowadzenie wody, wyrównanie w razie potrzeby nawierzchni na drogach, po których była prowadzona zrywka. - zrywka powinna odbywać się głównie przy zastosowaniu zaprzęgu konnego a następnie za pomocą ciągników w tym ciągników i pojazdów z systemem zrywki nasiębiernej. W przypadku zrywki wleczonej i półpodwieszonej jednorazowy ładunek zrywanego drewna nie powinien przekraczać 5 m3. Rozmiar zadania: Zrywka drewna w ilości 300 m3. Zadania zaplanowano w O.O. Orawa
Interne Kennung: ZP-17/2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamówienie udzielane jest w trybie z wolnej ręki w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 poz. 1320).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77210000 Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są: Usługi związane z ochroną ekosystemów leśnych w ramach realizacji planów rzeczowo – finansowych: cięcia przebudowy, pielęgnacyjne i sanitarne „C”. Prace objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie z zasadami obowiązującymi w Babiogórskim Parku Narodowym, które określają stosowne Zarządzenia Dyrektora BgPN, Instrukcja ochrony przeciwpożarowej, Instrukcja bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu podstawowych prac z zakresu gospodarki leśnej. W ramach przedmiotu zamówienia będą wykonywane następujące zadania: 1. Ścinka drzew i wyróbka sortymentów, która obejmuje: - ścinkę wyznaczonych drzew, w tym wiatrowałów i wiatrołomów z ewentualnym wykorzystaniem zaprzęgów konnych, ciągników i urządzeń technicznych do rozciągania sztuk, - okrzesanie, - ułożenie gałęzi w stosy poza uprawami i powierzchniami przeznaczonymi do odnowień oraz przy szlakach turystycznych, - manipulację i przerzynkę drewna po dokonanej zrywce zgodnie ze wskazaniami leśniczego. Rozmiar zadania: Ścinka i wyróbka sortymentów W, S1, S2, S3, S4 w ilości 300 m3. 2. Zrywka drewna obejmuje: - zrywkę drewna do drogi utwardzonej lub składnic w taki sposób by zminimalizować szkody w lesie oraz niszczenie szlaków zrywkowych z zastrzeżeniem, że po drogach przeciwpożarowych oraz innych drogach, które wskaże leśniczy danego obwodu ochronnego zrywka musi być prowadzona w sposób nasiębierny czyli całkowicie podwieszony, - przeciąganie sztuk po składnicy, mygłowanie drewna, - oczyszczenie sączków, odprowadzenie wody, wyrównanie w razie potrzeby nawierzchni na drogach, po których była prowadzona zrywka. - zrywka powinna odbywać się głównie przy zastosowaniu zaprzęgu konnego a następnie za pomocą ciągników w tym ciągników i pojazdów z systemem zrywki nasiębiernej. W przypadku zrywki wleczonej i półpodwieszonej jednorazowy ładunek zrywanego drewna nie powinien przekraczać 5 m3. Rozmiar zadania: Zrywka drewna w ilości 300 m3. Zadania zaplanowano w O.O. Orawa
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald