2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla kompleksu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi, zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą zewnętrzną zlokalizowanych przy ul. Świętego Wojciecha/Myśliwskiej w Gliwicach wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
Beschreibung: Zakres rzeczowy prac projektowych obejmuje: a) Opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej (pokonkursowej) uzasadniającej rozwiązania funkcjonalno – przestrzenne inwestycji mieszkaniowej, z uwzględnieniem charakteru zabudowy miejscowości i okolicy zgodnie z obowiązującą ustawą o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących z dnia 5 lipca 2018 r., zwaną dalej „specustawą” wraz z uwzględnieniem zaleceń pokonkursowych wydanych przez Sąd Konkursowy stanowiących załącznik nr 7 do Umowy. W ramach koncepcji pokonkursowej należy wykonać również opracowanie preliminarzu kosztów zamierzenia budowlanego, wizualizacje budynków z lotu ptaka na wykonanych przez Zamawiającego zdjęciach z terenu (min. 3 ujęcia, w pdf i jpg o wysokiej rozdzielczości min 200 dpi) i z perspektywy człowieka (min. 3 ujęcia, w pdf i jpg o wysokiej rozdzielczości min 200 dpi) oraz wszelkie opracowania, analizy, uzgodnienia, porozumienia, zapewnienia konieczne do złożenia wniosku o uzyskanie decyzji na lokalizację inwestycji. b) Przygotowanie wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej oraz inwestycji towarzyszącej na podstawie ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących – zgodnie z wzorem Urzędu Miejskiego w Gliwicach Wydział Planowania Przestrzennego oraz udział w posiedzeniu Rady Miasta w celu przedstawienia wykonanej koncepcji. Informację o terminie posiedzenia/posiedzeń RM Zamawiający przekaże Wykonawcy z min. 5-dniowym wyprzedzeniem. c) Opracowanie projektu budowlanego (Projekt Zagospodarowania Terenu, Projekt architektoniczno – budowlany, Projekt Techniczny) na bazie zaakceptowanej koncepcji, uzyskanej decyzji lokalizacyjnej wg ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. oraz uwzględniającego uwagi, sugestie i opinie Zamawiającego, a także umożliwiającego realizację zamierzonej inwestycji wraz z wykonaniem mapy do celów projektowych, uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę, prawomocnej decyzji pozwalającej na wycięcie drzew wraz z projektem nasadzeń, projektami sieci i przyłączy oraz projektami z usunięcia ewentualnych kolizji, projektem zjazdu, aktualizacją wykonanej przez Zamawiającego inwentaryzacji zieleni oraz wszelkimi innymi niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami itp. oraz opracowanie zbiorczego zestawienia kosztów dla realizacji budowy na podstawie wykonanych kosztorysów szacunkowych wg bazy danych BCO, BCA d) Opracowanie projektów wykonawczych służących przyszłym wykonawcom do prawidłowej realizacji robót, a Zamawiającemu do wyegzekwowania realizacji robót zgodnie z projektem wraz z kartami mieszkań, projektem docelowej organizacji ruch oraz projektem organizacji ruchu drogowego dla dojazdu do budowy. e) Opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. f) Opracowanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich. g) Inne opracowania tj. projekt mieszkania dla osoby niepełnosprawnej., obliczenie sezonowego zapotrzebowania na ciepło, system ochrony drzew i krzewów na terenie inwestycyjnym. h) Graficzna dokumentacja powykonawcza sporządzona przy współpracy z Zamawiającym i Generalnym Wykonawcą – po zakończeniu budowy i) Pełnienie nadzoru autorskiego przez cały okres realizacji projektu. W cenie zamówienia jest wliczona wartość usługi opisanej w niniejszym punkcie oraz wszelkie pozostałe prace projektowe, w zakresie działek sąsiednich, nie uwzględnione powyżej, a niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu Umowy, a także prawidłowej i wolnej od wad realizacji przedmiotu inwestycji przez wykonawcę robót budowlanych wybranego przez Zamawiającego
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71420000 Landschaftsgestaltung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zakres rzeczowy prac projektowych obejmuje: a) Opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej (pokonkursowej) uzasadniającej rozwiązania funkcjonalno – przestrzenne inwestycji mieszkaniowej, z uwzględnieniem charakteru zabudowy miejscowości i okolicy zgodnie z obowiązującą ustawą o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących z dnia 5 lipca 2018 r., zwaną dalej „specustawą”wraz z uwzględnieniem zaleceń pokonkursowych wydanych przez Sąd Konkursowy stanowiących załącznik nr 7 do Umowy. W ramach koncepcji pokonkursowej należy wykonać również opracowanie preliminarzu kosztów zamierzenia budowlanego, wizualizacje budynków z lotu ptaka na wykonanych przez Zamawiającego zdjęciach z terenu (min. 3 ujęcia, w pdf i jpg o wysokiej rozdzielczości min 200 dpi) i z perspektywy człowieka (min. 3 ujęcia, w pdf i jpg o wysokiej rozdzielczości min 200 dpi) oraz wszelkie opracowania, analizy, uzgodnienia, porozumienia, zapewnienia konieczne do złożenia wniosku o uzyskanie decyzji na lokalizację inwestycji. b) Przygotowanie wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej oraz inwestycji towarzyszącej na podstawie ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących – zgodnie z wzorem Urzędu Miejskiego w Gliwicach Wydział Planowania Przestrzennego oraz udział w posiedzeniu Rady Miasta w celu przedstawienia wykonanej koncepcji. Informację o terminie posiedzenia/posiedzeń RM Zamawiający przekaże Wykonawcy z min. 5-dniowym wyprzedzeniem. c) Opracowanie projektu budowlanego (Projekt Zagospodarowania Terenu, Projekt architektoniczno – budowlany, Projekt Techniczny) na bazie zaakceptowanej koncepcji, uzyskanej decyzji lokalizacyjnej wg ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. oraz uwzględniającego uwagi, sugestie i opinie Zamawiającego, a także umożliwiającego realizację zamierzonej inwestycji wraz z wykonaniem mapy do celów projektowych, uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę, prawomocnej decyzji pozwalającej na wycięcie drzew wraz z projektem nasadzeń, projektami sieci i przyłączy oraz projektami z usunięcia ewentualnych kolizji, projektem zjazdu, aktualizacją wykonanej przez Zamawiającego inwentaryzacji zieleni oraz wszelkimi innymi niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami itp. oraz opracowanie zbiorczego zestawienia kosztów dla realizacji budowy na podstawie wykonanych kosztorysów szacunkowych wg bazy danych BCO, BCA d) Opracowanie projektów wykonawczych służących przyszłym wykonawcom do prawidłowej realizacji robót, a Zamawiającemu do wyegzekwowania realizacji robót zgodnie z projektem wraz z kartami mieszkań, projektem docelowej organizacji ruch oraz projektem organizacji ruchu drogowego dla dojazdu do budowy. e) Opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. f) Opracowanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich. g) Inne opracowania tj. projekt mieszkania dla osoby niepełnosprawnej., obliczenie sezonowego zapotrzebowania na ciepło, system ochrony drzew i krzewów na terenie inwestycyjnym. h) Graficzna dokumentacja powykonawcza sporządzona przy współpracy z Zamawiającym i Generalnym Wykonawcą – po zakończeniu budowy i) Pełnienie nadzoru autorskiego przez cały okres realizacji projektu. W cenie zamówienia jest wliczona wartość usługi opisanej w niniejszym punkcie oraz wszelkie pozostałe prace projektowe, w zakresie działek sąsiednich, nie uwzględnione powyżej, a niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu Umowy, a także prawidłowej i wolnej od wad realizacji przedmiotu inwestycji przez wykonawcę robót budowlanych wybranego przez Zamawiającego.