683490-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rudnik w roku 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rudnik w roku 2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zabezpieczania upraw przez wznoszenie grodzeń, gospodarki łąkowo- rolnej, szkółkarstwa, nasiennictwa, utrzymania obiektów leśnych, oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rudnik w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia, specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach
Interne KennungZG.270.23.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet I /1/ – leśnictwa: Barce, Zatyki, Maziarnia
BeschreibungWykonanie usług w szczególności dotyczy: pozyskania drewna, zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, zabezpieczania upraw, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania obiektów leśnych oraz innych prac z zakresu gospodarki leśnej, opisanych w załączniku nr 2 do SWZ odpowiednio dla tej części. Zamawiający nie dopuszcza dalszego podziału zamówienia. Ilości prac (czynności) planowanych do wykonania w danych lokalizacjach (adresach leśnych), na których jest planowana realizacja przedmiotu zamówienia w ramach danego Pakietu ma charakter wstępny i może ulec zmianie (zarówno zwiększeniu, jak i zmniejszeniu) w trakcie realizacji zamówienia. Wartość zamówienia podstawowego /bez uwzgl. usług podobnych oraz maksymalnej wartości i redukcji a także bez materiałów własnych zamawiającego) wyszacowano na kwotę: 2966079,82 PLN bez VAT. Szacunkowa maksymalna wartość obejmuje zamówienie usług podobnych a także możliwość zrealizowania zamówienia w wys. 130 % (BT-27-Lot). Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia.
Optionen
Beschreibung der OptionenW stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z wzorem umowy stanowiącego Załącznik nr 12 lub odpowiednio 12A do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
LosLOT-0002
TitelPakiet II /2/ – leśnictwa: Pogoń, Zalesie
BeschreibungWykonanie usług w szczególności dotyczy: pozyskania drewna, zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, zabezpieczania upraw, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania obiektów leśnych oraz innych prac z zakresu gospodarki leśnej, opisanych w załączniku nr 2 do SWZ odpowiednio dla tej części. Zamawiający nie dopuszcza dalszego podziału zamówienia. Ilości prac (czynności) planowanych do wykonania w danych lokalizacjach (adresach leśnych), na których jest planowana realizacja przedmiotu zamówienia w ramach danego Pakietu ma charakter wstępny i może ulec zmianie (zarówno zwiększeniu, jak i zmniejszeniu) w trakcie realizacji zamówienia. Wartość zamówienia podstawowego /bez uwzgl. usług podobnych oraz maksymalnej wartości i redukcji a także bez materiałów własnych zamawiającego) wyszacowano na kwotę: 2255169,10 PLN bez VAT. Szacunkowa maksymalna wartość obejmuje zamówienie usług podobnych a także możliwość zrealizowania zamówienia w wys. 130 % (BT-27-Lot). Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia.
LosLOT-0003
TitelPakiet III /3/ – leśnictwa: Borowina, Kopki, Glinianka, Czarny Las, Groble
BeschreibungWykonanie usług w szczególności dotyczy: pozyskania drewna, zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, zabezpieczania upraw, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania obiektów leśnych oraz innych prac z zakresu gospodarki leśnej, opisanych w załączniku nr 2 do SWZ odpowiednio dla tej części. Zamawiający nie dopuszcza dalszego podziału zamówienia. Ilości prac (czynności) planowanych do wykonania w danych lokalizacjach (adresach leśnych), na których jest planowana realizacja przedmiotu zamówienia w ramach danego Pakietu ma charakter wstępny i może ulec zmianie (zarówno zwiększeniu, jak i zmniejszeniu) w trakcie realizacji zamówienia. Wartość zamówienia podstawowego /bez uwzgl. usług podobnych oraz maksymalnej wartości i redukcji a także bez materiałów własnych zamawiającego) wyszacowano na kwotę: 5175893,17 PLN bez VAT. Szacunkowa maksymalna wartość obejmuje zamówienie usług podobnych a także możliwość zrealizowania zamówienia w wys. 130 % (BT-27-Lot). Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia.
LosLOT-0004
TitelPakiet IV /4/ – leśnictwa: Szkółka zespolona
BeschreibungWykonanie usług w szczególności dotyczy: pozyskania drewna, zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, zabezpieczania upraw, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania obiektów leśnych oraz innych prac z zakresu gospodarki leśnej, opisanych w załączniku nr 2 do SWZ odpowiednio dla tej części. Zamawiający nie dopuszcza dalszego podziału zamówienia. Ilości prac (czynności) planowanych do wykonania w danych lokalizacjach (adresach leśnych), na których jest planowana realizacja przedmiotu zamówienia w ramach danego Pakietu ma charakter wstępny i może ulec zmianie (zarówno zwiększeniu, jak i zmniejszeniu) w trakcie realizacji zamówienia. Wartość zamówienia podstawowego /bez uwzgl. usług podobnych oraz maksymalnej wartości i redukcji a także bez materiałów własnych zamawiającego) wyszacowano na kwotę: 1328457,59 PLN bez VAT. Szacunkowa maksymalna wartość obejmuje zamówienie usług podobnych a także możliwość zrealizowania zamówienia w wys. 130 % (BT-27-Lot). Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia.
LosLOT-0005
TitelPakiet V /5/ – Wyprzedzające przygotowanie gleby
BeschreibungWykonanie usług w szczególności dotyczy: pozyskania drewna, zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, zabezpieczania upraw, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania obiektów leśnych oraz innych prac z zakresu gospodarki leśnej, opisanych w załączniku nr 2 do SWZ odpowiednio dla tej części. Zamawiający nie dopuszcza dalszego podziału zamówienia. Ilości prac (czynności) planowanych do wykonania w danych lokalizacjach (adresach leśnych), na których jest planowana realizacja przedmiotu zamówienia w ramach danego Pakietu ma charakter wstępny i może ulec zmianie (zarówno zwiększeniu, jak i zmniejszeniu) w trakcie realizacji zamówienia. Wartość zamówienia podstawowego /bez uwzgl. usług podobnych oraz maksymalnej wartości i redukcji a także bez materiałów własnych zamawiającego) wyszacowano na kwotę: 147576,67 PLN bez VAT. Szacunkowa maksymalna wartość obejmuje zamówienie usług podobnych a także możliwość zrealizowania zamówienia w wys. 130 % (BT-27-Lot). Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia.