2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Bartoszyce w okresie 24 miesięcy.
Beschreibung: Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na mniejsze części, ponieważ usługi objęte przedmiotem zamówienia muszą być ze sobą kompatybilne i zapewniać jednolitą obsługę zarówno pod względem funkcjonalnym jak i technicznym. Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie odbierania odpadów komunalnych segregowanych i zmieszanych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Bartoszyce i transportu odpadów komunalnych oraz uruchomienie, utrzymanie i obsługa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) na terenie gminy Bartoszyce. Wykonawca zobowiązany jest transportować odebrane odpady, w tym odpady zbierane selektywnie do Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie, za pośrednictwem najbliższej lokalizacyjnie stacji przeładunkowej tj. stacji przeładunkowej w Medynach k. Lidzbarka Warmińskiego zgodnie z aktami prawa miejscowego, treścią niniejszej umowy, Specyfikacją Warunków Zamówienia oraz ofertą Wykonawcy, które stanowią integralną część umowy. 1 599,84Mg - szacowana ilość selektywnie zebranych odpadów komunalnych w okresie 24 mies. 2 113,68 Mg – szacowana ilość odebranych zmieszanych odpadów komunalnych w okresie 24 mies. 9. Dostarczenie Zamawiającemu w ciągu 24 m-cy 220 000 szt. worków do selektywnego zbierania odpadów o pojemności 60 l i 120 l, w tym: 105 000 szt. żółtych o pojemności 120 l z przeznaczeniem na metale, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, 47 000 szt. zielonych o pojemności 60 l i 120 l z przeznaczeniem na odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła, 30 000 szt. niebieskich o pojemności 120 l z przeznaczeniem na odpady z papieru i tektury, w tym odpady opakowaniowe z papieru i tektury, 25 000 szt. brązowych o pojemności 60 l i 120 l z przeznaczeniem na bioodpady, 13 000 szt. szarych o pojemności 60 l z przeznaczeniem na popiół. Ilość worków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu w zależności od aktualnego zapotrzebowania zależnego od ilości mieszkańców i stopnia prawidłowego selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych. 19. Wykonawca zapewni opróżnianie koszy w ilości 40 sztuk o pojemności od 30 l do 70 l ustawionych w miejscach publicznych na terenie gminy Bartoszyce. Wykonawca po opróżnieniu kosza i wymianie worka pozostawi w czystości miejsce jego ustawienia. Opróżnianie ma następować na tyle często, aby kosze nie były przepełnione – jednak nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie – w terminach odbioru odpadów z danego rejonu, przy którym kosze te są ustawione, zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych. 20. Wykonawca zapewni utrzymanie czystości i porządku na przystankach komunikacyjnych poprzez ich wyposażenie w pojemniki w ilości 88 sztuk o pojemności 30 l do 70 l. Wykonawca po opróżnieniu kosza i wymianie worka pozostawi w czystości miejsce jego ustawienia. Opróżnianie ma następować na tyle często, aby kosze nie były przepełnione – jednak nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie – w terminach odbioru odpadów z danego rejonu, przy którym kosze te są ustawione, zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych. 1. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne gromadzone będą w pojemnikach. W zabudowie wielorodzinnej do gromadzenia niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz do selektywnej zbiórki są używane pojemniki o pojemności 120 l i 1.100 l. Pojemniki zapewnia właściciel nieruchomości. Częstotliwość odbioru: 1) Z budynków mieszkalnych jednorodzinnych: - od kwietnia do października nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie; - w pozostałych miesiącach nie rzadziej niż raz na cztery tygodnie. 2) Z budynków wielolokalowych nie rzadziej niż raz na tydzień. 2. Selektywnie zbierane odpady komunalne (papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, popiół) będą gromadzone w zabudowie jednorodzinnej w systemie workowym, w zabudowie wielorodzinnej w systemie pojemnikowym – nie rzadziej niż raz na cztery tygodnie dla każdego rodzaju (koloru) worka lub pojemnika. 3. Bioodpady: 1) Z budynków mieszkalnych jednorodzinnych: - od kwietnia do października nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie; - w pozostałych miesiącach nie rzadziej niż raz na cztery tygodnie. 2) Z budynków wielolokalowych nie rzadziej niż raz na tydzień. Liczba worków na odpady zbierane selektywnie to około 220 000 szt. Jest to wielkość szacunkowa, w przypadku zmiany liczby mieszkańców i gospodarstw domowych Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia większej ilości worków. 4. Zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyte opony (w ilości do 4 szt. opon z jednej nieruchomości podczas jednej obwoźnej zbiórki) będą odbierane po wystawieniu ww. odpadów przez właścicieli przed swoimi nieruchomościami w ustalonych przez Zamawiającego z Wykonawcą terminach, nie rzadziej niż 2 razy w roku, przed sezonem letnim i przed sezonem zimowym. W okresie między wystawkami mieszkańcy będą mogli własnym transportem dowieźć odpady do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych. 5. Odpady niebezpieczne, tj.: 1) przeterminowane leki odbierane będą w punktach aptecznych i zakładach opieki zdrowotnej na terenie gminy Bartoszyce; 2) zużyte baterie i akumulatory inne niż przemysłowe i samochodowe odbierane będą z budynków użyteczności publicznej (szkoły, świetlice, sklepy spożywcze na terenie gminy Bartoszyce). 1. Wykonawca z dniem rozpoczęcia umowy zobowiązuje się na własny koszt zorganizować i uruchomić punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych w gminie Bartoszyce z godzinami pracy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, w soboty od 9.00 do 14.00. Punkt powinien być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobom nieupoważnionym.
Vorherige Bekanntmachung: 494685-2025
Interne Kennung: ZP.271.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 27. Z uwagi na możliwość składania przez właścicieli nieruchomości korekt deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz nowych deklaracji, wpływających na zmianę liczby punktów odbioru odpadów, w tym zmianę liczby osób wytwarzających odpady, ilości wagowe mogą ulec zmianie, dlatego Zamawiający, zgodnie z art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z PRAWA OPCJI polegającego na zwiększeniu lub zmniejszeniu minimalnego gwarantowanego zakresu odbierania i transportu wytworzonych odpadów do 50 % łącznej ilości odpadów przewidzianych do odbioru i transportu w ramach zamówienia podstawowego, tj. do maksymalnych wartości określonych poniżej: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: 3 170,52 Mg - odpady segregowane: 2 399,76 Mg Łącznie: 5 570,28 Mg Przewidywane zmiany nie są zależne od Zamawiającego, a wynikają ze zmieniających się potrzeb wytwórców odpadów. Dlatego też dokładna ilość odpadów nie jest możliwa do przewidzenia. 28. Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo w trakcie skorzystania z opcji do wykorzystania jego niepełnego zakresu określonego w pkt 27. Realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi on skorzystać. Rozliczenie za objęte zakresem prawo opcji ilości ponad ilość wskazaną w Specyfikacji Warunków Zamówienia nastąpi na podstawie cen określonych w ofercie. 29. Warunki skorzystania z PRAWA OPCJI: 1) Skorzystanie z zamówienia opcjonalnego uzależnione będzie od bieżących potrzeb Zamawiającego jako uprawnienie, z którego może lecz nie musi skorzystać. 2) Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji w czasie trwania umowy. 3) Zamówienia realizowane w ramach prawa opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówienia objętego prawem opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 4) Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach opcji kilkukrotnie albo jednokrotnie. 5) Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym aniżeli maksymalny zakres prawa opcji oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 6) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same, jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 7) Ceny jednostkowe zaoferowane przez Wykonawcę w ofercie obowiązywać będą zarówno w zakresie realizacji zamówienia podstawowego, jak i w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji. 30. Wykonawca będzie informował Zamawiającego o nieprawidłowościach związanych z postępowaniem z odpadami komunalnymi na terenie nieruchomości, np. brakiem wyposażenia nieruchomości w pojemniki na odpady, niedostosowaniem pojemnika do ilości osób z niego korzystających lub ilości wytwarzanych odpadów, brakiem utrzymania pojemników na odpady we właściwym stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, zawiadamiając o tym fakcie Zamawiającego drogą elektroniczną, faksem lub pisemnie nie później niż w terminie 7 dni roboczych. Do zawiadomienia Wykonawca dołącza notatkę uwzględniającą m.in. adres właściciela nieruchomości oraz opis nieprawidłowości wraz z dokumentacją umożliwiającą identyfikację nieruchomości, tj. nagranie video lub dokumentacja fotograficzna (z widoczną na zdjęciu datą) potwierdzającą zaistnienie nieprawidłowości. 31. Zamawiający nie dopuszcza możliwości odbierania odpadów komunalnych pochodzących z innych źródeł (nieruchomości nieobjęte gminnym systemem odbioru odpadów komunalnych lub znajdujące się poza granicami administracyjnymi Gminy Wiejskiej Bartoszyce) tymi samymi pojazdami, w te same dni, w które odbywa się odbiór odpadów pochodzących od właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem odbioru odpadów komunalnych. Wyjątek stanowi sytuacja, w której pojazdy odbierające odpady na danej trasie wyposażone zostaną w wagę, umożliwiającą ważenie każdego odebranego pojemnika podczas odbioru wraz z przypisaniem mu adresu odbioru – wymagana jest zgoda Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca ma obowiązek zgłosić Zamawiającemu trasy, na których dokonywany będzie odbiór zarówno z nieruchomości objętych gminnym systemem odbioru odpadów komunalnych, jak i pozostałych nieruchomości. 32. W przypadku zawarcia umów na odbiór odpadów od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych Wykonawca ma obowiązek odbierać te odpady innym pojazdem niż odpady w ramach świadczonej usługi określonej przedmiotem zamówienia lub w innych terminach niż odpady komunalne odbierane w systemie gminnym. Wykonawca na żądanie Zamawiającego zobowiązany będzie podać nr rejestracyjny pojazdu, którym wykonywana będzie usługa odbioru odpadów od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, bądź przedstawić Zamawiającemu harmonogram odbioru tych odpadów. W przypadku, gdy Wykonawca odbierze tym samym pojazdem odpady z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych Zamawiający nie zapłaci za odpady odebrane w tym samym dniu. 33. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i w umowie. 34. Zamawiający zaleca zapoznanie się z warunkami terenowymi związanymi z realizacją zamówienia.