See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kłaj w 2025 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kłaj w 2025 r. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ) stanowi załącznik nr 13 do SWZ. Uwaga: Zaleca się, aby Wykonawca przed przygotowaniem oferty zapoznał się z warunkami lokalnymi i specyfiką terenu Gminy Kłaj poprzez dokonanie wizji lokalnej i zadanie wszelkich pytań związanych z realizacją zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 739471-2024
Interne Kennung: RGK.271.1.4.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający w dniu 18.10.2024 r. wszczął postępowanie na odbiór, transport i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kłaj w 2025 r. bez stosowania procedury przyspieszonej. Jednakże wszystkie otrzymane w postępowaniu oferty znacząco przewyższały kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie mógł zwiększyć tej kwoty i unieważnił postępowanie. W związku z powyższym, w celu zachowania ciągłości funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami na terenie gminy, którego zachwianie mogłyby negatywnie wpłynąć na ład przestrzenny, środowisko przyrodnicze oraz mogłyby spowodować zagrożenie epidemiologiczne dla mieszkańców Gminy Kłaj, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Opis trybu udzielenia zamówienia 1) Przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego – dalej zwane „postępowaniem” prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1320), zwanej dalej „ustawą Pzp” lub „Pzp”. Wartość przedmiotowego postępowania przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy Pzp. 2) W niniejszym postępowaniu Zamawiający będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tzn. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3) Jeżeli wobec Wykonawcy, o którym mowa w pkt. 2, zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4) Zamawiający będzie kontynuować procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt 2, w odniesieniu do ofert Wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 2. Informacje dodatkowe Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim i zamawiający nie wyraża zgody na złożenie oświadczeń, oferty oraz innych dokumentów w języku obcym. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy pzp. Zamawiający nie wymaga, ale zaleca przeprowadzenie przez wykonawcę wizji lokalnej. Zamawiający nie wymaga sprawdzenia przez wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy pzp w celu rzetelnego wycenienia oferty. Wszelkie dokumenty niezbędne do realizacji zamówienia Zamawiający udostępnia wraz z niniejszą SWZ. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Nie przewiduje się zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Z uwagi na zakres zamówienia, jego podział na części byłby niekorzystny ze względów technicznych, technologicznych i logistycznych. Podział zamówienia na części, może skutkować uzyskaniem odmiennej jakości usług publicznych, świadczonych dla właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy, za tę samą stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Powyższe może stanowić podstawę negatywnej oceny realizacji zamówienia przez beneficjentów ostatecznych usług publicznych. Uzasadnione jest zapewnienie możliwie największej jednolitości w uzyskiwanych przez właścicieli nieruchomości usługach, za taką samą wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ponadto wielkość Gminy Kłaj nie utrudnia dostępu do zamówienia podmiotom z sektora MŚP, a dokonanie podziału zamówienia na części generowałoby po stronie Zamawiającego konieczność zwiększonej kontroli ilości odpadów zebranych w ramach poszczególnych części zamówienia i w konsekwencji koszt realizacji zamówienia mógłby być wyższy, w tym również o koszty zaangażowania personelu Zamawiającego. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań. Zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia będą udostępniane na stronie postępowania wskazanej w rozdz. I SWZ. W niniejszym postępowaniu nie wymaga się złożenia przedmiotowych środków dowodowych. Uwaga: Zamawiający przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy pzp. tj., że w okresie 3 lat od dnia udzielenia niniejszego zamówienia podstawowego, udzieli dotychczasowemu wykonawcy zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Wartość zamówienia uzupełniającego nie przekroczy 50% wartości szacunkowej zamówienia podstawowego i będzie zgodne z jego przedmiotem tj. odbiór, transport i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kłaj. Ostateczne warunki zamówienia zostaną sprecyzowane w treści umowy, która zostanie ustalona w wyniku negocjacji między Zamawiającym i Wykonawcą. Udzielenie zamówienia jest wyłącznym prawem Zamawiającego a nieudzielenie takiego zamówienia nie może być podstawą roszczeń Wykonawcy o udzielenie takiego zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: zamawiający nie stosuje prawa opcji