684420-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Krzyżanów w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Krzyżanów w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.
Beschreibung5.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na odbieraniu oraz zagospodarowaniu odpadów komunalnych: od właścicieli nieruchomości zamieszkałych; z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz z mobilnej zbiórki. Zakres zamówienia obejmuje także utworzenie i prowadzenie co najmniej jednego punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w miejscu umożliwiającym łatwy dostęp mieszkańcom gminy Krzyżanów, wyposażenia go w pojemniki na odpady komunalne na czas trwania umowy oraz utrzymania ich w należytym stanie technicznym i sanitarnym, w terminie 30 dni od dnia podpisania umowy. Usługę Wykonawca zobowiązany jest wykonać w sposób:  zgodny z obowiązującymi przepisami prawa (w tym prawa miejscowego), z zachowaniem należytej staranności, w terminach określonych w harmonogramie odbierania odpadów komunalnych oraz w SWZ;  zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 roku, o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733);  zgodny z uchwałą Rady Gminy Krzyżanów Nr XLI/320/2023 z dnia 3 lutego 2023 roku, w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Krzyżanów (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2023 roku, poz. 1772, zm.: poz. 2883, z 2024 roku, poz. 7137);  zgodny z uchwałą Rady Gminy Krzyżanów Nr XI/103/2019 z dnia 31 grudnia 2019 roku, w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2020 roku poz. 244, zm.: 2021 roku, poz. 5828). 5.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Opisie Przedmiotu zamówienia - OPZ (załącznik nr 1 do SWZ) oraz w Projekcie umowy (załącznik nr 5 do SWZ).
Interne KennungZP.271.08.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001