See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vedligeholdelse af eksisterende P.I system på DD-vogne
Beschreibung: DSB ønsker at indgå en købs- og vedligeholdelsesaftale, som omfatter levering af erstatningskomponenter, reparationer, udvikling af erstatningskomponenter og software, samt opdatering af software med Televic N.V. (Televic) ved brug af udbud med forhandling uden forudgående indkaldelse af tilbud iht. FVD art. 50 litra c) og e).
Interne Kennung: A-26012
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50222000 Reparatur und Wartung von Schienenfahrzeugen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32573000 Kommunikationssteuerungssystem, 48813000 Passagierinformationssystem
5. Los
Los: LOT-0000