2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 2.500.000,00 zł na pokrycie planowanego deficytu w wysokości: 1.380.000,00 zł oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów w wysokości: 1.120.000,00 zł
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 2.500.000,00 zł na pokrycie planowanego deficytu w wysokości: 1.380.000,00 zł oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów w wysokości: 1.120.000,00 zł 2. Kredyt zaciągany będzie w następujących transzach: - w 2025 roku kwota 2.500.000,00 3. Przewidywany termin uruchomienia kredytu 15.10.2025 r. Ostateczny termin wykorzystania kredytu do 23.12.2025 roku. 4. Przewidywany okres spłat kredytu od 30.01.2026 do 31.12.2037 r. raty płatne w okresach miesięcznych ostatniego dnia każdego miesiąca: - w roku 2026 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2026 roku: 150.000,00 zł (12 rat * 12.500,00) - w roku 2027 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2027 roku: 100.000,00 zł (11 rat * 8.500,00; 12 rata w wysokości 6.500,00) - w roku 2028 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2028 roku: 100.000,00 zł (11 rat * 8.500,00; 12 rata w wysokości 6.500,00) - w roku 2029 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2029 roku: 100.000,00 zł (11 rat * 8.500,00; 12 rata w wysokości 6.500,00) - w roku 2030 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2030 roku: 100.000,00 zł (11 rat * 8.500,00; 12 rata w wysokości 6.500,00) - w roku 2031 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2031 roku: 200.000,00 zł (11 rat * 17.000,00; 12 rata w wysokości 13.000,00) - w roku 2032 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2032 roku: 250.000,00 zł (11 rat * 21.000,00; 12 rata w wysokości 19.000,00) - w roku 2033 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2033 roku: 300.000,00 zł (12 rat * 25.000,00) - w roku 2034 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2034 roku: 300.000,00 zł (12 rat * 25.000,00) - w roku 2035 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2035 roku: 300.000,00 zł (12 rat * 25.000,00) - w roku 2036 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2036 roku: 300.000,00 zł (12 rat * 25.000,00) - w roku 2037 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2037 roku: 300.000,00 zł (12 rat * 25.000,00). 5. Oprocentowanie liczone według zmiennej stopy procentowej - odsetki od wykorzystanego kredytu (od kwoty pozostałej do spłacenia) naliczane będą w okresach miesięcznych według zmiennej stopy procentowej stawki WIBOR 3M z ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego okres odsetkowy, powiększonej o stałą marżę Banku, - przy naliczaniu odsetek przyjmuje się, że rok i miesiąc mają rzeczywistą liczbę dni, - spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych w terminie ostatniego dnia każdego miesiąca. 6. Zabezpieczenie kredytu stanowić będzie weksel „In blanco”. 7. Kredytobiorca może dokonać spłaty całości lub części kredytu przed terminem bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 8. Kredytobiorca zastrzega sobie prawo odstąpienia od zaciągnięcia całości lub części kredytu po złożeniu pisemnego wniosku na 7 dni przed jej uruchomieniem, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 9. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 66113000 – 5 Usługi udzielania kredytu 10. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8.
Vorherige Bekanntmachung: 510799-2025
Interne Kennung: ZP.271.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Procedura na podstawie art. 132 PZP
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: )1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 2.500.000,00 zł na pokrycie planowanego deficytu w wysokości: 1.380.000,00 zł oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów w wysokości: 1.120.000,00 zł 2. Kredyt zaciągany będzie w następujących transzach: - w 2025 roku kwota 2.500.000,00 3. Przewidywany termin uruchomienia kredytu 15.10.2025 r. Ostateczny termin wykorzystania kredytu do 23.12.2025 roku. 4. Przewidywany okres spłat kredytu od 30.01.2026 do 31.12.2037 r. raty płatne w okresach miesięcznych ostatniego dnia każdego miesiąca: - w roku 2026 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2026 roku: 150.000,00 zł (12 rat * 12.500,00) - w roku 2027 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2027 roku: 100.000,00 zł (11 rat * 8.500,00; 12 rata w wysokości 6.500,00) - w roku 2028 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2028 roku: 100.000,00 zł (11 rat * 8.500,00; 12 rata w wysokości 6.500,00) - w roku 2029 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2029 roku: 100.000,00 zł (11 rat * 8.500,00; 12 rata w wysokości 6.500,00) - w roku 2030 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2030 roku: 100.000,00 zł (11 rat * 8.500,00; 12 rata w wysokości 6.500,00) - w roku 2031 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2031 roku: 200.000,00 zł (11 rat * 17.000,00; 12 rata w wysokości 13.000,00) - w roku 2032 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2032 roku: 250.000,00 zł (11 rat * 21.000,00; 12 rata w wysokości 19.000,00) - w roku 2033 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2033 roku: 300.000,00 zł (12 rat * 25.000,00) - w roku 2034 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2034 roku: 300.000,00 zł (12 rat * 25.000,00) - w roku 2035 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2035 roku: 300.000,00 zł (12 rat * 25.000,00) - w roku 2036 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2036 roku: 300.000,00 zł (12 rat * 25.000,00) - w roku 2037 raty płatne w okresie od stycznia do grudnia, razem w 2037 roku: 300.000,00 zł (12 rat * 25.000,00). 5. Oprocentowanie liczone według zmiennej stopy procentowej - odsetki od wykorzystanego kredytu (od kwoty pozostałej do spłacenia) naliczane będą w okresach miesięcznych według zmiennej stopy procentowej stawki WIBOR 3M z ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego okres odsetkowy, powiększonej o stałą marżę Banku, - przy naliczaniu odsetek przyjmuje się, że rok i miesiąc mają rzeczywistą liczbę dni, - spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych w terminie ostatniego dnia każdego miesiąca. 6. Zabezpieczenie kredytu stanowić będzie weksel „In blanco”. 7. Kredytobiorca może dokonać spłaty całości lub części kredytu przed terminem bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 8. Kredytobiorca zastrzega sobie prawo odstąpienia od zaciągnięcia całości lub części kredytu po złożeniu pisemnego wniosku na 7 dni przed jej uruchomieniem, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 9. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 66113000 – 5 Usługi udzielania kredytu 10. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8.