2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Skrwilno w 2026 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług na terenie Gminy Skrwilno w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. w zakresie odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na których powstają odpady komunalne oraz z nieruchomości, na których znajduje się domek letniskowy i inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe z terenu Gminy Skrwilno. 2. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru i zagospodarowania odpadów zgromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieszczącym się w Skrwilnie ul. Kościelna 43. 3. Wymagany termin wykonania zamówienia od 1 stycznia 2026 roku do 31 grudnia 2026 r. 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy niepodlegający wykluczeniu z powodów, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 i art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, którzy spełniają warunki o których mowa w art. 112 ust 2 ustawy Prawo zamówień publicznych i którzy wykażą ich spełnianie na poziomie wymaganym przez Zamawiającego zgodnie z opisem zamieszczonym w Specyfikacji Warunków Zamówienia. 5. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności bezpośrednio związane z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych. 6. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące kryterium w zakresie: 1)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający określa, że warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada: a) aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli na terenie Gminy Skrwilno zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 399 z późn. zm.); b) aktualny wpis do rejestru BDO prowadzonego przez właściwego Marszałka Województwa na podstawie art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.); - Zamawiający wymaga ww. zakresie podmiotowych środków dowodowych. Ocena spełnienia powyższego warunku wymaganego od Wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów. 2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Wykonawca powinien posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 200 000,00 zł (słownie złotych: dwieście tysięcy); - Zamawiający wymaga ww. zakresie podmiotowych środków dowodowych. 3) zdolności technicznej lub zawodowej a) Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę realizacji, co najmniej 1 usługi w zakresie odbioru odpadów komunalnych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. Uszczegółowienie - wymaganie dotyczy 1 usługi odbioru odpadów komunalnych wykonanej na rzecz właścicieli nieruchomości z terenu jednej gminy w sposób ciągły przez okres minimum 12 miesięcy o masie łącznej odpadów minimum - 1000 Mg dla jednego zamówienia - Zamawiający wymaga ww. zakresie podmiotowych środków dowodowych. b) wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę dysponowanie specjalistycznym sprzętem zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 roku w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U. 2013 r. poz.122) w tym: - pojazd typu „hakowiec” przystosowany do odbioru minimum kontenerów typu KP5, KP7 - pojazd z żurawiem HDS przystosowany do odbioru odpadów z selektywnej zbiórki z pojemników typu dzwon. - śmieciarka małogabarytowa przystosowana do odbioru odpadów z posesji o utrudnionym dojeździe wyposażona w mechanizm załadowczy do załadunku pojemników o pojemności 110 – 1100 litrów - co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z funkcją kompaktującą, - 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zbieranych odpadów komunalnych z funkcją kompaktującą, - 1 pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej. - Zamawiający wymaga ww. zakresie podmiotowych środków dowodowych. 1. Obligatoryjne przesłanki wykluczenia Wykonawcy określono w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy Pzp. 2. Zamawiający przewiduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp: 1) w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 3. Dodatkowo z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wykluczy Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w: 1) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1, dalej jako: „rozporządzenie 833/2014”), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1, dalej jako: „rozporządzenie 2022/576”), 2) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507). 4. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy Pzp.
Interne Kennung: RI.271.24.2025.AS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług na terenie Gminy Skrwilno w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. w zakresie odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na których powstają odpady komunalne oraz z nieruchomości, na których znajduje się domek letniskowy i inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe z terenu Gminy Skrwilno. 2. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru i zagospodarowania odpadów zgromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieszczącym się w Skrwilnie ul. Kościelna 43. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych odbieranych przez Wykonawcę w okresie objętym zamówieniem to około 1350 Mg