686217-2025 - Wettbewerb
Polen – Landwirtschaftsmaschinen – Dostawa sprzętu rolniczego do ZSCKR im. W. Witosa w Boninie, w ramach inwestycji A1.4.1 KPO, na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu rolniczego do ZSCKR im. W. Witosa w Boninie, w ramach inwestycji A1.4.1 KPO, na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0
BeschreibungDostawa sprzętu rolniczego do ZSCKR im. W. Witosa w Boninie, w ramach inwestycji A1.4.1 KPO, na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0 Zadanie częściowe nr 1: Dostawa ciągników rolniczych Zadanie częściowe nr 2: Dostawa maszyn rolniczych Zadanie częściowe nr 3: Dostawa dronów rolniczych
Interne KennungZS-VI-1/10/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy eZamówienia pod adresem: 2. Osobami uprawnionymi przez https://ezamowienia.gov.pl/pl/ Zamawiającego do kontaktu z Wykonawcami są: - Michał Pękala – wyjaśnienia w sprawie procedury przetargowej w godzinach: poniedziałek – piątek: 8:00 - 15:00: tel. 783-501-212; 3. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca" na Platformie. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Wykonawca posiadający konto na Platformie ma dostęp do formularzy: złożenia, wycofania oferty lub wniosku oraz do formularza do komunikacji 5. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont oraz zasady i warunki korzystania z Platformy, jak również minimalne wymagania techniczne sprzętu używanego w celu korzystania z Platformy oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy, dostępny na stronie internetowej oraz informacja zamieszczona w zakładce „Centrum Pomocy". 6. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie Platformy oraz zobowiązuje się, korzystając z Platformy, przestrzegać postanowień tego regulaminu. 7. Zamawiający informuje, że przedmiotowe postępowanie można wyszukać na stronie głównej platformy klikając w kafelek „Przeglądaj postępowania/konkursy”. 8. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przesłanych za pośrednictwem Platformy, przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformy. 9. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” - „Formularze do komunikacji”. 10. Możliwość korzystania z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” oraz zalogowania się na Platformie. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie. 11. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania, w zakładce „Komunikacja”. 12. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 25 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 13. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformy. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będą dostępne na karcie głównej przedmiotowego postępowania „Informacje ogólne” w sekcji „Ogłoszenia i dokumenty postępowania utworzone w systemie”. 14. Sposób sporządzania i przekazywania dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (zw. dalej „Rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych”). 15. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów z 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (zw. dalej „Rozporządzeniem KRI”), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. 16. Zamawiający dopuszcza następujący format przesyłanych danych - pliki w formatach określonych w załączniku nr 2 do Rozporządzenia KRI, przy czym zaleca się wykorzystywanie plików w formacie .pdf, .doc, . docx, .xls, .xlsx, ze szczególnym wskazaniem na .pdf; - w celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z rozszerzeń: .zip lub .7Z; 17. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów: - w formatach danych określonych w przepisach Rozporządzenia KRI i (i przekazuje się jako załącznik), lub - jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 18. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem postępowania 19. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ. Korespondencja przekazana zamawiającemu w inny sposób nie będzie brana pod uwagę. 20. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformy znajdują się na stronie głównej platformy w zakładce „Centrum Pomocy" w (https://ezamowienia.gov.pl) sekcjach: „Instrukcje Interaktywne” oraz „Filmy edukacyjne”. 21. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem"
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke, 16700000 Traktoren, 16710000 Landwirtschaftliche Geh-Schlepper, 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge, 35613000 Unbemannte Flugkörper
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie częściowe nr 1: Dostawa ciągników rolniczych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych ciągników rolniczych (3 szt.): 1) 1 szt. – Ciągnik rolniczy o mocy znamionowej 120-140 KM, wyposażony w nawigację GPS, modem do dwukierunkowej wymiany danych, wiązkę ISOBUS wraz z dostępem do systemu zarządzania gospodarstwem; 2) 1 szt. – Ciągnik rolniczy o mocy znamionowej 80-110 KM, wyposażony w nawigację GPS, modem do dwukierunkowej wymiany danych, terminal oraz wiązkę ISOBUS wraz z dostępem do systemu zarządzania gospodarstwem; 3) 1 szt. – Ciągnik rolniczy o mocy znamionowej 40-50 KM, wyposażony w nawigację GPS, modem do dwukierunkowej wymiany danych, terminal oraz wiązkę ISOBUS wraz z dostępem do systemu zarządzania gospodarstwem
Interne KennungZadanie częściowe nr 1: Dostawa ciągników rolniczych
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke, 16700000 Traktoren, 16710000 Landwirtschaftliche Geh-Schlepper
LosLOT-0002
TitelZadanie częściowe nr 2: Dostawa maszyn rolniczych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa poniższych maszyn rolniczych: 1) 1 szt. – Opryskiwacz rolniczy zawieszany, o pojemności 800-1000l, umożliwiający zmienne dawkowanie, sterowanie ISOBUS z możliwością wyłączania sekcji roboczych; 2) 1 szt. – Rozsiewacz do nawozów zawieszany o pojemności 1000-1200l umożliwiający zmienne dawkowanie, maszyna kompatybilna z systemem ISOBUS; 3) 1 szt. – Zestaw uprawowo-siewny na bronie aktywnej 3m, z możliwością zmiennej aplikacji nasion, maszyna kompatybilna z systemem ISOBUS; 4) 1 szt. – Opryskiwacz polowy zawieszany pojemność 400-600 l, ze zmiennym dawkowaniem, maszyna kompatybilna z systemem ISOBUS, ze zmiennym dawkowaniem cieczy roboczej
Interne KennungZadanie częściowe nr 2: Dostawa maszyn rolniczych
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke
LosLOT-0003
TitelZadanie częściowe nr 3: Dostawa dronów rolniczych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa: 1) 1 szt. – Dron rolniczy do mapowania terenu i monitoringu wraz z oprogramowaniem do analizy upraw i tworzenia map aplikacyjnych; 2) 1 szt. – Dron rolniczy wykonawczy
Interne KennungZadanie częściowe nr 3: Dostawa dronów rolniczych
Haupteinstufung (cpv): 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35613000 Unbemannte Flugkörper