2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu bankowego długoterminowego złotówkowego w kwocie 5 780 000,00 zł. (słownie: pięć milionów siedemset osiemdziesiąt tysięcy złotych 00/100) na finansowanie: 1. planowanego deficytu budżetu gminy w kwocie 2 076 232,90 zl 2. Na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w kwocie 3 703 767,10 zł,
Beschreibung: Udzielenie i obsługa kredytu bankowego długoterminowego złotówkowego w kwocie 5 780 000,00 zł. (słownie: pięć milionów siedemset osiemdziesiąt tysięcy złotych 00/100) na finansowanie: 1. planowanego deficytu budżetu gminy w kwocie 2 076 232,90 zl 2. Na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w kwocie 3 703 767,10 zł, Wykonawca stawia do dyspozycji Zamawiającego kredyt niezwłocznie po zawarciu umowy, jednak nie później niż do 30.12.2025 r. Spłata kredytu nastąpi w latach 2026-2040. Oprocentowanie kredytu będzie miało charakter zmienny i ustalane będzie według średniej stopy WIBOR 3M powiększonej o stałą w okresie kredytowania marżę. Wykonawca nie pobierze prowizji od uruchomienia kredytu. Średnia stopa WIBOR 3M będzie ustalana jako miesięczna średnia arytmetyczna stóp dziennych obowiązujących w miesiącu poprzedzającym okres, za który naliczane będą odsetki. Oprocentowanie kredytu ustalane będzie w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca i będzie ono obowiązywało przez cały okres miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostało ono ustalone. Odsetki od wykorzystanego kredytu naliczane będą w okresach miesięcznych i pobierane w okresach kwartalnych do 15-tego następnego miesiąca po zakończeniu kwartału, przy czym spłata ostatniej raty odsetek nastąpi w dniu spłaty ostatniej raty. Wykorzystanie kredytu postawionego przez Bank do dyspozycji następować będzie w formie przelania kredytu na rachunek wskazany przez Kredytobiorcę, na podstawie dyspozycji Kredytobiorcy złożonych w banku na dzień przed uruchomieniem kredytu. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wykorzystania kredytu w niepełnej wysokości co będzie prowadziło do zmniejszenia rat kapitałowych odpowiednio do wykorzystania kredytu. W takim przypadku zmiana harmonogramu spłaty kredytu nastąpi w porozumieniu z bankiem w formie aneksu do umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu bez naliczania dodatkowych opłat z tego tytułu, a odsetki będą naliczane tylko od kwoty aktualnego zadłużenia pozostałego do spłaty. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową. Zamawiający nie złoży oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 par. 1 pkt. 5 k.p.c. Zamawiający oświadcza, że jest rzetelnym Klientem i z zaciągniętych zobowiązań wywiązuje się terminowo. W dotychczasowej współpracy z Bankami prowadzącymi rachunki kredytowe i podstawowe nie wystąpiły zajęcia komornicze ani administracyjne. Zamawiający nie posiada zobowiązań pozabilansowych, zobowiązań wobec podmiotów powiązanych, zaległości wobec Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmawiający nie udzielił gwarancji i poręczeń oraz nie korzysta z wykupu wierzytelności. Zamawiający nie był emitentem papierów wierzycielskich. Zamawiający nie korzysta z leasingu, factoringu, forfaitingu. Zamawiający nie posiada innych zobowiązań jak te wymienione w sprawozdaniu RB-Z, nie posiadamy zaległych zobowiązań wobec banków. U zamawiającego nie był prowadzony program postępowania naprawczego i nie przystępuje się on do jego realizacji w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych. Wykonawca wybrany do realizacji zamówienia zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu projektu umowy wyznaczonym przez Zamawiającego terminie. Po akceptacji projektu umowy przez Zamawiającego umowa zostanie zawarta w terminie ustalonym przez Zamawiającego. Spłata kredytu nastąpi w czterdziestu ratach w następujących terminach i wysokościach: 1. 31.03.2026 – 100.000,00 zł; 2. 31.12.2026 – 120.000,00 zł; 3. 31.03.2027 – 150.000,00 zł; 4. 31.12.2027 – 100.000,00 zł; 5. 31.03.2028 – 100.000,00 zł; 6. 30.06.2028 – 100.000,00 zł; 7. 31.12.2028 – 100.000,00 zł; 8. 30.06.2029 – 50.000,00 zł; 9. 31.12.2029 – 100.000,00 zł; 10. 31.03.2030 – 100.000,00 zł; 11. 30.06.2030 – 100.000,00 zł; 12. 31.12.2030 – 50.000,00 zł; 13. 31.03.2031 – 200.000,00 zł; 14. 30.06.2031 – 50.000,00 zł; 15. 31.12.2031 – 50.000,00 zł; 16. 31.03.2032 – 160.000,00 zł; 17. 30.09.2032 – 100.000,00 zł; 18. 31.12.2032 - 200.000,00 zł; 19. 31.03.2033 – 400.000,00 zł; 20. 30.09.2033 – 150.000,00 zł; 21. 31.12.2033 – 100.000,00 zł; 22. 31.03.2034 – 100.000,00 zł; 23. 30.06.2034 – 400.000,00 zł; 24. 31.12.2034 – 100.000,00 zł; 25. 31.03.2035 – 100.000,00 zł; 26. 30.06.2035 – 300.000,00 zł; 27. 31.03.2036 – 100.000,00 zł; 28. 31.12.2036 – 400.000,00 zł; 29. 31.03.2037 – 100.000,00 zł; 30. 30.06.2037 – 200.000,00 zł; 31. 31.12.2037 – 200.000,00 zł; 32. 31.03.2038 – 100.000,00 zł; 33. 30.06.2038 – 100.000,00 zł; 34. 31.12.2038 – 200.000,00 zł; 35. 31.03.2039 – 100.000,00 zł; 36. 30.06.2039 – 100.000,00 zł; 37. 31.12.2039 – 200.000,00 zł; 38. 31.03.2040 – 100.000,00 zł; 39. 30.06.2040 – 150.000,00 zł; 40. 31.12.2040 - 150.000,00 zł; UWAGA !!! Dla celów oceny ofert przyjmuje się, że WIBOR 3M wynosi 4,88%.
Vorherige Bekanntmachung: 550812-2025
Interne Kennung: BID.271.5.2025.GM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.) zwanej dalej "ustawą Pzp” oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej "SWZ". W zakresie nieuregulowanym poniżej stosuje się przepisy ustawy Pzp. 2. Postępowanie dotyczy usługi o wartości równej lub przekraczającej progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych. 3. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp. 4. Zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem Platformy Zamówień Publicznych ZETO PZP w formie elektronicznej. 6. Przetarg nieograniczony to tryb udzielenia zamówienia, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy. 7.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001