See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Mrągowo od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.
Beschreibung: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia pn.: „Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Mrągowo od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w okresie 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.”, polegające na świadczeniu usług odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie Gminy Mrągowo w sposób zgodny z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733), przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mrągowo, a także innymi przepisami prawa ustawowego i miejscowego . 1.2. Przekazywanie zmieszanych odpadów komunalnych do Stacji Przeładunkowej w miejscowości Polska Wieś, gm. Mrągowo, wchodzącej w skład Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. 1.3. Przekazywanie odebranych od właścicieli nieruchomości, selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku i unieszkodliwienia odpadów w celu ich zagospodarowania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, określoną w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.), do instalacji określonych w ofercie Wykonawcy. 2.Zakres zamówienia obejmuje: 2.1. odbiór i transport odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, 2.2. odbiór i transport odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, 2.3. odbiór i transport odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie Gminy Mrągowo, 2.4. odbiór i transport odpadów zgromadzonych podczas odbywania się imprez sportowych, kulturalnych, rozrywkowych i innych, 2.5. odbiór i transport odpadów zgromadzonych w kontenerach na cmentarzach, plażach wiejskich i innych miejscach publicznych itp., w miejscach i w liczbie wskazanej przez Zamawiającego w załączniku nr 1 do SWZ , 2.6. odbiór i transport z miejsc nie przeznaczonych do ich składowania i magazynowania (nielegalne składowiska odpadów, dzikie wysypiska, odpady powstałe w wyniku zdarzeń losowych), 2.7. opróżnienie pojemników służących do gromadzenia zużytych baterii, ustawionych we wskazanych obiektach użyteczności publicznej i oświatowej, 2.8. osiągnięcie poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych w wysokości określonej w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( t.j. Dz.U. z 2025 r., poz. 733) oraz innych przepisach wykonawczych. 2.9. dostarczanie worków do selektywnej zbiórki odpadów na frakcje: papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale, odpady zielone, popioły paleniskowe 2.10.zapewnienie dostatecznej ilości specjalistycznych środków technicznych, gwarantujących terminowe i jakościowe wykonanie przedmiotu zamówienia. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawca powinien dokładnie zapoznać się z niniejszą SWZ i złożyć ofertę zgodnie z jej wymaganiami.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001