2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup środowiska do sztucznej inteligencji (AI)
Beschreibung: 1. Nazwa zamówienia: Zakup środowiska do sztucznej inteligencji (AI). 2. Przedmiot zamówienia podzielony jest na dwie części, które zostały opisane w Rozdz. 4 Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: "SWZ"). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji zamówienia określone są w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących Załącznik Nr 5 do SWZ, zwanych dalej „PPU”, dla każdej z dwóch części zamówienia: 3.1. Załącznik Nr 5A do SWZ – PPU Część I – Zakup serwerów do sztucznej inteligencji (AI); 3.2. Załącznik Nr 5B do SWZ – PPU Część II – Platforma zarządzająca do sztucznej inteligencji (AI).
Vorherige Bekanntmachung: 16309-2025
Interne Kennung: SEZ/DKRZ-WPI1-IW-241-0341/DIT/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) (dalej „ustawa”), Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zostało opublikowane wstępne ogłoszenie informacyjne, o którym mowa w art. 89 ustawy, o ile zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszonego na stronie internetowej Zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Mając powyższą regulację na względzie, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy, ponieważ na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, przekazał wstępne ogłoszenia informacyjne dotyczące przedmiotu zamówienia, tj. wstępne ogłoszenie informacyjne Nr 7/2025 16309-2025, które zostało przekazane do publikacji dnia 09.01.2025 r.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48625000 Betriebssysteme für offene Systeme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48822000 Computerserver
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Zakup serwerów do sztucznej inteligencji (AI)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach Części I jest*: 1.1. zakup i dostawa do Lokalizacji Zamawiającego Urządzeń wraz z zainstalowanym w nich oprogramowaniem systemowym oraz niezbędnymi licencjami na korzystanie z oprogramowania systemowego w ilości niezbędnej do wdrożenia Urządzeń; 1.2. zapewnienie świadczenia Asysty technicznej producenta; 1.3. udzielenie przez Wykonawcę dla Zamawiającego gwarancji jakości na dostarczone Urządzenia wraz z zainstalowanym na nich oprogramowaniem systemowym. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części I przedstawiono w „Wymaganiach Zamawiającego”, stanowiących Załącznik Nr 1 do PPU (Załącznik Nr 5A do SWZ – PPU Część I – Zakup serwerów do sztucznej inteligencji (AI)). *Definicja wyrazów użytych w SWZ znajduje się w PPU dla Części I, stanowiących Załącznik Nr 5A do SWZ.
Interne Kennung: SEZ/DKRZ-WPI1-IW-241-0341/DIT/25 - Część I
Haupteinstufung (cpv): 48822000 Computerserver
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48625000 Betriebssysteme für offene Systeme
Los: LOT-0002
Titel: Część II – Platforma zarządzająca do sztucznej inteligencji (AI)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach Części II jest*: 1.1. wykonanie przez Wykonawcę Projektu Technicznego wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do Projektu Technicznego oraz praw zależnych; 1.2. zakup i dostarczenie do Lokalizacji Zamawiającego Oprogramowania oraz szczegółowych warunków Subskrypcji licencji Oprogramowania, a także udzielenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego Subskrypcji licencji Oprogramowania na korzystanie z Oprogramowania przez okres 36 miesięcy wraz z dostarczeniem dokumentów wystawionych przez Producenta Oprogramowania potwierdzających udzielenie Subskrypcji licencji Oprogramowania; 1.3. zapewnienie przez Wykonawcę Aktywacji Subskrypcji licencji Oprogramowania dokonanej przez Producenta, w systemach obsługi serwisowej Producenta; 1.4. wykonanie przez Wykonawcę Usług instalacyjno-wdrożeniowych; 1.5. przeprowadzenie przez Wykonawcę warsztatów powdrożeniowych dla maksymalnie 6 pracowników Zamawiającego, a także przeniesienie własności nośników, na których utrwalono materiały szkoleniowe oraz udzielenie niezbędnych licencji do utworów zawartych w materiałach szkoleniowych; 1.6. wykonanie przez Wykonawcę Dokumentacji Powykonawczej wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do Dokumentacji Powykonawczej oraz praw zależnych; 1.7. świadczenie Usług Serwisowych Wykonawcy; 1.8. świadczenie Usług konsultacyjnych; 1.9. udzielenie przez Wykonawcę dla Zamawiającego 36-miesięcznej gwarancji na wykonane Usługi instalacyjno-wdrożeniowe, w tym na dostarczone Oprogramowanie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części II przedstawiono w „Szczegółowym Opisie Przedmiotu Umowy”, stanowiącym Załącznik Nr 1 do PPU (Załącznik Nr 5B do SWZ – PPU Część II – Platforma zarządzająca do sztucznej inteligencji (AI)). *Definicja wyrazów użytych w SWZ znajduje się w PPU dla Części II, stanowiących Załącznik Nr 5B do SWZ.
Interne Kennung: SEZ/DKRZ-WPI1-IW-241-0341/DIT/25 - Część II