See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w roku 2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art.6 ust. 1 pkt. I ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, szkółkarstwa i nasiennictwa, utrzymania dróg leśnych oraz gospodarki rolno-łąkowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacja Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: S.270.9.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211300 Rodung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Korczew w 2026 roku Pakiet nr I
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2026 roku , Leśnictwa Korczew. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: S.270.9.2025 -Pakiet I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja"). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z SI 1 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 i 13 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Kisielew w 2026 roku Pakiet nr II
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2026 roku , Leśnictwa Kisielew. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: S.270.9.2025 -PakietII
Los: LOT-0003
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Huszlew w 2026 roku Pakiet nr III
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2026 roku , Leśnictwa Huszlew. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: S.270.9.2025 -PakietIII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211300 Rodung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Los: LOT-0004
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Mierzwice w 2026 roku Pakiet nr IV
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2026 roku , Leśnictwa Mierzwice. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: S.270.9.2025 -PakietIV
Los: LOT-0005
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Zabuże w 2026 roku Pakiet nr V.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych oraz gospodarki rolno-łąkowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2026 roku , Leśnictwa Zabuże. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych oraz gospodarki rolno-łąkowej wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: S.270.9.2025 -PakietV
Los: LOT-0006
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Dubicze w 2026 roku Pakiet nr VI.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych oraz gospodarki rolno-łąkowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2026 roku , Leśnictwa Dubicze. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych oraz gospodarki rolno-łąkowej wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: S.270.9.2025 -PakietVI
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211300 Rodung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
Los: LOT-0007
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Górki w 2026 roku Pakiet nr VII.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych oraz gospodarki rolno-łąkowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2026 roku , Leśnictwa Górki. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych oraz gospodarki rolno-łąkowej wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: S.270.9.2025 -Pakiet VII
Los: LOT-0008
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Trojan w 2026 roku Pakiet nr VIII.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2026 roku , Leśnictwa Trojan. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: S.270.9.2025 -PakietVIII
Los: LOT-0009
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie gospodarstwa selekcyjno-nasienno-szkółkarskiego w 2026 roku Pakiet nr IX.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt i ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu selekcji, nasiennictwa oraz prac szkółkarskich do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarnaki w 2026 roku , gospodarstwa selekcyjno-nasienno-szkółkarskiego . Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu selekcji, nasiennictwa oraz prac na szkółce leśnej, wynikające z załącznika nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: S.270.9.2025 -PakietIX
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen