See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ŚWIADCZENIE USŁUGI OCHRONY OSÓB I MIENIA W KOMPLEKSACH WOJSKOWYCH MIESZCZĄCYCH SIĘ PRZY UL. SZUBIŃSKIEJ 2, UL. SZUBIŃSKIEJ 32, UL. SZUBIŃSKIEJ 105 ORAZ UL. B. POTOCKIEGO 14 W BYDGOSZCZY REALIZOWANEJ W FORMIE BEZPOŚREDNIEJ OCHRONY FIZYCZNEJ PRZEZ SPECJALISTYCZNE UZBROJONE FORMACJE OCHRONNE (SUFO).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi ochrony osób i mienia w kompleksach wojskowych mieszczących się przy ul. Szubińskiej 2, ul. Szubińskiej 32, ul. Szubińskiej 105 oraz ul. Bronisława Potockiego 14 w Bydgoszczy realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) przez Wykonawcę posiadającego koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia, zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz.U z 2021 r. poz.1995 z późn.zm.). Przedmiotowe usługi realizowane będą w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. w kompleksach wojskowych: a) przy ul. Szubińskiej 2 w Bydgoszczy, b) przy ul. Szubińskiej 32 w Bydgoszczy, c) przy ul. Szubińskiej 105 w Bydgoszczy, d) przy ul. Bronisława Potockiego 14 w Bydgoszczy, w zakresie i na zasadach szczegółowo określonych w SWZ oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności na podstawie: − ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2021 r., poz.1995 z późn. zm.); − ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2024 r., poz. 632 t.j.); − rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 czerwca 1999 r. w sprawie ochrony przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne terenów i jednostek organizacyjnych resortu Obrony Narodowej wraz z innymi aktami wykonawczymi obowiązującymi w tym zakresie (Dz. U. z 1999 poz. 647); − decyzji Nr 345/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 27 sierpnia 2015 r. w sprawie sprawowania nadzoru nad ochroną informacji niejawnych w resorcie obrony narodowej (D. Urz. z 2015 r. poz. nr 252) i innymi aktami wykonawczymi obowiązującymi w tym zakresie; − decyzji nr 107/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 18 sierpnia 2021 r. w sprawie organizowania współpracy międzynarodowej w resorcie obrony narodowej (Dz. U. z 2021 r., poz. 176); − „Instrukcji o ochronie obiektów wojskowych” syg. Szt. Gen. 1686/2017. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ oraz pozostałe dokumenty zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres, maksymalną wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji Zamawiający wskazał w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówienia o którym mowa w art. 415 ust. 2 pkt 6, polegającego na udzielenia zamówienia uzupełniającego w zakresie realizacji usługi ochrony osób i mienia w kompleksach wojskowych mieszczących się przy ul. Szubińskiej 2, ul. Szubińskiej 32, ul. Szubińskiej 105 oraz ul. Bronisława Potockiego 14 w Bydgoszczy realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO). Wartość zamówienia uzupełniającego nie przekroczy 50% wartości zamówienia podstawowego.
Vorherige Bekanntmachung: 579751-2024
Interne Kennung: 1/PO/OiB/2024
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi ochrony osób i mienia w kompleksach wojskowych mieszczących się przy ul. Szubińskiej 2, ul. Szubińskiej 32, ul. Szubińskiej 105 oraz ul. Bronisława Potockiego 14 w Bydgoszczy realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) przez Wykonawcę posiadającego koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia, zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz.U z 2021 r. poz.1995 z późn.zm.). Przedmiotowe usługi realizowane będą w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. w kompleksach wojskowych: a) przy ul. Szubińskiej 2 w Bydgoszczy, b) przy ul. Szubińskiej 32 w Bydgoszczy, c) przy ul. Szubińskiej 105 w Bydgoszczy, d) przy ul. Bronisława Potockiego 14 w Bydgoszczy, w zakresie i na zasadach szczegółowo określonych w SWZ oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności na podstawie: − ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2021 r., poz.1995 z późn. zm.); − ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2024 r., poz. 632 t.j.); − rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 czerwca 1999 r. w sprawie ochrony przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne terenów i jednostek organizacyjnych resortu Obrony Narodowej wraz z innymi aktami wykonawczymi obowiązującymi w tym zakresie (Dz. U. z 1999 poz. 647); − decyzji Nr 345/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 27 sierpnia 2015 r. w sprawie sprawowania nadzoru nad ochroną informacji niejawnych w resorcie obrony narodowej (D. Urz. z 2015 r. poz. nr 252) i innymi aktami wykonawczymi obowiązującymi w tym zakresie; − decyzji nr 107/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 18 sierpnia 2021 r. w sprawie organizowania współpracy międzynarodowej w resorcie obrony narodowej (Dz. U. z 2021 r., poz. 176); − „Instrukcji o ochronie obiektów wojskowych” syg. Szt. Gen. 1686/2017. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ oraz pozostałe dokumenty zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres, maksymalną wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji Zamawiający wskazał w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres, maksymalną wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji Zamawiający wskazał w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Prawo opcji realizowane będzie na następujących zasadach: 1) prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe; 2) ceny jednostkowe świadczonych usług (rozliczane w systemie roboczogodziny) w ramach prawa opcji będą tożsame z kwotami wskazanymi w formularzu oferty w tabeli dla prawa opcji. 3) Zamawiający zastrzega sobie, iż część zamówienia, określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Wykonanie opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak wykonania zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.