2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa sukcesywnego odbioru, transportu oraz zagospodarowania odebranych przez Wykonawcę od Zamawiającego odpadów pod kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie - na warunkach opisanych w umowie, która zostanie zawarta pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, SWZ oraz w ofercie Wykonawcy – sukcesywny odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów, odebranych przez Wykonawcę od Zamawiającego, sklasyfikowanych pod kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, w ilościach określonych poniżej. Odpady mogą zostać poddane wyłącznie procesom odzysku R1 i/lub R12, zgodnie z określeniem oznaczenia tych procesów w Ustawie o odpadach z dnia 14.12.2012r. (t. j. Dz. U. 2023.1587 z późn. zm)/załączniku IA do Rozporządzenia (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 14.06.2006r. w sprawie przemieszczania odpadów (Dz. U. UE. L 190/1 z późn. zm.), przy czym przez „poddanie procesowi odzysku” rozumie się rozpoczęcie i zakończenie tego procesu. Odpady stanowią frakcję odpadów balastowych o wartości energetycznej z procesu przetwarzania odpadów wielkogabarytowych w ilości 2500 Mg (+/-) 10 Mg (różnice ilościowe mogą wynikać z warunków magazynowych oraz z zastosowanych rozwiązań technicznych i technologicznych systemu wagowego), jednak nie mniej niż 350 Mg (minimum świadczenia) Odpady występują w formie niezbelowanej (luzem). 1. Wykonawca musi podać w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ) proces odzysku, któremu zostaną poddane odpady. 2. Odbiór Odpadów: a) Przekazanie i odbiór Odpadów następować będzie wyłącznie na podstawie i zgodnie z pisemnymi [forma pod rygorem nieważności] zamówieniami jednostkowymi Zamawiającego kierowanymi do Wykonawcy i doręczanymi mu pocztą elektroniczną, określającymi ilość Odpadów oraz termin, w którym Zamawiający oczekuje ich odbioru. b) Zamawiający będzie składał zamówienia jednostkowe, gdy zgromadzona przez niego ilość Odpadów, która ma być odebrana w jednym dniu będzie wynosiła minimum 12 Mg, c) Wykonawca będzie odbierał Odpady przy zachowaniu następujących wymagań infrastruktury technicznej w zakładzie Zamawiającego: • waga brutto pojedynczego pojazdu wjeżdżającego (pusty pojazd do załadunku) na teren zakładu Zamawiającego nie może przekraczać 18 ton • odległości pomiędzy skrajnymi osiami pojedynczego pojazdu nie mogą przekraczać długości 16 metrów, a długość pojazdu nie przekroczy 18 m • załadunek odpadów przekazywanych luzem odbywa się „od góry” • załadunek odpadów przekazywanych w kostkach odbywa się sztaplarką „od tyłu” - podłoga ruchoma lub bokiem - zwykła naczepa. 1) Po zważeniu pojazdu załadowanego Odpadami, Zamawiający wystawiać będzie dokument wydania z magazynu. 2) Zamawiający sporządzać będzie Kartę Przekazania Odpadów [KPO] dla każdej partii Odpadów odbieranej z prowadzonego przez niego zakładu przez transport Wykonawcy. Karty te będą wystawiane zgodnie z Ustawą o odpadach. Wykonawca odpowiedzialny będzie za potwierdzanie przez Prowadzącego Instalację, w której prowadzony będzie proces odzysku, masy i rodzaju Odpadów określonej w każdej Karcie Przekazania Odpadów wystawionej przez Zamawiającego, zgodnie z Ustawą o odpadach. 3) Jeżeli przemieszczenie Odpadów będzie miało charakter międzynarodowy sporządzane będą dokumenty określone w Rozporządzeniu (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 14 czerwca 2006r. w sprawie przemieszczania odpadów (Dz. U. UE. L 190/1 z późn. zm.). Dokumenty będą sporządzane zgodnie z wymaganiami w/w Rozporządzenia.
Interne Kennung: 5/1/2026/gabaryty
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Spółka „Czysta Błękitna Kraina” Sp. z o. o. planuje ogłoszenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na usługę sukcesywnego przekazania odpadów sklasyfikowanych pod kodem 19 12 12, stanowiących frakcję odpadów balastowych o wartości energetycznej z procesu przetwarzania odpadów wielkogabarytowych w trybie przyspieszonym. Zastosowanie takiej formy uzasadnia się koniecznością zachowania prawidłowego funkcjonowania zakładu. Mając na uwadze obowiązujące przepisy prawne dotyczące magazynowania odpadów, przepisy przeciwpożarowe oraz względy sanitarno-epidemiologiczne istotne jest, aby w/w frakcja odpadów była przekazywana do dalszego przetworzenia firmom zewnętrznym na bieżąco, w sposób ciągły. Na taką konieczność wpływają także uwarunkowania techniczno-organizacyjne w zakładzie Zamawiającego, tj. ograniczone zaplecze magazynowe oraz ujemne oddziaływanie czynników atmosferycznych na przechowywane odpady.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie - na warunkach opisanych w umowie, która zostanie zawarta pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, SWZ oraz w ofercie Wykonawcy – sukcesywny odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów, odebranych przez Wykonawcę od Zamawiającego, sklasyfikowanych pod kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, w ilościach określonych poniżej. Odpady mogą zostać poddane wyłącznie procesom odzysku R1 i/lub R12, zgodnie z określeniem oznaczenia tych procesów w Ustawie o odpadach z dnia 14.12.2012r. (t. j. Dz. U. 2023.1587 z późn. zm)/załączniku IA do Rozporządzenia (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 14.06.2006r. w sprawie przemieszczania odpadów (Dz. U. UE. L 190/1 z późn. zm.), przy czym przez „poddanie procesowi odzysku” rozumie się rozpoczęcie i zakończenie tego procesu. Odpady stanowią frakcję odpadów balastowych o wartości energetycznej z procesu przetwarzania odpadów wielkogabarytowych w ilości 2500 Mg (+/-) 10 Mg (różnice ilościowe mogą wynikać z warunków magazynowych oraz z zastosowanych rozwiązań technicznych i technologicznych systemu wagowego), jednak nie mniej niż 350 Mg (minimum świadczenia) Odpady występują w formie niezbelowanej (luzem). 1. Wykonawca musi podać w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ) proces odzysku, któremu zostaną poddane odpady. 2. Odbiór Odpadów: a) Przekazanie i odbiór Odpadów następować będzie wyłącznie na podstawie i zgodnie z pisemnymi [forma pod rygorem nieważności] zamówieniami jednostkowymi Zamawiającego kierowanymi do Wykonawcy i doręczanymi mu pocztą elektroniczną, określającymi ilość Odpadów oraz termin, w którym Zamawiający oczekuje ich odbioru. b) Zamawiający będzie składał zamówienia jednostkowe, gdy zgromadzona przez niego ilość Odpadów, która ma być odebrana w jednym dniu będzie wynosiła minimum 12 Mg, c) Wykonawca będzie odbierał Odpady przy zachowaniu następujących wymagań infrastruktury technicznej w zakładzie Zamawiającego: • waga brutto pojedynczego pojazdu wjeżdżającego (pusty pojazd do załadunku) na teren zakładu Zamawiającego nie może przekraczać 18 ton • odległości pomiędzy skrajnymi osiami pojedynczego pojazdu nie mogą przekraczać długości 16 metrów, a długość pojazdu nie przekroczy 18 m • załadunek odpadów przekazywanych luzem odbywa się „od góry” • załadunek odpadów przekazywanych w kostkach odbywa się sztaplarką „od tyłu” - podłoga ruchoma lub bokiem - zwykła naczepa. 1) Po zważeniu pojazdu załadowanego Odpadami, Zamawiający wystawiać będzie dokument wydania z magazynu. 2) Zamawiający sporządzać będzie Kartę Przekazania Odpadów [KPO] dla każdej partii Odpadów odbieranej z prowadzonego przez niego zakładu przez transport Wykonawcy. Karty te będą wystawiane zgodnie z Ustawą o odpadach. Wykonawca odpowiedzialny będzie za potwierdzanie przez Prowadzącego Instalację, w której prowadzony będzie proces odzysku, masy i rodzaju Odpadów określonej w każdej Karcie Przekazania Odpadów wystawionej przez Zamawiającego, zgodnie z Ustawą o odpadach. 3) Jeżeli przemieszczenie Odpadów będzie miało charakter międzynarodowy sporządzane będą dokumenty określone w Rozporządzeniu (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 14 czerwca 2006r. w sprawie przemieszczania odpadów (Dz. U. UE. L 190/1 z późn. zm.). Dokumenty będą sporządzane zgodnie z wymaganiami w/w Rozporządzenia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór pre-RDF(gabaryty) 2510 Mg
Menge: 2 510 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. W związku ze zmienną dynamiką przetwarzania odpadów w okresie trwania umowy, w przypadku zwiększenia wytwarzania strumienia Odpadów, Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 2. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości Odpadów przekazanych Wykonawcy w celu dokonania ich odzysku do 20% ilości wskazanej w zamówieniu podstawowym, tj. do wysokości 500 Mg. 3. W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego zawiadomienia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający przekaże Wykonawcy ww. zawiadomienie w terminie co najmniej 14 dni roboczych przed planowanym rozpoczęciem realizowania odbioru Odpadów ujętych w prawie opcji. 4. Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe. Cena jednostkowa podczas realizacji prawa opcji będzie taka sama jak przy realizacji zamówienia podstawowego. Realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji nie powoduje zmiany umowy i nie wymaga zawarcia aneksu. 5. Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać w części. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 6. Dla ustalenia ostatecznej wartości opcji zamawiający weźmie pod uwagę ceny jednostkowe wskazane w ofercie.