2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego, w wysokości 5.390.000 zł
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 5.390.000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w wysokości 273.000,00 zł oraz sfinansowanie planowanego deficytu w wysokości 5.117.000,00 zł. 2. Zaciągnięcie kredytu przez Gminę Wodzisław następuje na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2023r. poz. 1270). 3. Kredyt zostanie zaciągnięty na okres 108 miesięcy od daty podpisania umowy kredytowej. 4. Spłaty rat kredytu dokonywane będą w terminach kwartalnych poczynając od 31.03.2024r. do 30.11.2032r. Odsetki od kredytu podlegają spłacie w okresach miesięcznych do ostatniego dnia każdego miesiąca za bieżący miesiąc obrachunkowy, począwszy od 31.12.2023r. W przypadku, gdy spłata ostatniej raty kredytu przypada w ciągu okresu obrachunkowego odsetek, odsetki za okres od dnia ostatniego naliczenia do dnia ostatecznej spłaty kredytu pobierane są łącznie ze spłatą wykorzystanego kredytu w terminie do 30.11.2032r. 5. Kredyt należy postawić do dyspozycji zamawiającego w ciągu 3 dni roboczych od dnia zawarcia umowy. 6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość realizacji kredytu w niepełnej wysokości. Minimalna wielkość kredytu, który zostanie zaciągnięty wynosi 3.000.000,00 zł. 7. Prawne zabezpieczenie spłaty oraz związanych z kredytem należności Banku stanowi weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową z kontrasygnatą skarbnika gminy na wekslu i na deklaracji.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Pełny opis procedury przetargowej znajduje się w SWZ załączonym na stronie prowadzonego postępowania
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 5.390.000 zł
Interne Kennung: ZP.271.1.21.2023