See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rymanów w roku 2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rymanów w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (SWZ i załączniki). Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026 r. – 31.12.2026 r. Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) stanowi dokumenty zamówienia. Wykaz oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych składanych przez Wykonawców w celu wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zawarty będzie w SWZ. Złożenie oferty oraz komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu Platformy Zakupowej https://platformazakupowa.pl/transakcja/1194656.
Interne Kennung: NK.270.8.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Podstawa prawna art. 138 ust. 4 Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 - leśnictwo Bieszczady
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Bieszczady.
Interne Kennung: Pakiet 1 - leśnictwo Bieszczady
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77210000 Holzgewinnung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 - leśnictwo Bukowica
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Bukowica.
Interne Kennung: Pakiet 2 - leśnictwo Bukowica
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 - leśnictwo Darów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Darów.
Interne Kennung: Pakiet 3 - leśnictwo Darów
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 - leśnictwo Lipowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Lipowiec.
Interne Kennung: Pakiet 4 - leśnictwo Lipowiec
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5 - leśnictwo Moszczaniec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Moszczaniec.
Interne Kennung: Pakiet 5 - leśnictwo Moszczaniec
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6 - leśnictwo Rudawka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Rudawka.
Interne Kennung: Pakiet 6 - leśnictwo Rudawka
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7 - leśnictwo Szachty
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Szachty.
Interne Kennung: Pakiet 7 - leśnictwo Szachty
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8 - leśnictwo Szklary
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Szklary.
Interne Kennung: Pakiet 8 - leśnictwo Szklary
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9 - leśnictwo Wisłok
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Wisłok.
Interne Kennung: Pakiet 9 - leśnictwo Wisłok
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10 - leśnictwo Wola Niżna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Wola Niżna.
Interne Kennung: Pakiet 10 - leśnictwo Wola Niżna
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 11 - leśnictwo Klimkówka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Klimkówka.
Interne Kennung: Pakiet 11 - leśnictwo Klimkówka
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 12 - leśnictwo Pastwiska
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Pastwiska.
Interne Kennung: Pakiet 12 - leśnictwo Pastwiska
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 13 - leśnictwo Posada Zarszyńska
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Posada Zarszyńska.
Interne Kennung: Pakiet 13 - leśnictwo Posada Zarszyńska
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet 14 - leśnictwo Puławy 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Puławy.
Interne Kennung: Pakiet 14 - leśnictwo Puławy 1
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet 15 - leśnictwo Puławy 2
Interne Kennung: Pakiet 15 - leśnictwo Puławy 2
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet 16 - leśnictwo Rymanów Zdrój
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Rymanów Zdrój.
Interne Kennung: Pakiet 16 - leśnictwo Rymanów Zdrój
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet 17 - leśnictwo Wola Sękowa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Wola Sękowa.
Interne Kennung: Pakiet 17 - leśnictwo Wola Sękowa