688105-2023 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – ,,Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta Dęblin, organizacja, wyposażenie oraz prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z PSZOK"
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ,,Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta Dęblin, organizacja, wyposażenie oraz prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z PSZOK"
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi pn.: ,,Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta Dęblin, organizacja, wyposażenie oraz prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z PSZOK.", w tym w szczególności: 1) Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych w granicach administracyjnych Miasta Dęblin, a także odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej zwany PSZOK) zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1469 ze zmianami), ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.), przepisami wykonawczymi do tych ustaw zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Lubelskiego oraz aktualnymi uchwałami Rady Miasta Dęblin w sprawie „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Dęblin" i „Szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi". 2) Wyposażanie nieruchomości zamieszkałych: a) w zabudowie jednorodzinnej w worki: - zielone z napisem „SZKŁO”, z przeznaczeniem na odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła; - niebieskie z napisem „PAPIER”, z przeznaczeniem na papier, w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury; - żółte z napisem „METALE I TWORZYWA SZTUCZNE”, z przeznaczeniem na odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe; b) w zabudowie wielorodzinnej w pojemniki: - koloru niebieskiego z napisem „PAPIER” na frakcję odpadów w skład której wchodzą odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury; - koloru zielonego z napisem „SZKŁO” na frakcję odpadów w skład której wchodzą odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła; - koloru żółtego z napisem „METALE I TWORZYWA SZTUCZNE” na frakcje odpadów w skład których wchodzą odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe; - koloru brązowego z napisem „BIO” na bioodpady. 3) Organizację oraz prowadzenie PSZOK przez minimum trzy dni w tygodniu, tj. każdy wtorek, czwartek i sobotę, w godz. od 12:00 do 18:00 na terenie Miasta Dęblin (Wykonawca musi posiadać tytuł prawny do nieruchomości na której zamierza prowadzić PSZOK). 4) Wyposażenie PSZOK w odpowiednią ilość pojemników do odbioru poszczególnych rodzajów odpadów określonych w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym dalej OPZ, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ, w takiej ilości, aby zapewnić ich właściwe funkcjonowanie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zasady określające jego realizację zostały określone w OPZ.
Interne Kennung: RMI.271.9.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Na ofertę składają się następujące dokumenty i załączniki: 1) Wypełniony i podpisany formularz ofertowy z wykorzystaniem wzoru – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania tj. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, chyba że zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych a wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów w odniesieniu do wykonawcy, wykonawcy wspólnie ubiegającego się o zamówienie, jak również w odniesieniu do podmiotów udostępniających zasoby; w przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności ww. dokumentów pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, zamawiający może żądać od wykonawcy przedstawienia tłumaczenia na język polski pobranych samodzielnie przez zamawiającego dokumentów. 3) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy i podmiotu udostępniającego zasoby chyba, że umocowanie do reprezentacji wynika z dokumentów, o których mowa w pkt. 11.2. ppkt 2) SWZ. 4) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. 5) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia o którym mowa w pkt 7.1. ppkt 2 SWZ – załącznik nr 3 do SWZ. 6) Oświadczenie wykonawcy dotyczące przepisów sankcyjnych – załącznik nr 4 do SWZ. 7) W przypadku, o którym mowa w pkt. 5.2. i 5.3. SWZ, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy (art. 117 ust. 4 ustawy Pzp) – załącznik nr 5 do SWZ. 8) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby w przypadku, gdy wykonawca polega na zdolnościach innych podmiotów zgodnie z art. 118 ustawy Pzp - załącznik nr 10 do SWZ, . 9) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby na formularzu JEDZ, zgodnie z pkt 7.1. pkt 6) SWZ. 10) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przepisów sankcyjnych – załącznik nr 4A do SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta Dęblin, organizacja, wyposażenie oraz prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z PSZOK