2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektów zamawiających uczestniczących w grupie zakupowej Gminy Jaworzno w okresie od 1.01.2026r. do 31.12.2027r.
Beschreibung: Dostawa energii elektrycznej do obiektów zamawiających uczestniczących w grupie zakupowej Gminy Jaworzno w okresie od 1.01.2026r. do 31.12.2027r.
Vorherige Bekanntmachung: 375454-2025
Interne Kennung: ZPU.271.1.12.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 Pzp oraz art.7 ust.1 ustawy z 13.4.2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31.7.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE)2022/576 z 8.4.2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującą sytuację na Ukrainie Zamawiający nie przewiduje wykluczenia wykonawcy na podstawie art. 109 Pzp. 2. Zamawiający nie wymaga złożenia wraz ofertą Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) oraz dodatkowego oświadczenia wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia. Zamawiający będzie żądał złożenia powyższych dokumentów wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 3. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zamawiający wezwie do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: art.108 ust.1 pkt 1 i 2 Pzp; art.108 ust.1 pkt 4 Pzp, dot. orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnegosporządzoną nie wcześniej niż 6 m-cy przed jej złożeniem; b) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art.108 ust.1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U.z 2020 poz.1076 i 1086), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; c) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art.125 ust.1 Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art.108 ust.1 pkt 3 Pzp, art.108 ust.1 pkt 4 Pzp dot.orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, art.108 ust. 1 pkt 5 Pzp dot.zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, art.108 ust.1 pkt 6 Pzp. 4/ Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: informacji z KRK, o której mowa w pkt 3 lit.a) składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie art.108 ust.1 pkt 1, 2 i 4 Pzp. 5/ Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt.4, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art.108 ust.1 pkt 1, 2 i 4 Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy. 6/ Dokumenty, o którym mowa w pkt.4-5 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 m-cy przed ich złożeniem.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1/Dostawa energii elektrycznej do obiektów zamawiających uczestniczących w grupie zakupowej Gminy Jaworzno w okresie od 1.01.2026r. do 31.12.2027r. 2/ Dostawa energii elektrycznej odbywać się w rozumieniu ustawy ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2024, poz. 266) na potrzeby wspólnych Zamawiających o łącznym wolumenie 41 394,092 MWh, liczbie punktów poboru według załącznika nr 3 do SWZ w okresie dostaw , tj. od dnia 1.01.2026r. do dnia 31.12.2027r., z zastrzeżeniem, że do poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej, szczegółowo wyspecyfikowanych w załączniku nr 3 do SWZ, rozpoczęcie dostaw nastąpi w terminach tamże wskazanych, jednak nie wcześniej niż po skutecznym wypowiedzeniu dotychczas obowiązujących umów dostarczania energii oraz pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy. Wykonawca dokona wszelkich czynności i uzgodnień z OSD niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy i skutecznego rozpoczęcia sprzedaży energii elektrycznej w tym w szczególności: wypowiedzenia istniejących umów kompleksowych, zgłoszenia do OSD nowych umów sprzedaży energii elektrycznej. Czynności te Wykonawca wykona na podstawie stosownych pełnomocnictw udzielonych wraz z zawarciem umów sprzedaży energii elektrycznej. 3/ Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie dla potrzeb obiektów zakwalifikowanych do 3 grup (Kategorii do OPZ) według poniższej klasyfikacji : - energia elektryczna – oświetlenie uliczne 11 903,830 MWh - energia elektryczna – taryfa Bxx 13 587,000 MWh - energia elektryczna – pozostałe 15 903,262 MWh Zamawiający oświadcza, iż wielkość zużycia energii elektrycznej określona powyżej, stanowi przybliżoną wartość. Zużycie energii elektrycznej uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb wspólnych Zamawiających. 3/ Niezależnie od wielkości zużycia energii elektrycznej, wybrany Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa na realizację zamówienia, zobowiązany jest w każdym przypadku realizować dostawę energii elektrycznej, w cenach wynikających z wybranej oferty. Wykonawca nie może dochodzić od Zamawiających żadnych roszczeń finansowych (np. odszkodowania), jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający zakupią mniejszą lub większą ilość energii elektrycznej niż prognozowana ilość energii elektrycznej, w szczególności spowodowanej zwiększeniem lub zmniejszeniem ilości punktów poboru energii dla poszczególnych Zamawiających, zmianą grupy taryfowej. 4/Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia m.in. listę punktów poboru wraz z grupami taryfowymi, mocami umownymi i planowanymi ilościami zużycia energii elektrycznej zawiera załącznik nr 3 do SWZ. 5/ Zamawiający zawrze umowę odkupu energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach OZE należących do Zamawiającego na wzorze umownym zaproponowanym przez Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania takiej umowy. Za bilansowanie handlowe i koszty bilansowania handlowego energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach OZE, odpowiedzialny jest i pokrywa koszty Kupujący.