2. Verfahren
Verfahren
Titel: Netwerk als dienst
Beschreibung: De opdracht betreft “netwerk als dienst” (beheer LAN, WLAN en firewall). Recent is besloten dat Waterschapsbedrijf Limburg (WBL) en Waterschap Limburg (WL) gaan integreren naar één organisatie. Per 1 januari 2025 zal de integratie een feit zijn. WBL heeft een overeenkomst met Open Line voor het “netwerk als dienst” (beheer LAN, WLAN en firewall). De looptijd, inclusief alle opties, eindigt 28 februari 2025. WBL is voornemens de huidige overeenkomst met Open Line na 28 februari 2025 met 2 jaar te verlengen, waardoor de overeenkomst eindigt op 28 februari 2027. In 2026 zal een Europese aanbesteding volgen. De reden voor deze verlenging is tweeledig. Allereerst lopen we door de integratie organisatorisch tegen onze grenzen aan. De capaciteit van de benodigde specialisten wordt nu “opgeslokt” door de integratie. Hierdoor is er geen capaciteit om de aanbesteding voor te bereiden en uit te voeren en, in het geval er een andere leverancier zou winnen, is er ook geen capaciteit om de transitie naar een nieuwe leverancier (een migratie van de bestaande omgeving naar dat nieuwe systeem) te faciliteren. De inschatting is dat migratie naar een nieuw systeem minimaal 900 uren capaciteit vergt, welke capaciteit door de werkzaamheden in verband met de integratie van WBL in WL binnen de ICT afdeling niet voorhanden is. Deze capaciteit zou dan extern betrokken moeten worden, hetgeen extra kosten met zich meebrengt. Daarnaast zou die externe capaciteit voor WBL inwerktijd van deze externen met zich meebrengen, waarvoor evenmin capaciteit beschikbaar is. Voornoemde verlenging van de overeenkomst met KPN is derhalve noodzakelijk geworden. Daarnaast is verandering van opdrachtnemer niet mogelijk om economische c.q. technische redenen. Daarnaast leidt verandering van opdrachtnemer, gezien het niet voorhanden hebben van de noodzakelijke capaciteit, tot aanzienlijk ongemakc.q. aanzienlijke kostenstijgingen. Ten tweede kan pas na de integratie, dus na 1 januari 2025, geëvalueerd worden wat inhoudelijk de behoefte is en daarmee wat het programma van eisen in een aanbesteding zou moeten zijn. Denk hierbij bijvoorbeeld aan hoe om te gaan met thuis- en kantoorwerkplekken. WBL doet een beroep op artikel 2.163d Aanbestedingswet 2012. Om derde partijen echter de kans te geven hun vragen over en/of bezwaar tegen het voornemen de huidige overeenkomsten met Open Line te verlengen kenbaar te maken, is gekozen voor een aankondiging op basis van artikel 4.16 Aanbestedingswet 2012. Dit geeft belanghebbenden 20 dagen de tijd om vragen en/of bezwaar via de berichtenmodule van TenderNed in te dienen. De waarde van de opdracht gedurende de voorzetting van 2 jaar is geraamd op € 650.000,- (excl. BTW).
Interne Kennung: WBL-1492276785-2705
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72315000 Datennetzverwaltungs- und -unterstützungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: “netwerk als dienst” (beheer LAN, WLAN en firewall)
Beschreibung: Recent is besloten dat Waterschapsbedrijf Limburg (WBL) en Waterschap Limburg (WL) gaan integreren naar één organisatie. Per 1 januari 2025 zal de integratie een feit zijn. WBL heeft een overeenkomst met Open Line voor het “netwerk als dienst” (beheer LAN, WLAN en firewall). De looptijd, inclusief alle opties, eindigt 28 februari 2025. WBL is voornemens de huidige overeenkomst met Open Line na 28 februari 2025 met 2 jaar te verlengen, waardoor de overeenkomst eindigt op 28 februari 2027. In 2026 zal een Europese aanbesteding volgen. De reden voor deze verlenging is tweeledig. Allereerst lopen we door de integratie organisatorisch tegen onze grenzen aan. De capaciteit van de benodigde specialisten wordt nu “opgeslokt” door de integratie. Hierdoor is er geen capaciteit om de aanbesteding voor te bereiden en uit te voeren en, in het geval er een andere leverancier zou winnen, is er ook geen capaciteit om de transitie naar een nieuwe leverancier (een migratie van de bestaande omgeving naar dat nieuwe systeem) te faciliteren. De inschatting is dat migratie naar een nieuw systeem minimaal 900 uren capaciteit vergt, welke capaciteit door de werkzaamheden in verband met de integratie van WBL in WL binnen de ICT afdeling niet voorhanden is. Deze capaciteit zou dan extern betrokken moeten worden, hetgeen extra kosten met zich meebrengt. Daarnaast zou die externe capaciteit voor WBL inwerktijd van deze externen met zich meebrengen, waarvoor evenmin capaciteit beschikbaar is. Voornoemde verlenging van de overeenkomst met KPN is derhalve noodzakelijk geworden. Daarnaast is verandering van opdrachtnemer niet mogelijk om economische c.q. technische redenen. Daarnaast leidt verandering van opdrachtnemer, gezien het niet voorhanden hebben van de noodzakelijke capaciteit, tot aanzienlijk ongemakc.q. aanzienlijke kostenstijgingen. Ten tweede kan pas na de integratie, dus na 1 januari 2025, geëvalueerd worden wat inhoudelijk de behoefte is en daarmee wat het programma van eisen in een aanbesteding zou moeten zijn. Denk hierbij bijvoorbeeld aan hoe om te gaan met thuis- en kantoorwerkplekken. WBL doet een beroep op artikel 2.163d Aanbestedingswet 2012. Om derde partijen echter de kans te geven hun vragen over en/of bezwaar tegen het voornemen de huidige overeenkomsten met Open Line te verlengen kenbaar te maken, is gekozen voor een aankondiging op basis van artikel 4.16 Aanbestedingswet 2012. Dit geeft belanghebbenden 20 dagen de tijd om vragen en/of bezwaar via de berichtenmodule van TenderNed in te dienen. De waarde van de opdracht gedurende de voorzetting van 2 jaar is geraamd op € 650.000,- (excl. BTW).
Interne Kennung: 1