2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprzedaż i dostawa materiałów laboratoryjnych, rękawic kriogenicznych, pojemników transportowych do przechowywania proszków oraz akcesoriów plastikowych do sporządzania mieszanin niezbędna do realizacji projektu pt. „Cytyzyna w ścieżce rozwoju nowego produktu leczniczego o przedłużonym uwalnianiu w terapii nikotynizmu” dla Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Sprzedaż i dostawa materiałów laboratoryjnych, rękawic kriogenicznych, pojemników transportowych do przechowywania proszków oraz akcesoriów plastikowych do sporządzania mieszanin niezbędna do realizacji projektu pt. „Cytyzyna w ścieżce rozwoju nowego produktu leczniczego o przedłużonym uwalnianiu w terapii nikotynizmu” dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Przedmiot zamówienia stanowi funkcjonalną całość, podział zamówienia na części groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, ponadto brak podziału jest uzasadniony względami organizacyjnymi, ewentualny podział zamówienia mógłby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia, a potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby zagrozić prawidłowej i terminowej realizacji zamówienia. Ponadto niedokonanie podziału na części nie narusza konkurencji poprzez ograniczenie możliwości ubiegania się o nie. 2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4. Do oferty (Wypełniony i podpisany przez Wykonawcę Formularzu Oferty - Załącznik nr 1 do SWZ) Wykonawca zobowiązany jest dołączyć załączniki: 1) Wypełniony i podpisany przez Wykonawcę Formularz cenowy stanowiący załącznik nr 1 do Formularza oferty. 2) Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ / ESPD), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w ESPD stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający informuje, iż instrukcję wypełnienia ESPD oraz edytowalną wersję formularza ESPD można znaleźć pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/e-uslugi/jedz ; https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia . Wzór „JEDZ” stanowi Załącznik nr 2 do SWZ W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie na formularzu jednolitego dokumentu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to ma potwierdzać brak podstaw wykluczenia w zakresie określonym w niniejszej SWZ. Wykonawca, każdy uczestnik Konsorcjum – składają własne Jednolite Europejskie Dokumenty Zamówienia. W przypadku Wykonawcy, który polega na zdolnościach innych podmiotów, Wykonawca składa także JEDZ dotyczący każdego z tych podmiotów potwierdzający brak istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz potwierdzający spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie w jakim powołuje się na ich zasoby, podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania danego podmiotu. W Części IV JEDZ Zamawiający żąda jedynie ogólnego oświadczenia dotyczącego wszystkich kryteriów kwalifikacji (sekcja α), bez wypełniania poszczególnych Sekcji A, B, C i D; Część V (Ograniczenie liczby kwalifikujących się kandydatów) należy pozostawić niewypełnioną. 3) Oświadczenia Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp wzór stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. 4) Przygotowany (sporządzony przez Wykonawcę) i podpisany przez Wykonawcę opis oferowanego asortymenty, zawierający nazwę producenta, model, parametry techniczne, ewentualnie zdjęcia poglądowe. Opis oferowanego przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia nie podlega uzupełnieniu, bo stanowi treść oferty poprzez skonkretyzowanie cech kryjących się pod wskazaną nazwą danego asortymentu/urządzenia oferowanego przez Wykonawcę. Z uwagi iż, podanie samego modelu czy numeru katalogowego asortymentu/urządzenia nie zawsze pozwala na jego identyfikację, Zamawiający poza wymogiem podania nazwy charakteryzującej urządzenie, wymaga podania faktycznych parametrów technicznych oferowanego asortymentu/urządzenia. Opis stanowi przedmiotowy środek dowodowy, który Wykonawca składa wraz z ofertą (Art.107ust.1p.z.p.) 5) Pełnomocnictwo do podpisania oferty (jeżeli dotyczy). 6) Zobowiązanie innego podmiotu oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o których mowa w Rozdziale X (jeżeli dotyczy).
Vorherige Bekanntmachung: 544463-2025
Interne Kennung: DZP.UR.261.198.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38437000 Laborpipetten und Zubehör, 33790000 Glaswaren für Laboratorien, hygienische oder medizinische Bedarfsartikel aus Glas, 33192500 Reagenzgläser, 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial, 33165000 Ausrüstung für Kryochirurgie und Kryotherapie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sprzedaż i dostawa materiałów laboratoryjnych, rękawic kriogenicznych, pojemników transportowych do przechowywania proszków oraz akcesoriów plastikowych do sporządzania mieszanin niezbędna do realizacji projektu pt. „Cytyzyna w ścieżce rozwoju nowego produktu leczniczego o przedłużonym uwalnianiu w terapii nikotynizmu” dla Uniwersytetu Rzeszowskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Sprzedaż i dostawa materiałów laboratoryjnych, rękawic kriogenicznych, pojemników transportowych do przechowywania proszków oraz akcesoriów plastikowych do sporządzania mieszanin niezbędna do realizacji projektu pt. „Cytyzyna w ścieżce rozwoju nowego produktu leczniczego o przedłużonym uwalnianiu w terapii nikotynizmu” dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. 2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiący załącznik nr 3 do SWZ: 1) Zaproponowany asortyment musi być nowy, nieużywany, wolny od wad, a jego parametry techniczno-funkcjonalne nie niższe niż przedstawione w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ. 2) Zamawiający dopuszcza składania ofert równoważnych. Wszędzie tam, gdzie Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, pochodzenia, specyfikacji technicznych i/lub systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Intencją Zamawiającego było przedstawienie „typu” towaru spełniającego wymagania Zamawiającego. Rozwiązania równoważne zaproponowane przez Wykonawcę będą posiadały co najmniej takie same lub lepsze parametry techniczne i funkcjonalne, co najmniej w zakresie opisanym danym znakiem towarowym lub daną normą i nie obniżą określonych przez Zamawiającego standardów. Pod pojęciem „równoważności” rozwiązania, w szczególności rozumie się: wskazanie, że oferowane rozwiązanie posiada co najmniej takie same lub lepsze – opisane daną normą lub znakiem – parametry techniczne i funkcjonalne cechy jakościowe, które dotyczą wartości użytkowych przedmiotu zamówienia, odpowiednich dla zastosowanego materiału, komponentu, produktu takie jak: funkcjonalność, wydajność, wytrzymałość, żywotność, odporność, łatwość obsługi, bezpieczeństwo, komfort użytkowania, standard wykończenia oraz cechy, które opisują fizyczne właściwości przedmiotu zamówienia, takie jak wielkość (długość, szerokość, wysokość), kubaturę, gęstość, kształt, kolorystykę, strukturę, rodzaj materiału i komponentu. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zmawiającego. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych – innych niż określone w SWZ – do oferty należy załączyć dokumenty potwierdzające, że zastosowane rozwiązania równoważne spełniają wymogi Zamawiającego (np. opisy, karty katalogowe, karty techniczne). 3. Wymagania dotyczące gwarancji: Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia gwarancji zgodnie z gwarancją producenta lub jego autoryzowanego przedstawiciela. Termin ważności produktu w dniu dostarczenia do Zamawiającego nie może być krótszy niż ¾ terminu ważności ustalonego przez producenta, licząc od dnia podpisania przez obie strony protokołu odbioru (bez zastrzeżeń) przedmiotu zamówienia 4. Zgodnie z art. 257 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane 5. Finansowanie: Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) - Zamówienie realizowane jest w ramach projektu finansowanego przez Agencję Badań Medycznych ramach projektu pt. „Cytyzyna w ścieżce rozwoju nowego produktu leczniczego o przedłużonym uwalnianiu w terapii nikotynizmu”.