689116-2025 - Wettbewerb
Polen – Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket – Dostawa aktualizacji map i baz danych do samolotów CASA C-295M i M-28B/PT GC w ramach 3 zadań
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa aktualizacji map i baz danych do samolotów CASA C-295M i M-28B/PT GC w ramach 3 zadań
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa następujących baz danych: 1.1 Zadanie nr 1: - FMS Navigation Database Subscription (EAP West coverage), typ bazy danych: PZL-C-22-ILS- Europe/Asia/Pacific Subscription, format danych ODL i MPS lub równoważna 1.2 Zadanie nr 2: - EGPWS Terrain Database Subscription: Atlantic (A)/Pacific (P)/Americas (N) coverage lub równoważna - EGPWS Terrain Database Subscription: Worldwide coverage lub równoważna 1.3 Zadanie nr 3: - EuroAvionics Maps Subscription lub równoważna - EuroAvionics Database Subscription: Jeppesen Air Navigation Database - obszar Świat lub równoważna - EuroAvionics Database Subscription: Jeppesen Obstacle Database - obszar Europa lub równoważna
Interne Kennung33/O/GOT/2025
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia na dostawę produktów nawigacyjnych na podstawie art. 411 ust. 7 i 16 ustawy skraca termin odpowiednio składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz ofert w przetargu ograniczonym. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i wynikające z niej skrócenie terminu składania zarówno wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, jak i ofert, wynika z konieczności zabezpieczenia ciągłości wykonywania różnego rodzaju krajowych i międzynarodowych lotów transportowych również tych o statusie HEAD i HOSPITAL oraz w ramach PKW. Ponadto wynika z konieczności zabezpieczenia ciągłości realizacji ćwiczeń krajowych i międzynarodowych, lotów na desantowanie i zrzut tary desantowej, szkolenia lotniczego, oraz innych zadań istotnych dla obronności państwa polskiego. Jak wskazano w uzasadnieniu projektu ustawy z dnia 22 czerwca 2016r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (brzmienie przepisów dotyczących skrócenia terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu jest analogiczne w aktualnie obowiązującej ustawie), „Procedura przyspieszona została przewidziana m.in. na potrzeby sytuacji wynikających ze zwykłych błędów ludzkich, jak np. (…) niedopilnowanie, aby ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w terminie umożliwiającym uwzględnienie minimalnych terminów składania ofert” (druk sejmowy nr 366). Stanowisko to potwierdza orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej, wyrażone m.in. w wyroku Krajowej Izby Odwoławczej z 27 listopada 2017 r. (sygn. akt KIO 2378/17): art. 43 ust. 2b pkt 2 nie wskazuje na możliwość zastosowania przesłanki w postaci pilnej potrzeby udzielenia zamówienia jedynie w przypadku braku zawinienia Zamawiającego. (…) przy ocenie możliwości jej zastosowania należy brać pod uwagę obiektywne zaistnienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48611000 Datenbanksoftwarepaket
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa aktualizacji map i baz danych do samolotów CASA C-295M i M-28B/PT GC - zadanie nr 1
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa następujących baz danych: 1.1 Zadanie nr 1: - FMS Navigation Database Subscription (EAP West coverage), typ bazy danych: PZL-C-22-ILS- Europe/Asia/Pacific Subscription, format danych ODL i MPS lub równoważna
Interne Kennung33/O/GOT/2025/1
LosLOT-0002
TitelDostawa aktualizacji map i baz danych do samolotów CASA C-295M i M-28B/PT GC - zadanie nr 2
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa następujących baz danych: 1.1 Zadanie nr 2: - EGPWS Terrain Database Subscription: Atlantic (A)/Pacific (P)/Americas (N) coverage lub równoważna - EGPWS Terrain Database Subscription: Worldwide coverage lub równoważna
Interne Kennung33/O/GOT/2025/2
LosLOT-0003
TitelDostawa aktualizacji map i baz danych do samolotów CASA C-295M i M-28B/PT GC - zadanie nr 3
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa następujących baz danych: 1.1 Zadanie nr 3: - EuroAvionics Maps Subscription lub równoważna - EuroAvionics Database Subscription: Jeppesen Air Navigation Database - obszar Świat lub równoważna - EuroAvionics Database Subscription: Jeppesen Obstacle Database - obszar Europa lub równoważna
Interne Kennung33/O/GOT/2025/3