2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa kompletów pościeli, kołder, poduszek oraz koców do internatu i kwater internatowych usytuowanych w Witkowie, Poznaniu i Kruszewni położonych w obszarze właściwości Agencji Mienia Wojskowego Oddziału Regionalnego w Poznaniu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa kompletów pościeli, kołder, poduszek oraz koców do internatu i kwater internatowych usytuowanych w Witkowie, Poznaniu i Kruszewni położonych w obszarze właściwości Agencji Mienia Wojskowego Oddziału Regionalnego w Poznaniu. 2. Szczegółowy zakres zamówienia określony został w załączniku nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz w Projektowanych postanowieniach umowy – stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: DZP-OP.2610.408.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1, jednak nie krótszy niż 15 dni, w następujących przypadkach: 1. opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o ile zawierało ono wszystkie wymagane informacje dotyczące ogłoszenia o zamówieniu – w zakresie dostępnym w chwili publikacji – i zostało zamieszczone w profilu nabywcy na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej; 2. jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W świetle powyższych przepisów, Komisja powołana do przeprowadzenia przedmiotowego postępowania wnioskuje o rozważenie możliwości zastosowania art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp i skrócenie terminu składania ofert do 15 dni. Komisja, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, stwierdza, że rozstrzygnięcie postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego przy zachowaniu standardowego terminu składania ofert może prowadzić do konsekwencji finansowych. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert są konieczne z uwagi na ryzyko niewydatkowania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w 2025 roku. Dodatkowo należy wskazać, że zakup pościeli, koców, kołder i poduszek niezbędny jest do zapewnienia odpowiednich warunków bytowych żołnierzy zawodowych zakwaterowanych w internacie i kwaterach internatowych, które są określone w § 9 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 07.05.2024 r. w sprawie zakwaterowania w internatach i kwaterach internatowych oraz odpłatności za to zakwaterowanie (Dz. U. z 2024 r. poz. 896). Z uwagi na zmniejszenie środków przeznaczonych na sfinansowanie zakupu niezbędne było dostosowanie najpilniejszych potrzeb wymiany mocno wyeksploatowanych kołder i poduszek zgłaszanych przez zarządcę AMW TBS „Kwatera”.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39512000 Bettwäsche
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39512500 Kopfkissenbezüge, 39512100 Laken, 39512400 Daunendecken, 39516120 Kopfkissen, 39511100 Decken
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa kompletów pościeli, kołder, poduszek oraz koców do internatu i kwater internatowych usytuowanych w Witkowie, Poznaniu i Kruszewni położonych w obszarze właściwości Agencji Mienia Wojskowego Oddziału Regionalnego w Poznaniu.