2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Miast i Gmin i ich jednostek organizacyjnych reprezentowanych w postępowaniu przez Miasto i Gminę Pilawa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Miast i Gmin i ich jednostek organizacyjnych, reprezentowanych w postępowaniu przez Pełnomocnika Zamawiających w prognozowanej ilości ok. 24 065 569 kWh, dla 15 podmiotów zamawiających wraz ich jednostkami organizacyjnymi.
Interne Kennung: IBiGN.ZP.272.24.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Miast i Gmin i ich jednostek organizacyjnych reprezentowanych w postępowaniu przez Miasto i Gminę Pilawa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Miast i Gmin i ich jednostek organizacyjnych, reprezentowanych w postępowaniu przez Pełnomocnika Zamawiających w prognozowanej ilości ok. 24 065 569 kWh, dla 15 podmiotów zamawiających wraz ich jednostkami organizacyjnymi. 2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 7 do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia (dalej SWZ). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projekcie umowy sprzedaży energii elektrycznej - załącznik nr 2 do SWZ. 3. Dostawa energii elektrycznej oraz świadczenie usług dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. - Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024, poz. 266) oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2023 r. poz. 226). 4. Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) dla Zamawiających jest PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie Oddział Warszawa ul. Marsa 95 w Warszawie 5. Obowiązkiem Wykonawcy będzie również uzyskanie stosownych dokumentów od OSD stanowiących Potwierdzenie Dostaw (w przypadku ich wymagalności), a także zgłoszenia OSD do realizacji umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji. 6. Wymagania stawiane Wykonawcy: 6.1. zgłoszenia w imieniu Zamawiającego umowy sprzedaży do Operatora Systemu Dystrybucyjnego w celu realizacji zawartej umowy sprzedaży energii elektrycznej, 6.2. reprezentowania Zamawiającego w procesie zmiany sprzedawcy, 6.3. złożenia wniosków do Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zawarcie umów dystrybucyjnych, 7. W Załączniku do SWZ informacyjnie wskazano parametry dystrybucyjne (moc umowna/grupa taryfowa), które różnić się mogą od aktualnie obowiązujących lub mogą podlegać zmianie w trakcie trwania umowy na sprzedaż energii elektrycznej. 8. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej z zastosowaniem prawa opcji, zgodnie z ustawą Pzp. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach zawartej umowy o kolejne 25 % zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej oraz zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do ppe w załączniku do SWZ. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji i złożenie odpowiedniego zamówienia częściowego wykraczającego poza dostawy energii elektrycznej stanowiącego zamówienie podstawowe. Zwiększenie punktów poboru lub zmiana grupy taryfowej możliwe jest jedynie w obrębie grup taryfowych, które zostały ujęte w SWZ oraz wycenione w Formularzu Ofertowym Wykonawcy.