See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy leków dla szpitali w ramach wspólnego zamówienia
Beschreibung: Zamówienie podzielone jest na następujące zadania / części: Część nr 1 - Dostawy antybiotyków 1 Część nr 2 - Dostawy antybiotyków 2 Część nr 3 - Dostawy antybiotyków 3 Część nr 4 - Dostawy antybiotyków 4 Część nr 5 - Dostawy leków przeciwprątkowych 1 Część nr 6 - Dostawy leków p/prątkowych 2 Część nr 7 - Dostawy środków odurzających Część nr 8 - Dostawy leków psychotropowych Część nr 9 - Dostawy leku ENOXAPARINUM Część nr 10- Dostawy leku Afatinib Część nr 11 - Dostawy leków onkologicznych Część nr 12 - Dostawa produktów do żywienia medycznego Część nr 13 - Dostawa płynów infuzyjnych Część nr 14 - Dostawy leku Alectinib Część nr 15 - Dostawy leku Atezolizumab Część nr 16 - Dostawy leku Durvalumab Część nr 17 - Dostawy leku Pembrolizumab Część nr 18 - Dostawy leków różnych p.o 1 Część nr 19 - Dostawy leków różnych p.o. 2 Część nr 20 - Dostawy leków różnych p.o. 3 Część nr 21 - Dostawy leków różnych wziewnych 1 Część nr 22 - Dostawy leków różnych wziewnych 2 Część nr 23 - Dostawy leków różnych do u. zew. Część nr 24 - Dostawy leków różnych i.v Część nr 25 – Dostawy leku Nintedanib do programu lekowego B.87 Część nr 26 - Dostawy leku Nintedanib do programu lekowego B.6 Część nr 27 - Dostawy leku Tuberkulina Część nr 28 - Dostawy leku Bedakilina Część nr 29 - Dostawy leku Pretomanid 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia tj. załącznik nr 2. do SWZ. 3. Podane w formularzu asortymentowo - cenowym ilości dotyczą okresu 12 miesięcy (na taki okres zostanie zawarta umowa), ilości te mają charakter orientacyjny i mogą się zmieniać w zależności od potrzeb szpitala. Zamawiający dopuszcza zmianę ilości asortymentowych w danej pozycji w zakresie wartości pakietu, na jaki zostanie zawarta umowa. 4. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w formie tabelarycznej w załączniku nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (dalej w treści: OPZ) tj. parametry, wymagania techniczne, warunki graniczne i pożądane. 5. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego wypełnienia wszystkich rubryk Załącznika nr 2 do SWZ i dołączenia właściwego załącznika dla części na którą składana jest oferta. 6. Wszystkie wymagania określone w dokumentach zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 UPZP. 7. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania na polskim rynku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 8. Zamawiający opisując przedmiot zamówienia określił szczegółowo asortyment zgodnie z potrzebami szpitala, dopuszcza także produkt równoważny. 9. Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza oferowanie przez Wykonawcę materiałów lub rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w dokumentacji, pod warunkiem, że nie obniżą określonych w dokumentacji standardów, będą posiadały wymagane odpowiednie atesty, certyfikaty lub dopuszczenia oraz zapewnią wykonanie zamówienia zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ. Wskazanie w Specyfikacji Technicznej przykładowych znaków towarowych patentów lub pochodzenia, norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych ma na celu doprecyzowanie oczekiwań Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia i stanowi wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga od Wykonawcy stosownie do treści art. 101 ust. 5 Prawa zamówień publicznych złożenia stosownych dokumentów uwiarygodniających zastosowanie rozwiązań równoważnych. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych równoważnych materiałów lub urządzeń lub rozwiązań, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty i wykonania przedmiotu zamówienia ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w Specyfikacji Technicznej; w związku z tym Wykonawca jest zobowiązany zastosować do wykonania zamówienia materiały lub urządzenia lub rozwiązania zaproponowane w Specyfikacji Technicznej. 10. Zgodnie z powyższym Zamawiający dopuszcza także możliwość złożenia ofert równoważnych o parametrach nie gorszych, niż określone przez zamawiającego, jeśli z opisu przedmiotu zamówienia mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia został określony przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia. Przez rozwiązania równoważne zamawiający rozumie takie, które co najmniej spełniają wymagania określone w specyfikacji warunków zamówienia oraz charakteryzują się parametrami technicznymi, jakościowymi i użytkowymi nie gorszymi niż określone w opisie przedmiotu zamówienia - preparat biopochodny, preparat posiadający taką samą postać farmaceutyczną, przez który rozumie preparat o tym samym zastosowaniu oraz składzie chemicznym, postaci i drodze podania, jak opisany w załączniku nr 2 („Arkusz asortymentowo - cenowy”), chyba że zaznaczono inaczej. 11. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez zamawiającego. Nie złożenie takiego wykazu będzie równoznaczne z przyjęciem rozwiązań wskazanych w SWZ oraz załącznikach do SWZ. Wykonawca, który zaoferuje rozwiązania równoważne opisanym przez zamawiającego, jest obowiązany dołączyć do oferty zestawienie wszystkich zaoferowanych rozwiązań równoważnych oraz wykazać ich równoważność w stosunku do rozwiązań opisanych w dokumentacji przetargowej, wskazując nazwę i pozycję opisu przedmiotu zamówienia, których to dotyczy.
Vorherige Bekanntmachung: 712742-2024
Interne Kennung: 20/ZP/2024/U
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. 2024, poz. 1320 z późn. zm.) zwaną w dalszej części ustawą. W sprawach nieuregulowanych zapisami niniejszej SWZ, stosuje się przepisy wspomnianej ustawy wraz z aktami wykonawczymi do tej ustawy. Postępowanie zostanie przeprowadzone w procedurze tzw. odwróconej, tj. z zastosowaniem art. 139 ust. 1 ustawy. 2. Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub więcej dowolnie wybranych zadań, jak również na wszystkie zadania zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung, 33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt, 33661100 Anästhetika, 33661000 Arzneimittel für das Nervensystem, 33652100 Antineoplastische Mittel, 33692500 Injizierbare Lösungen, 33690000 Varia, 33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt
5. Los
Los: LOT-0010
Titel: Część nr 10- Dostawy leku Afatinib
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia tj. załącznik nr 2. do SWZ. Podane w formularzu asortymentowo - cenowym ilości dotyczą okresu 12 miesięcy (na taki okres zostanie zawarta umowa), ilości te mają charakter orientacyjny i mogą się zmieniać w zależności od potrzeb szpitala. Zamawiający dopuszcza zmianę ilości asortymentowych w danej pozycji w zakresie wartości pakietu, na jaki zostanie zawarta umowa. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w formie tabelarycznej w załączniku nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (dalej w treści: OPZ) tj. parametry, wymagania techniczne, warunki graniczne i pożądane.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach przedmiotu umowy Zamawiający, uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym poniżej: 1) Rodzaj i maksymalna wartość opcji: zwiększenie ilości zamawianych dostaw, maksymalna wartość opcji wynosi 50% wartości netto wynagrodzenia Wykonawcy. 2) Okoliczności skorzystania z opcji: Zamówienie zostanie udzielone w przypadku, gdy zaistnieje uzasadniona potrzeba i możliwość rozszerzenia zamówienia podstawowego. 3) Zamawiający może z prawa opcji skorzystać lub skorzystać w części; 4) Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; 5) Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu pisemnego zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego: orientacyjną ilość zamawianych dostaw w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego oraz termin obejmujący zamówienie zamawiane w ramach prawa opcji; 6) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy; 7) Zamawiający zastrzega, że przewidziane 50% wartości zamówienia w ramach prawa opcji jest wielkością maksymalną, a ilości procentowe mogą ulec zmniejszeniu w zależności od potrzeb Zamawiającego w trakcie trwania umowy; 8) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie trwania umowy lub z możliwością wydłużenia terminu obowiązywania umowy, z terminem maksymalnie do 3 miesięcy.
Los: LOT-0013
Titel: Część nr 13 - Dostawa płynów infuzyjnych
Los: LOT-0014
Titel: Część nr 14 - Dostawy leku Alectinib
Los: LOT-0015
Titel: Część nr 15 - Dostawy leku Atezolizumab
Los: LOT-0016
Titel: Część nr 16 - Dostawy leku Durvalumab
Los: LOT-0017
Titel: Część nr 17 - Dostawy leku Pembrolizumab
Los: LOT-0025
Titel: Część nr 25 – Dostawy leku Nintedanib do programu lekowego B.87
Los: LOT-0026
Titel: Część nr 26 - Dostawy leku Nintedanib do programu lekowego B.6