2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonanie dokumentacji projektowej w ramach Kompleksowego Projektu Adaptacji Lasów I Leśnictwa Do Zmian Klimatu – Mała Retencja Oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej Na Terenach Nizinnych- Kontynuacja (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Strzelce Opolskie”
Beschreibung: 3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na wykonaniu kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i ostatecznych pozwoleń na budowę oraz pełnieniem nadzoru autorskiego w ramach Kompleksowego Projektu Adaptacji Lasów I Leśnictwa Do Zmian Klimatu – Mała Retencja Oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej Na Terenach Nizinnych- Kontynuacja (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Strzelce Opolskie. 2) Opis prac (czynności) oraz zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia wynika z Załącznika nr 2. 3) Zakres rzeczowy zawarty w Załączniku nr 2 ma charakter szacunkowy i może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia tylko pod warunkiem uzgodnień zmian i akceptacji przez Zamawiającego. 4) Opis procedury dokonywania odbiorów prac wykonanych w ramach zakończonych etapów został zawarty w Załączniku nr 2 do SWZ. 5) Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”): Pakiet I – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwoleń na budowę zadania "Przywrócenie stosunków wodnych poprzez budowę i odbudowę urządzeń piętrzących na rowach melioracyjnych i rzekach w Nadleśnictwie Strzelce Opolskie"; Pakiet II – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwoleń na budowę zadania "Budowa zbiorników małej retencji na terenie leśnictwa Kadłub i Klucze". Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. 6) Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Strzelce Opolskie. Orientacyjną lokalizację przedmiotu zamówienia przedstawiają mapy zawarte w Załączniku nr 3 do SWZ. Szczegółowa lokalizacja proponowanych rozwiązań projektowych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy po konsultacji z Wykonawcą zostanie wskazana w dokumentacji projektowej tak, aby utrzymać wskaźnik planowanej objętości retencjonowanej wody na terenie Nadleśnictwa Strzelce Opolskie. 7) Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień (CPV): 71242000-6 71248000-8 71250000-5 71313000-5 71313440-1 71322000-1 71330000-0 71520000-9 71300000-1 Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowania kosztów Nadzór nad projektem i dokumentacją Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego Usługi oceny wpływu na środowiska naturalne (EIA) dla projektu budowalnego Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej Różne usługi inżynieryjne Usługi nadzoru budowlanego Usługi inżynieryjne 71310000-4 Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane 71318000-0 Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne 71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 90714000-5 Audyt środowiskowy 90711000 Ocena oddziaływań na środowisko innych niż powodowanych przez branżę budowlaną 90712400 Usługi planowania strategii zarządzania zasobami naturalnymi lub ich ochrony 3.2. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnego z zapisami Podręcznika Wdrażania Projektu - Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej (Część I Zakres rzeczowy) stanowiącego Załącznik nr 2A do SWZ. 3.3. Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP. 3.4. Kalkulując w ofercie ceny jednostkowe dla poszczególnych czynności wchodzących w skład opisu przedmiotu zamówienia Wykonawca powinien dokonać ich wyceny z uwzględnieniem: 1) wszystkich okoliczności wynikających z Załącznika nr 2 do SWZ; 2) zasad rozliczeń zawartych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 11 do SWZ. Tak skalkulowana cena powinna być podana w Formularzu Oferty (Załącznik nr 1 do SWZ). 3.5. WIZJA LOKALNA: Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 3.6. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. pozostałe informacje zawarte są w SWZ i załączniku nr do SWZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet I
Beschreibung: Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwoleń na budowę zadania "Przywrócenie stosunków wodnych poprzez budowę i odbudowę urządzeń piętrzących na rowach melioracyjnych i rzekach w Nadleśnictwie Strzelce Opolskie"; szczegółowy opis patrz SWZ w szczególności załącznik nr 2 do SWZ
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet II
Beschreibung: Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwoleń na budowę zadania "Budowa zbiorników małej retencji na terenie leśnictwa Kadłub i Klucze" szczegółowy opis patrz SWZ w szczególności załącznik nr 2 do SWZ