691329-2023 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych zebranych z terenu Gminy Władysławowo i Gminy Jastarnia obsługiwanych przez ABRUKO Sp. z o. o.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych zebranych z terenu Gminy Władysławowo i Gminy Jastarnia obsługiwanych przez ABRUKO Sp. z o. o.
Beschreibung: Przetarg nieograniczony
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych zebranych z terenu Gminy Władysławowo i Gminy Jastarnia obsługiwanych przez ABRUKO Sp. z o. o. 4.4. Ilości odpadów do zagospodarowania wskazane w niniejszej SWZ są wartościami prognozowanymi i mogą ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu, na co wykonawca wyraża zgodę i nie będzie dochodził roszczeń z tytułu powyższych zmian ilościowych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do dostarczenia w okresie obowiązywania umowy mniejszej bądź większej ilości odpadów (każdego rodzaju i łącznie), które będą rozliczane wg. cen jednostkowych podanych w ofercie i umowie. 4.5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia zakresu zamówienia łącznie nie więcej niż o 40% w stosunku do orientacyjnej łącznej ilości odpadów wskazanej w Opisie Przedmiotu Zamówienia w sytuacji odbioru mniejszej ilości odpadów komunalnych odbieranych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Władysławowo i Gminy Jastarnia z przyczyn niezależnych od Zamawiającego. Ograniczenie zakresu zamówienia nie stanowi zmiany Umowy i nie wymaga aneksu. 4.6. Dojazd do miejsca zrzutu odpadów winien być utwardzony tak, aby pojazdy operatora o dopuszczalnym nacisku 100 kN miały zachowaną możliwość rozładunku niezależnie od warunków atmosferycznych. 4.7. Teren przy rozładunku winien być utwardzony i dostosowany do swobodnego zawracania i cofania pojazdów operatora. 4.8. Miejsce rozładunku powinno być należycie zabezpieczone przed dostępem osób postronnych podczas rozładunku odpadów. 4.9. Za wszystkie uszkodzenia pojazdów wynikłe ze złego stanu technicznego dróg dojazdowych i miejsc manewrowych na terenie instalacji będzie odpowiadał wykonawca. 4.10. Wykonawca zobowiązany jest do natychmiastowego poinformowania zamawiającego o każdej sytuacji powodującej utrudnienia w zagospodarowaniu dowiezionych odpadów lub braku możliwości takiego zagospodarowania. 4.11. Wykonawca zabezpieczy odbiór odpadów w dni robocze w godzinach otwarcia RIPOK. 4.12. Każda faktycznie dostarczona przez operatora ilość odpadów będzie ewidencjonowana przez wykonawcę z obligatoryjnym rozbiciem na: nr rejestracyjny pojazdu dostarczającego odpad, określony kod odpadu oraz datę i godzinę dostarczenia odpadów. 4.13. Wykonawca będzie przekazywał zamawiającemu informacje wymagane ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu porządku i czystości w gminach (t. j. Dz. U z 2018r. poz. 1454) lub obowiązującymi rozporządzeniami, konieczne do rozliczenia osiąganych poziomów odzysku i recyklingu poszczególnych grup odpadów. 4.14. Wykonawca będzie przekazywał zamawiającemu informacje o ilości i sposobie zagospodarowania danego rodzaju odpadu oraz o ilości odpadów wysegregowanych ze zmieszanych odpadów komunalnych, w cyklu półrocznym. 4.15. Za wykonanie prac stanowiących przedmiot zamówienia zamawiający zapłaci wynagrodzenie według cen jednostkowych wskazanych w ofercie. 4.16. Wykonawca powinien posiadać status instalacji regionalnej w regionie północnym województwa pomorskiego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz rozporządzeniami w powyższej sprawie.
Interne Kennung: ZP/10/2023