2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzenia robót budowlanych realizowanych w Nadleśnictwie Rudziniec w ramach projektu pn. ,,Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu- mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych- kontynuacja ( MRN3)”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej( zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla następującego zadania: Numer zadania: 02-25-1.1-01- Przebudowa zbiornika w Leśnictwie Trachy oddz.624 Przedmiot zamówienia obejmuje: a) Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 2024 poz. 725) (działając w imieniu Zamawiającego). b) Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia funkcji biegłego w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni od przekazania pytań do opracowania. c) Pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Należy nadzorować realizację, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu oraz uczestniczyć w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego. Jeśli zajdzie taka potrzeba niezbędny będzie pobyt Projektanta na budowie, w celu sprawdzenia zgodności wykonywania robót budowlanych z rozwiązaniami projektowymi, udzielanie stosownych porad i wskazówek Wykonawcy robót budowlanych, bieżące wyjaśnianie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych. d) Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego przez okres 3 lat od daty zatwierdzenia przez Zamawiającego ( protokół odbioru dokumentacji ). e) Koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. Przedmiot zamówienia podzielono na następujące etapy: Etap I- wykonanie kompletnej dokumentacji wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzeniem braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót. Etap II- sprawowanie nadzoru autorskiego w zakresie zgodności robót budowlanych z dokumentacją – od dnia rozpoczęcia robót budowlanych nieprzerwanie do momentu odbioru końcowego i uzyskania pozwolenia na użytkowanie włącznie. Przedmiot zamówienia należy wykonać w następujących terminach : ETAP I: 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy ETAP II: od dnia rozpoczęcia robót budowlanych nieprzerwanie do momentu odbioru końcowego i uzyskania pozwolenia na użytkowanie włącznie , nie dłużej jednak niż do 31 grudnia 2028 roku ( wskazana data jest związana z upływem terminy rozliczenia umowy o dofinansowanie projektu) Przedmiot Umowy będzie realizowany etapowo, zgodnie z Harmonogramem Realizacji Prac zawartym w Istotnych postanowieniach umowy (załącznik nr 9 do SWZ) Zamówienie nie zostało podzielone na zadania częściowe z uwagi na fakt, że stanowi jedną z części zamówienia udzielanego przez różnych Zamawiających (jednostki Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe) biorących udział w projekcie Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – kontynuacja (MRN3). Podział niniejszego zamówienia na zadania częściowe i zawarcie kilku umów z różnymi Wykonawcami są nieuzasadnione ze względów technicznych i organizacyjnych (trudności w rozliczaniu wielu umów w ramach projektu).
Interne Kennung: SA.270.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001