See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu serwerowo - sieciowego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: DZ.250.445.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający określił termin realizacji zamówienia, biorąc pod uwagę potrzeby Zamawiającego określone w dokumentacji przedmiotowego postępowania i możliwość ich realizacji w stosunku do realiów i uwarunkowań rynkowych. Tym samym zastosowanie ustawowego terminu składania ofert zagraża realizacji zamówienia w terminie koniecznym do rozliczenia przyznanych środków finansowych przez Zamawiającego. Realizacja przedmiotu zamówienia jest konieczna do realizacji przedsięwzięcia pn. “E-Dyplomy - Repozytorium dyplomów elektronicznych”. Ponadto, zakup sprzętu jest niezbędny do uruchomienia projektu e-Dyplomy oraz zapewnienia potrzebnej mocy obliczeniowej i stabilności dla działania środowiska produkcyjnego. Kluczowe jest również zwiększenie przepustowości szkieletu sieci - zmiana architektury spowoduje większe wymagania w stosunku do komunikacji sieciowej, która wymagać będzie większego pasma oraz bardzo krótkich opóźnień, bezawaryjności i szybkości działania aplikacji. W ocenie Zamawiającego skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym będzie w stanie zapoznać się z dokumentacją postępowania, wyjaśnić wątpliwości w drodze procedury zadawania pytań, przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zamówienia w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Tym samym mając na uwadze charakter przedmiotowego zamówienia, a także czas przyznania i rozliczenia środków finansowych na realizację inwestycji za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48822000 Computerserver
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48810000 Informationssysteme, 32582000 Datenträger, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Serwer RACK typ I
Beschreibung: Dostawa sprzętu serwerowego wraz z systemem operacyjnym. Dostawa, rozładunek Sprzętu wraz z niezbędnym okablowaniem i elementami wymaganymi przy montażu oraz instalacji, montaż, zainstalowanie oraz uruchomienie Sprzętu w siedzibie Zamawiającego lub w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, uaktualnienie firmware dostarczonego Sprzętu do najnowszej wersji oraz integracja ze środowiskiem sieciowym w miejscu instalacji, gwarancja na sprzęt min. 60 miesięcy.
Interne Kennung: Część A
Optionen:
Beschreibung der Optionen: dostawa sprzętu w ilości 2 szt.
Los: LOT-0002
Titel: Serwer RACK typ II
Interne Kennung: Część B
Los: LOT-0003
Titel: Serwer RACK typ III
Beschreibung: Dostawa, rozładunek Sprzętu wraz z niezbędnym okablowaniem i elementami wymaganymi przy montażu oraz instalacji, montaż, zainstalowanie oraz uruchomienie Sprzętu w siedzibie Zamawiającego lub w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, uaktualnienie firmware dostarczonego Sprzętu do najnowszej wersji oraz integracja ze środowiskiem sieciowym w miejscu instalacji, gwarancja na sprzęt min. 60 miesięcy.
Interne Kennung: Część C
Beschreibung der Optionen: dostawa sprzętu w ilości 1 szt.
Los: LOT-0004
Titel: Sprzęt - przełącznik FC
Interne Kennung: Część D
Beschreibung der Optionen: dostawa sprzętu w ilości 3 szt.
Los: LOT-0005
Titel: Sprzęt - przełącznik typ I
Interne Kennung: Część E
Beschreibung der Optionen: dostawa sprzętu w ilości 4 szt.