691697-2023 - Wettbewerb
Dänemark – Beratung im Bereich Finanzverwaltung – Udbud af kontrakt vedrørende administration af kapital for Folkekirkens Fællesfond
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af kontrakt vedrørende administration af kapital for Folkekirkens Fællesfond
Beschreibung: Kontrakten om administration af Folkekirkens Fællesfond omfatter etablering af en investeringsenhed, administration af fællesfondens kapital, oprettelse af og samarbejde med konto- og depotbank samt levering af ophørsydelser.
Interne Kennung: 2023/28
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Efter modtagelse af de indledende tilbud afholder ordregiver individuelle forhandlingsmøder med alle tilbudsgivere, der rettidigt har afleveret et indledende tilbud. Forhandlingerne gennemføres i overensstemmelse med ligebehandlingsprincippet, og alle tilbudsgivere får tildelt den samme tid til forhandlinger med ordregiver For en mere fyldestgørende beskrivelse af forhandlingsforløbet henvises der til udbudsbetingelsernes afsnit 7.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79412000 Beratung im Bereich Finanzverwaltung
5. Los
Los: LOT-0000